آذر20

پیام مریم رجوی به‌تظاهرات ایرانیان در پاریس

Categories // پیام‌ها

پیام مریم رجوی به‌تظاهرات ایرانیان در پاریس

نجات حقوق بشر و محیط زیست ایران در گرو تغییر رژیم است

دوستان فرانسوی حامی مقاومت ایران،
ایرانیان عزیز، یاران مقاومت،
به شما و تظاهرات تحسین‌انگیزتان درود می‌فرستم که در برابر نقض وحشیانه حقوق بشر و انهدام محیط زیست ایران توسط استبداد مذهبی به‌پا خاسته‌اید.
خمینی و همدستان او،‌ حاکمیت خود را با کشتن آزادی‌ها آغاز کردند، حکومت خود را بر خون مجاهدان و مبارزان ایران و قتل‌عام شدگان سال ۶۷ بنا کردند و پا به‌پای آن، کشتار و تخریب را در همه عرصه‌ها گسترش دادند. انحطاط آموزش و فرهنگ و هنر و اخلاق جامعه، فروپاشی اقتصاد، تخریب محیط زیست و جنگ و تروریسم علیه همسایگان.
این تجربه ۳۸ سال گذشته ایران است:‌ ولایت فقیه در تمامیت خود یعنی انهدام‌ و انحطاط فزاینده.
آزادی‌کشی و استبداد، هر مانعی برای قتل و کشتار محیط زیست ایران توسط آخوندهای اشغالگر حاکم را از میان برداشته است.
امروز در ایران، کمبود آب و در مناطقی قحطی آن، شرایط و چشم‌انداز هولناکی ایجاد کرده است، یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های ایران یعنی ارومیه در حال احتضار است، از تالاب‌ها تقریبا چیزی نمانده، جنگل‌ها بی‌رحمانه‌ سلاخی شده‌اند، کویر و خشکی به‌سرعت در حال پیشروی است، هوای کشور در شماری از شهرها غیرقابل تحمل شده است و طرح‌های نظامی و امنیتی و پروژه‌های غارتگرانه سپاه پاسداران پی‌در‌پی باقیمانده ظرفیت‌های فرسوده زیست محیطی را نابود می‌کند.
تا امروز آخوندهای حاکم از تصویب نهایی «تغییرات آب و هوایی پاریس» طفره رفته‌اند. اما اعم از تصویب یا عدم تصویب این توافق، تغییری در ویرانگری فزاینده این رژیم در محیط زیست و آب و هوای ایران به‌وجود نخواهد آمد. آن‌ها نه عزم چنین تغییری را دارند نه توانایی و بودجه آن را.

رژیم ولایت فقیه و سپاه پاسداران‌اش برای ادامه حاکمیت خود، به‌سنگسار حقوق بشر ایران نیازمندند، برای طرح‌های امنیتی و نظامی از جمله برنامه موشکی و برای اهداف غارتگرانه‌ بی‌وقفه ظرفیت‌های زیست‌ محیطی ایران را ویران می‌کنند و برای مهار بحران و بی‌ثباتی خود در داخل ایران به‌جنگ و کشتار علیه مردم منطقه رو آورده‌اند.
از این رو خواست مبرم مردم ایران برای به‌زیر کشیدن رژیم ولایت فقیه نه فقط برای احیای آزادی، حقوق بشر، عدالت و محیط زیست ایران است بلکه لازمه صلح و امنیت منطقه و تمام جهان است.
ما از جامعه‌ بین‌المللی می‌خواهیم تجاوزات بی‌وقفه رژیم آخوندی به‌محیط زیست ایران را محکوم کند.
از دولت‌های غرب می‌خواهیم که رابطه و معامله با این رژیم را به‌توقف شکنجه و اعدام در ایران مشروط سازند. برای توقف برنامه موشکی این رژیم و اخراج سپاه پاسداران و گروه‌های شبه‌نظامی‌‌اش از کشورهای منطقه، ‌‌تدابیر لازم‌الاجرا در پیش بگیرند و خواست و اراده مردم ایران برای تغییر رژیم را به‌رسمیت بشناسند.
سلام بر آزادی سلام بر همه شما.

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

آرشیو سایت

آخرین توییت