راه حل بحران سوریه و خاورمیانه

برای پايان دادن به جنگ خانمانسوز در سوریه، که به آواره شدن بيش از نيمی از مردم اين كشور منجر شده است، از سوی مردم ایران كه تا كنون ۱۲۰ هزار قربانی در مبارزه با حكام ایران تقديم كرده‌اند، بر ضرروت يك سياست قاطع از سوی آمريكا، اروپا و كشورهای منطقه و تحقق این اقدامات عملی تأكيد می‌كنم. اين خواست مردم سوريه، مردم ایران و همه مردم منطقه و نياز صلح و آرامش در اين بخش از جهان است:

۱- محكوميت جنايت‌ها و مداخلات رژيم ايران در سوريه، توسط شورای امنيت ملل‌متحد، كشورهای عضو ملل‌متحد و عموم مراجع بين المللی.
۲- اخراج رژيم آخوندی از كنفرانس همكاری اسلامی و قطع روابط كشورهای عربی و اسلامی بارژيم ایران، در ادامه تصميمات اجلاس سران سازمان همكاری اسلامی در استانبول، تا زمانی كه به دخالت‌هايش در منطقه به‌طور كامل پايان دهد.
۳- حمايت همه‌جانبه سياسی و مالی و تأمين نيازهای ضروری نظامی و تسليحاتی به اپوزيسيون دمكراتيك سوريه.
۴- اتخاذ تدابير ضروری بين‌المللی برای اخراج نيروهای رژيم ايران و شبه‌نظاميان وابسته به آن از سوریه و اتخاذ اقدامات تنبیهی از جمله اعمال تحریم علیه رژیم در صورت خودداری از خروج نیروهایش. روابط اقتصادی و سياسی با اين رژيم بايد به پايان دادن به دخالت‌هايش در منطقه مشروط شود.
۵- ممنوعيت هر گونه دخالت رژیم ایران درمذاکرات مربوطه به بحران سوریه.
۶- اجرای كامل قطعنامه ۲۲۳۱ از طریق اقدامات مؤثر عملی برای ممانعت از ارسال سلاح توسط رژيم ایران به سوريه و عراق و به گروه‌های تروريستی.
۷- ممنوعيت كامل معامله با شرکت‌های وابسته به سپاه پاسداران.
۸- ممنوعيت هرگونه همکاری و اشتراک عمل با سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان تحت‌امر آن به بهانه مقابله با داعش در سوريه و عراق.
۹- ایجاد منطقه پرواز ممنوع در شمال سوريه، برای حفاظت از غير نظاميان و کمک به آوارگان و پناهندگان.
تردیدی ندارم که کشورهای منطقه با هر اختلافی که داشته باشند قادرند دست در دست مردم و مقاومت ایران با نیروی همبستگی به‌شر رژیم ولایت فقیه برای همیشه پایان دهند و تاریخ منطقه را ورق بزنند.
از سخنرانی مريم رجوی در جلسه همبستگی خلق های خاورمیانه - ۲۰تیر

برچسب ها: syria

دیدگاه‌ها

 

برنامه ۱۰ماده‌ای

از نظر ما آرای مردم، تنها ملاك سنجش است و بر همين اساس، خواهان يك حكومت جمهوری مبتنی بر آرای مردم هستيم. ما خواهان يك نظام كثرتگرا و آزادی احزاب و اجتماعات هستیم  ...[ادامه]

راه حل بحران سوریه و خاورمیانه 

برای پايان دادن به جنگ سوریه، بر ضرورت يك سياست قاطع از سوی آمريكا، اروپا و كشورهای منطقه و تحقق این اقدامات تأكيد می كنم. اين خواست مردم منطقه و نياز صلح در اين بخش از جهان است... [ادامه]

لغو حکم اعدام

طرح ما برای آينده، يك ايران بدون اعدام است. مقاومت ايران از سال‌ها پيش خواهان لغو حكم اعدام و پايان شكنجه و هرگونه نقض حقوق در ايران بوده است. طرح ما احيای دوستی و مدارا و بردباری است....[ادامه]

زنان

زن ایرانی باید آزاد باشد! باید خودش انتخاب کند که چه عقیده‌یی داشته باشد، چه بپوشد، و چگونه زندگی کند. و تکرار می‌کنیم که نه به حجاب اجباری، نه به دین اجباری و نه به حکومت اجباری.
تجربه ما اين است كه شكستن طلسم نابرابری، بدون يك جهش، ممكن نيست و بايد مواضع مسئول رهبری كننده را بدون هيچ نگرانی به ذيصلاح‌ترين زنان سپرد....
[ادامه]

جدایی دین و دولت

به‌عنوان یک مسلمان، با تأكيد بر لزوم جدايی دين و دولت اعلام می‌كنم:
ما دين اجباری و اجبار دينی را رد می‌كنيم، حكومت استبدادی تحت نام اسلام، احكام شريعت ارتجاعی و تكفير مخالفان، چه به نام شيعه و چه به نام سنی، ضد اسلام و ضد آيين محمدی است. ما تبعيض دينی را مردود می‌شماريم و از حقوق پيروان همه اديان و مذاهب دفاع می‌كنيم.....
 [ادامه]

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

آرشیو سایت

آخرین توییت