انتخاب زبان: English | العربية | Français
۲۸ آذر۱۳۹۷

فراخوان مریم رجوی به حمایت از كارگران اعتصابی و اقدام فوری برای آزادی دستگیرشدگان

Categories // اطلاعیه‌ها

فراخوان مریم رجوی به حمایت از كارگران اعتصابی و اقدام فوری برای آزادی دستگیرشدگان

اقدام‌های سركوبگرانه رژیم آخوندی علیه كارگران فولاد اهواز و نیشكر هفت تپه

رژیم آخوندی در وحشت از ادامه و گسترش اعتراض‌های كارگران و دیگر اقشار مردم اهواز، نیروهای سركوبگر خود از مأموران نیروی انتظامی تا عوامل وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران و آدمکشان لباس شخصی‌‌ را به‌طور گسترده در سطح شهر مستقر کرده و بسیاری از راه‌ها را قرق كرده‌اند. در برخی از خیابان‌ها به خودروها اجازه پارك نمی‌دهند.
با وجود این و به‌رغم دستگیری دهها تن از كارگران فولاد اهواز، روز سه‌شنبه۲۷آذر كارگران گروه ملی فولاد اهواز برای چهلمین روز به اعتصاب خود ادامه دادند.
در یك تحول دیگر مافیای شكنجه و اعدام و ترور شماری از كارگران نیشكر هفت تپه را در شوش احضار و تهدید كرده است. هم‌چنین گفته می‌شود دژخیمان قضاییه آخوندی برای برخی از كارگران این كارخانه كه پیش از این دستگیر شده بودند، حکم صادر كرده است.
مریم رجوی، دستگیری‌های وحشیانه و جمعی كارگران را قویاً محكوم كرد و گفت: اقدام‌های سركوبگرانه و فریبكاری‌های رژیم آخوندی علیه كارگران و بی‌پاسخ گذاشتن خواستهای آنان و پایمال كردن حقوق اولیه شان، بار دیگر این حقیقت را به اثبات می‌رساند كه تا این رژیم ضد كارگری بر سر كار است، وضعیت كارگران و زحمتكشان هر روز وخیم‌تر می‌شود و فقر و بیكاری و تورم گسترش پیدا می‌كند.
وی عموم مردم به‌ویژه کارگران و جوانان را به اعتراض علیه این دستگیری‌ها و حمایت از کارگران اعتصابی فرا‌خواند و از مدافعان حقوق بشر و حقوق کارگران خواست اقدام‌های سركوبگرانه رژیم آخوندی علیه كارگران را قویاً محكوم نموده و برای آزادی فوری دستگیرشدگان اقدام كنند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۸ آذر ۱۳۹۷( ۱۹ دسامبر ۲۰۱۸)

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

آخرین توییت