دوران انتقال حاکمیت به مردم ایران

مجلس مؤسسان

حاكميت آخوندی، حق حاكميت مردم را كه حياتی‌ترين حق مردم ايران است، از آنان ربوده است. طبق نخستين ماده برنامه شورای ملی مقاومت ایران، دولت موقت برآمده از مقاومت «اساساً وظيفه انتقال حاكميت به مردم ايران» را به‌عهده دارد. اين وظيفه، بايد حداكثر ضمن ۶ ماه پس از سرنگونی رژيم آخوندها، با تشكيل «مجلس مؤسسان و قانونگذاری ملی»، از طريق انتخابات آزاد، با رأی عمومی، مستقيم، مساوی و مخفی مردم ايران، به انجام برسد. به محض تشكيل «مجلس مؤسسان و قانونگذاری ملی» و اعلام آمادگی اين مجلس برای تقبل مسئوليت‌ها و وظايفش، دولت موقت، استعفای خود را به اين مجلس تقديم می‌كند.
(سخنرانی در كنوانسيون سراسری ايرانيان،پاريس، به مناسبت سالگرد قيام ضدسلطنتی مردم ايران ـ ۱۹بهمن۱۳۹۲ ـ ۸فوريه۲۰۱۴)

قانون اساسی ما آزادی، دموكراسی و برابری است

ما در پی بنای يك جامعه آزاد و دموكراتيك هستيم.
يك قرن پيش، مجاهدان مشروطه در پی «عدالت، حريت، مساوات و اتحاد» بودند. سپس مصدق بزرگ به‌پاخاست كه می‌گفت «مقصود اين است كه مردم در نيك و بد امور شركت كنند و مقدرات مملكت را به‌دست گيرند».
آنگاه فدايی‌ها و مجاهدين و ديگر پيشتازان مبارز، برای سقوط ديكتاتوری پيشين راه گشودند و حالا مقاومت ما با كهكشان شهيدانش، از اشرف و موسی تا صديقه وندا و زهره و گيتی برای انتخاب آزادانه يكايك مردم ايران به‌پا‌خاسته ‌است.
ما نظام استبدادی حاكم را باطل اعلام كرده‌ايم، ما دين اجباری و زن‌ستيز را باطل اعلام كرده‌ايم، ما قانون اساسی ولايت فقيه را باطل اعلام كرده‌ايم. قانون اساسی ما، آزادی، دموكراسی و برابری است. قانون اساسی ما نه در مصوبات خبرگان جنايت، بلكه امروز در قلب يكايك ايرانيان حك شده و فردا توسط مؤسسان منتخب مردم نوشته خواهد شد.
مبنای اين قانون، يك جمهوری آزاد، بردبار و پيشرفته است، مبنای آن كثرت‌گرايی و جدايی دين و دولت، برابری زن و مرد و مشاركت فعال و برابر زنان در رهبری سياسی است. اصول ما برابری حقوق مليت‌ها‌ و اقليت‌های مذهبی و جامعه‌يی بدون شكنجه و اعدام است.
(سخنرانی در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس- ۲۳خرداد۹۴)

انتخابات آزاد

ما از روز اول گفتيم و حالا بازهم تكرار می‌كنيم كه به محض اين كه ملاها يك انتخابات آزاد را به شرط اين كه انتخابات تحت نظر ملل متحد باشد، بلادرنگ آن را می‌پذيريم و ديگر مقاومت موضوعيتی ندارد. ( ۱۲ تیر ۱۳۸۲- ۳ ژوییه ۲۰۰۳)

مقاومت ايران اعلام كرده كه با شاخص انتخابات آزاد حركت می‌كند و در برابر ملايان هم با همين شاخص تنظيم رابطه می‌كند. يعنی با شاخص انتخابات آزاد بر اساس اصل حاكميت مردم و نه ولايت فقيه و هژمونی آخوندها كه در قانون اساسی آن‌ها تصريح شده است.
ما بارها گفته‌ايم كه يك انتخابات آزاد، تحت نظر ملل‌متحد يا هر ارگان ذيصلاح بين‌المللی ديگر را می‌پذيريم.
(سخنرانی در اجتماع بزرگ ایرانیان، استادیوم اورسوراواز، ۲۷خرداد ۱۳۸۳-۱۷ ژوئن۲۰۰۴)

برچسب ها: Iran

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

آرشیو سایت

آخرین توییت