اسفند26

دیدار ژیلبرت میتران با مریم رجوی در تیرانا

Categories // دیدارها

دیدار ژیلبرت میتران با مریم رجوی در تیرانا

روز ۱۲ اسفند ژیلبرت میتران، فرزند رئیس جمهور فقید فرانسه، فرانسوا میتران با مریم رجوی در تیرانا ملاقات کرد.

در این دیدار میشل ژولی دبیرکل بنیاد دانیل میتران - فرانس لیبرته- و مدیر اجرایی بنیاد، امانوئل پوالان، ژیلبرت میتران را همراهی می‌کردند.
ژیلبرت میتران در این دیدار، موفقیت بزرگ مقاومت ایران در انتقال مجاهدان آزادی از لیبرتی به آلبانی را تبریک گفت و آن را قدمی بزرگ در مسیر آزادی مردم ایران از یوغ دیکتاتوری توصیف کرد.
در این دیدار هم‌چنین چشم اندازهای تغییر در ایران و آخرین تحولات سیاسی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
ژيلبرت میتران، از دیدار با اعضای مجاهدین که از لیبرتی به آلبانی آمده‌اند، ابراز خوشحالی کرد و اظهار داشت که بسیار تحت تاثیر مقاومت ۱۴ ساله اعضای مجاهدین در اشرف و ليبرتی در مقابل شدیدترین فشارها، و عزم جزم آن‌ها برای پیروزی قرار گرفته است.
آقای میتران در جمع گروهی از مجاهدان، در مورد رابطه دانیل میتران و مریم رجوی گفت: نبرد مريم رجوی خاطره دوران نوجوانی مادرم را برایم زنده كرد. او انديشه خود را در مريم بازيافت. رابطه او با مقاومت ایران، صرفا یک رابطه سياسی نبود، بلکه مبنای آن، ارزش‌هایی بود كه شما مدافع آن هستيد و الگوی آن شده‌اید. خانم رجوی سرمشق و الگوی اين ارزش‌هاست. آقای میتران گفت: هميشه بين اين دو زن يك رابطه خاص حس می‌كردم. به‌رغم اختلاف سن اما سنخیت و یک هماهنگی بين اين دو بود.

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

آرشیو سایت

آخرین توییت