دوران انتقال حاکمیت به مردم ایران

مجلس مؤسسان

حاكميت آخوندی، حق حاكميت مردم را كه حياتی‌ترين حق مردم ايران است، از آنان ربوده است. طبق نخستين ماده برنامه شورای ملی مقاومت ایران، دولت موقت برآمده از مقاومت «اساساً وظيفه انتقال حاكميت به مردم ايران» را به‌عهده دارد. اين وظيفه، بايد حداكثر ضمن ۶ ماه پس از سرنگونی رژيم آخوندها، با تشكيل «مجلس مؤسسان و قانونگذاری ملی»، از طريق انتخابات آزاد، با رأی عمومی، مستقيم، مساوی و مخفی مردم ايران، به انجام برسد. به محض تشكيل «مجلس مؤسسان و قانونگذاری ملی» و اعلام آمادگی اين مجلس برای تقبل مسئوليت‌ها و وظايفش، دولت موقت، استعفای خود را به اين مجلس تقديم می‌كند.
(سخنرانی در كنوانسيون سراسری ايرانيان،پاريس، به مناسبت سالگرد قيام ضدسلطنتی مردم ايران ـ ۱۹بهمن۱۳۹۲ ـ ۸فوريه۲۰۱۴)

قانون اساسی ما آزادی، دموكراسی و برابری است

ما در پی بنای يك جامعه آزاد و دموكراتيك هستيم.
يك قرن پيش، مجاهدان مشروطه در پی «عدالت، حريت، مساوات و اتحاد» بودند. سپس مصدق بزرگ به‌پاخاست كه می‌گفت «مقصود اين است كه مردم در نيك و بد امور شركت كنند و مقدرات مملكت را به‌دست گيرند».
آنگاه فدايی‌ها و مجاهدين و ديگر پيشتازان مبارز، برای سقوط ديكتاتوری پيشين راه گشودند و حالا مقاومت ما با كهكشان شهيدانش، از اشرف و موسی تا صديقه وندا و زهره و گيتی برای انتخاب آزادانه يكايك مردم ايران به‌پا‌خاسته ‌است.
ما نظام استبدادی حاكم را باطل اعلام كرده‌ايم، ما دين اجباری و زن‌ستيز را باطل اعلام كرده‌ايم، ما قانون اساسی ولايت فقيه را باطل اعلام كرده‌ايم. قانون اساسی ما، آزادی، دموكراسی و برابری است. قانون اساسی ما نه در مصوبات خبرگان جنايت، بلكه امروز در قلب يكايك ايرانيان حك شده و فردا توسط مؤسسان منتخب مردم نوشته خواهد شد.
مبنای اين قانون، يك جمهوری آزاد، بردبار و پيشرفته است، مبنای آن كثرت‌گرايی و جدايی دين و دولت، برابری زن و مرد و مشاركت فعال و برابر زنان در رهبری سياسی است. اصول ما برابری حقوق مليت‌ها‌ و اقليت‌های مذهبی و جامعه‌يی بدون شكنجه و اعدام است.
(سخنرانی در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس- ۲۳خرداد۹۴)

انتخابات آزاد

ما از روز اول گفتيم و حالا بازهم تكرار می‌كنيم كه به محض اين كه ملاها يك انتخابات آزاد را به شرط اين كه انتخابات تحت نظر ملل متحد باشد، بلادرنگ آن را می‌پذيريم و ديگر مقاومت موضوعيتی ندارد. ( ۱۲ تیر ۱۳۸۲- ۳ ژوییه ۲۰۰۳)

مقاومت ايران اعلام كرده كه با شاخص انتخابات آزاد حركت می‌كند و در برابر ملايان هم با همين شاخص تنظيم رابطه می‌كند. يعنی با شاخص انتخابات آزاد بر اساس اصل حاكميت مردم و نه ولايت فقيه و هژمونی آخوندها كه در قانون اساسی آن‌ها تصريح شده است.
ما بارها گفته‌ايم كه يك انتخابات آزاد، تحت نظر ملل‌متحد يا هر ارگان ذيصلاح بين‌المللی ديگر را می‌پذيريم.
(سخنرانی در اجتماع بزرگ ایرانیان، استادیوم اورسوراواز، ۲۷خرداد ۱۳۸۳-۱۷ ژوئن۲۰۰۴)

برچسب ها: Iran

دیدگاه‌ها

 

برنامه ۱۰ماده‌ای

از نظر ما آرای مردم، تنها ملاك سنجش است و بر همين اساس، خواهان يك حكومت جمهوری مبتنی بر آرای مردم هستيم. ما خواهان يك نظام كثرتگرا و آزادی احزاب و اجتماعات هستیم  ...[ادامه]

راه حل بحران سوریه و خاورمیانه 

برای پايان دادن به جنگ سوریه، بر ضرورت يك سياست قاطع از سوی آمريكا، اروپا و كشورهای منطقه و تحقق این اقدامات تأكيد می كنم. اين خواست مردم منطقه و نياز صلح در اين بخش از جهان است... [ادامه]

لغو حکم اعدام

طرح ما برای آينده، يك ايران بدون اعدام است. مقاومت ايران از سال‌ها پيش خواهان لغو حكم اعدام و پايان شكنجه و هرگونه نقض حقوق در ايران بوده است. طرح ما احيای دوستی و مدارا و بردباری است....[ادامه]

زنان

زن ایرانی باید آزاد باشد! باید خودش انتخاب کند که چه عقیده‌یی داشته باشد، چه بپوشد، و چگونه زندگی کند. و تکرار می‌کنیم که نه به حجاب اجباری، نه به دین اجباری و نه به حکومت اجباری.
تجربه ما اين است كه شكستن طلسم نابرابری، بدون يك جهش، ممكن نيست و بايد مواضع مسئول رهبری كننده را بدون هيچ نگرانی به ذيصلاح‌ترين زنان سپرد....
[ادامه]

جدایی دین و دولت

به‌عنوان یک مسلمان، با تأكيد بر لزوم جدايی دين و دولت اعلام می‌كنم:
ما دين اجباری و اجبار دينی را رد می‌كنيم، حكومت استبدادی تحت نام اسلام، احكام شريعت ارتجاعی و تكفير مخالفان، چه به نام شيعه و چه به نام سنی، ضد اسلام و ضد آيين محمدی است. ما تبعيض دينی را مردود می‌شماريم و از حقوق پيروان همه اديان و مذاهب دفاع می‌كنيم.....
 [ادامه]

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

آرشیو سایت

آخرین توییت