۱۲ فروردین۱۳۹۸

فراخوان مریم رجوی به كمك رسانی مستقل به سیل زدگان به ویژه در خوزستان، لرستان و ایلام

Categories // اطلاعیه‌ها

فراخوان مریم رجوی به كمك رسانی مستقل به سیل زدگان به ویژه در خوزستان، لرستان و ایلام

بار دیگر سیل ویرانگر مناطق وسیعی از كشور به ویژه استانهای خوزستان و لرستان و ایلام را فرا گرفته و دهها شهر و صدها روستا زیر آب رفته اند.

اما آخوندهای تبهكار و فاسد حاكم، به‌رغم پیش بینی باران‌های شدید در این مناطق، هیچ اقدام موثری برای مقابله با آثار فاجعه بار سیل نكرده‌اند. مردم بسیاری از شهرها و روستاها، ناگزیر به ترك شهر و خانه‌هایشان شده‌اند بدون اینكه رژیم كمترین تدابیری برای اسكان دادن موقت آن‌ها به عمل آورده باشد.
در حالیكه خامنه‌ای در یك سكوت مرگبار درباره سیل ویرانگر و آثار فاجعه بار آن به سر می‌برد، سران رژیم مانند لاریجانی و روحانی و اعضاء كابینه‌اش و سركردگان سپاه پاسداران با سفرهای نمایشی به مناطق سیل زده و گرفتن عكس و فیلم، خشم و انزجار مردم را برانگیخته‌اند.
جواد كاظم نسب عضو مجلس ارتجاع از اهواز سفر روحانی به خوزستان را بی‌ثمر توصیف كرد و گفت ”اغلب امکانات فرسوده و دارای مشکل فنی” را به خوزستان ارسال کرده‌اند و افزود ”عدم لایروبی رودخانه‌ها و ساماندهی آن‌ها” از عوامل این سیل بوده است.
از سوی دیگر در حالیكه دو هفته از سیل به‌ویژه در مناطق شمالی به‌ویژه استان گلستان و شهرهایی مانند آق قلا و گمیشان می‌گذرد، وضعیت در این مناطق هم‌چنان بحرانی است و رژیم هیچ اقدامی برای حل مشكلات ناشی از سیل نكرده و سیلزدگان صرفا به كمک‌های مردمی متكی هستند.
مریم رجوی بار دیگر عموم مردم به‌ویژه جوانان را به تشكیل شوراهای مردمی و كمك رسانی مستقل به سیل زدگان به‌ویژه در خوزستان و لرستان و ایلام فراخواند و گفت در حالیكه آخوندها كاری جز حفظ سلطه ننگین خود و چپاول مردم ندارند همیاری ملی تنها راه مقابله با این سیل ویرانگر است.
وی افزود آخوندها با قتل عام محیط زیست، نابودی جنگل‌ها، دزدی‌های كلان، هدر دادن سرمایه‌ها در سركوب و تروریسم و جنگ‌افروزی، ایران را در برابر حوادث طبیعی بی‌دفاع گذاشته و باعث قربانیان زیاد و میلیون‌ها آواره و بی‌خانمان در اثر سیل شده‌اند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۲فروردین ۳۹۸(اول آوریل ۲۰۱۹)

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

آرشیو سایت

آخرین توییت