• موضعگیری‌ها
  • اطلاعیه‌ها
  • در جلسه سرنگونی به پیش با هزار اشرف مریم رجوی ملل متحد و جامعه جهانی را به یاری بازداشت شدگان قیام ایران فرا خواند
بهمن01

در جلسه سرنگونی به پیش با هزار اشرف مریم رجوی ملل متحد و جامعه جهانی را به یاری بازداشت شدگان قیام ایران فرا خواند

Categories // اطلاعیه‌ها

در جلسه سرنگونی به پیش با هزار اشرف مریم رجوی ملل متحد و جامعه جهانی را به یاری بازداشت شدگان قیام ایران فرا خواند

نیوت گینگریچ:‌ میزان ترس رژیم از مجاهدین و خانم رجوی در حال افزایش است. رژیم نتوانسته شما را متوقف كند... شما تأثیرگذار و در طرف تاریخ و آزادی هستید.

روز جمعه ۲۹دیماه (۱۹ژانویه) جلسه یی تحت عنوان «سرنگونی به پیش با هزار اشرف» با حضور مریم رجوی، و آقای نیوت گینگریچ، رئیس پیشین كنگره آمریكا؛ و سناتور توریسلی و جمعی از نمایندگان جوامع ایرانی در اروپا برگزار شد.
مریم رجوی قیام پرشکوه مردم ایران که با سرعتی خیره‌کننده ۱۴۲شهر را درنوردید و شجاعت و فداکاری قیام‌آفرینان برای کسب آزادی و دموکراسی را ستود و به شهیدان و هزاران زندانی این قیام درود فرستاد و گفت: بی‌تردید همه با هم، تا سرنگونی این رژیمِ سراپا فساد و جنایت پیش می‌رویم و پیروزی از آن مردم ایران است.
وی همگان را به یاری مردم ایران در قیامشان برای خلاصی از فاشیسم دینی و استقرار دموكراسی و حاكمیت مردم فرا خواند و گفت:‌‌ مردم ایران از ملل متحد و همه جهان می‌خواهند که مبارزه‌شان برای سرنگونی رژیم ولایت فقیه را به رسمیت بشناسند. این حق مردمی است که در خط مقدم نبرد با رژیمی ایستاده‌اند که تهدید صلح و امنیت منطقه و جهان است. آنها از ملل متحد و همه دولت‌ها می‌خواهند که رژیم آخوندی را برای آزادی دستگیرشدگان قیام‌های اخیر و پاسخگویی در مورد ناپدید‌شدگان تحت فشار بگذارند و یک کمیسیون تحقیق درباره بازداشت‌های خودسرانه هزاران نفر و کشتار زندانیان در زیر شکنجه تشکیل بدهند. مردم ایران انتظار دارند كه همه كشورها روابط اقتصادی و سیاسی با این رژیم به‌خصوص با سپاه پاسداران را، که در حال شکنجه و کشتار قیام‌کنندگان است، متوقف كنند.
مریم رجوی ضمن اشاره به اینکه این قیام از خشم عمومی علیه غارت‌گری آخوندها و از فقر و بیکاری و اختلاف طبقاتی و سركوب و كشتار ۳۸ساله نشأت گرفته، گفت: این خیزشی است برای آزادی و حاکمیت مردم تا رفاه و عدالت اجتماعی را برقرار کند. این قیام برخاسته از درگیری جناح‌های درون حکومت نیست؛‌ و برعکس بر تابوت نمایش‌ اصلاح‌طلبی، میخ‌های محکم کوبید و نشان داد انبوه پول‌هایی که پس از برجام به‌جیب آخوندها سرازیر شد نتوانست بی‌ثباتی رژیم را مهار کند. این قیام نشان داد مردم ایران از هر دو جناح رژیم بیزارند و سرنگونی تمامیت نظام را می‌خواهند و اینکه جامعه ایران نیرویی برای سرنگونی ولایت فقیه دارد.
آقای نیوت گینگریچ در سخنان خود گفت:‌ مدراسیون در رژیم ایران یک توهم است. یک جناح بد و یک جناح خیلی بد در دیکتاتوری وجود دارد. هیچ جناح بیگناهی در دیکتاتوری وجود ندارد... مجاهدین یک نیروی واقعی هستند. در درون رژیم میزان ترس از مجاهدین و خانم رجوی در حال افزایش است. شما باقی مانده اید، شما پایداری کرده اید، و شما به مأموریت خویش ادامه داده اید و رژیم نتوانسته شما را متوقف بکند... شما، مجاهدین، تأثیرگذار هستید. شما در طرف تاریخ و در طرف آزادی هستید. خانم رجوی از شما به خاطر از خودگذشتگی‌تان در رهبری این جنبش سپاسگزارم. ‌
سناتور توریسلی نیز طی سخنانی گفت: این آغاز یک انقلاب است. روزهای رژیمی که با کشتن مردمش بر سر قدرت مانده است، قابل شمارش است. وقتی روحانی با رئیس جمهور ماکرون تماس گرفت و از او خواست که مجاهدین را سرکوب کند، یک چیز روشن شد: این انقلاب بدون رهبری نیست. رهبر اینجا نشسته است... تنها گروهی که هرگز با ملایان سازش نکرده، مجاهدین هستند...من با خامنه ای سر هیچ چیزی موافق نیستم به‌جز یک چیز: او مسئولیت قیام را متوجه مجاهدین خلق و خانم رجوی می کند. او حق دارد چون این برای سال‌ها سازماندهی می‌شد، شبکه آن ایجاد شد و هرگز با رژیم مصالحه نکرد، هرگز بخشی از آن نبود. مجاهدین خلق و خانم رجوی اعتبار دارند. بنابراین خامنه ای با معرفی مجاهدین و خانم رجوی، درست می گوید چون مجاهدین و کل جامعه جهانی، که از آن حمایت می کند، همه داریم خامنه‌ای را دنبال می‌کنیم که این کابوس را پایان دهیم.
در این برنامه شماری از زندانیان سیاسی از بند رسته و بازماندگان شهیدان قتل عام در مورد جنایت‌های ضدبشری رژیم آخوندی در زندان‌ها و هم‌چنین سرکوب گسترده‌، اوضاع انفجاری جامعه و انزجار مردم سراسر کشور از فاشیسم دینی حاکم شهادت دادند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۹دی ۱۳۹۶ (۱۹ژانویه ۲۰۱۸)

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

آخرین توییت

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

آرشیو سایت