ارديبهشت14

مریم رجوی به خانواده قربانیان انفجار معدن تسلیت گفت و رژیم ایران را مسئول دانست

Categories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی به خانواده قربانیان انفجار معدن تسلیت گفت و رژیم ایران را مسئول دانست

مریم رجوی جان باختن دهها تن از معدنچیان محروم در انفجار معدن آزاد‌شهر را به خانواده قربانیان، مردم گلستان و عموم کارگران تسلیت گفت و تاكید كرد: رژیم چپاولگر آخوندی مسئول این گونه حوادث تلخ و به‌خصوص بالابودن تلفات آنهاست.

وی افزود در حالی‌كه در حوادث مشابه در سایر کشورها، همه امكانات در خدمت نجات سانحه‌دیدگان قرار می‌گیرد، درایران، همه امكانات در خدمت چپاول و سرکوب است. مریم رجوی عموم مردم گلستان به‌ویژه جوانان را به یاری مجروحان و خانواده‌های داغدار فرا خواند.
ساعت ۱۲ و ۵دقیقه چهارشنبه ۱۳اردیبهشت بر اثر انفجار در معدن زغال‌سنگ یورت در آزاد‌شهر در استان گلستان، دهها کارگر معدن کشته و شمار دیگری مجروح شدند.
بنا به گزارش رسانه‌های حکومتی تا كنون اجساد ۳۵ تن از كارگران محروم و مظلوم از معدن بیرون كشیده شده و هنوز شمار زیادی از معدنچیان هم‌چنان در اعماق معدن محبوس هستندكه براساس گزارش امدادگران، امیدی به زنده‌ماندن آنها كه محبوس هستند، وجود ندارد.
بنا به گفته یکی از معدنچیان كه از این سانحه جان به در برده؛ روز گذشته بوی گاز در معدن استشمام شده است، این موضوع به مسئولان توضیح داده شده بود ولی هیچ توجهی به آن نشد تونل‎های این معدن، فاقد حداقل های ایمنی است و در صورت هر نوع اتفاقی، تنها ۱۵ تا ۲۰ دقیقه اکسیژن باقی می‌ماند.
اما رژیم ضدكارگری آخوندی، با وقاحت مسئولیت این جنایت را به گردن كارگران انداخت. استاندار گلستان اعلام کرد «سهل‌انگاری یکی از تعمیرکاران» موجب انفجار در معدن شده است؛ و ربیعی وزیركار رژیم نیز انگشت اتهام را به سمت کارگران نشانه رفته و می‌گوید: «ظاهرا لوکوموتیو تخلیه زغال سنگ در عمق ۷۰۰متری متوقف شده و برای راه اندازی آن از روش باطری‌به‌باطری استفاده و منجر به انفجار شده است.»
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۳اردیبهشت ۱۳۹۶ (۳مه ۲۰۱۷)

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

آرشیو سایت

آخرین توییت