ایران آزاد فردا 

ایران غیراتمی

ایران آزاد فردا یک کشور غیراتمی و عاری از سلاح‌های کشتار جمعی خواهد بود. (برنامه ده‌ماده‌یی برای ایران آزاد فردا) ‌
ايران آزاد فردا يك كشور غيراتمی و در صلح با همه كشورهای جهان خواهد بود.
در روزهای اخير زلزله و سونامی و انفجار نيروگاه‌های اتمی فجايع تأثرانگيزی در ژاپن ايجاد كرد. ... اين فجايع اثبات كرد كه برنامه اتمی مخفی و غيرقانونی رژيم ايران هزار بار بيشتر بر ضد جان و زندگی تمام جامعه است. ما ايران اتمی نمی‌خواهيم. (‌كنفرانس بين‌المللی برلين، ۱۹مارس۲۰۱۱ ـ ۲۸اسفند۸۹)

برخلاف تبليغات رژيم ايران و لابی هايش در غرب، مردم‌ايران با برنامه اتمی ملاها مخالفند. اين‌كه آخوندها می‌گويند برنامه هسته‌یی، مایه غرور ملی ايرانيان است دروغ محض است. ما به افشای برنامه هسته‌یی ملاها افتخار می‌كنيم و به آن ادامه می‌دهيم. چون تماما برخلاف منافع مردم ايران است. (پیام ویدئویی به جلسه در کنگره آمریکا: چالش‌ها و راه‌كارها در کنگره آمریکا، ۲مرداد۹۴-۲۴ژوییه۲۰۱۵)

حقوق کارگران و زحمتکشان

در ورشکستگی بی‌وقفه کارخانه‌ها ... قبل از هر کس این کارگران‌اند که کار و زندگی خود را از دست می‌دهند، بدون این که حتی قادر به‌پس گرفتن مطالبات‌ خود شوند، در واگذاری کارخانه‌ها و مزایده‌های متقلبانه مربوط به‌آن، در فساد اقتصادی و گسترش بازار قاچاق هم‌چنین در ورشکستگی بانک‌ها و افزایش واردات کالاهای خارجی، نخستین و مهم‌ترین قربانی، کارگران ایران‌اند.

هم‌چنان‌که سیاست خیانت‌کارانه تخصیص بخش مهمی از درآمدهای کشور به هزینه جنگ و کشتار در سوریه، قبل از همه، کارگران ایران‌ را فقیرتر‌ و محروم‌تر می‌کند.
اکنون‌ سال‌هاست که حداقل دستمزد کارگران حول و حوش فقط یک دلار برای هر ساعت ثابت مانده. ... در حالی که دستمزد ساعتی یک دلار کارگر ایرانی حتی به اندازه یک چهارم دستمزد کارگران در بحران‌زده‌ترین اقتصادهای جهان نظیر یونان نیست....
سونامی اخراج‌ها که در دولت آخوند روحانی شدت یافته، روزانه گروه گروه از کارگران را به ارتش میلیونی بیکاران اضافه می‌کند. ...
کارگرانی هم که هنوز کار خود را از دست نداده‌اند، زیر فشار حقوق‌های پرداخت‌نشده خود هستند و به‌خاطر قراردادهای موقت یا سفید امضا که به‌آن‌ها تحمیل شده، امنیت شغلی ندارند.
این قراردادها که به‌گزارش وزارت کار، درحال‌حاضر ۹۳٪ نیروی کار ایران را در برگرفته، از رذیلانه‌ترین طرح‌های رژیم ولایت فقیه علیه حقوق کارگران ایران است و از آغاز برای به‌انقیاد کشاندن و ارزان‌سازی نیروی کار به‌آن‌ها تحمیل شده است.
کارگران ایران از کم‌مزدترین کارگران و از آسیب‌پذیرترین نیروهای کار در برابر اخراج‌‌ها در تمام جهان‌اند و از ناامن‌ترین موقعیت‌های شغلی برخوردارند.
هرچند که در ایران یک رکود دهشتناک اقتصادی برقرار است، اما فراتر از آن، عامل درجه‌یک فلاکت زندگی کارگران بی‌اعتنایی آخوندهای حاکم به سرنوشت کارگران است که آن‌ها را قربانی سیاست‌های تبهکارانه خود می‌کنند.
غارت ثمره جان و زندگی‌ کارگران و سرکوب اعتراض‌های حق‌طلبانه آن‌ها یکی دیگر از مشترکات جناح‌های حاکم در رژیم ولایت فقیه است. ازاین رو، به گواهی گزارش‌ها و آمارهای رسمی، وضع کارگران ایران سال به سال بدتر می‌شود.
به‌دست آوردن حداقل حقوق کارگران و زحمتکشان ایران، بدون تغییر رژیم ولایت فقیه امکان‌پذیر نیست. آزادی تشکل‌های مستقل، برپایی اعتصاب‌ها و اجتماعات‌ اعتراضی، جمع شدن بساط قراردادهای موقت و سفیدامضا، انحلال شرکت‌های پیمانکاری تأمین نیروی کار، پرداخت به‌موقع دستمزدها و دادن تمام مطالبات معوقه، برخورداری از بیمه‌ درمانی و بیکاری و سایر خواست‌هایی که به‌درجات باعث آزادی و رهایی کارگران می‌شود موجودیت رژیم ولایت فقیه را تهدید می‌کند و از این‌رو به‌دست آوردن هر یک از آن‌ها در گرو مبارزه علیه تمامیت این رژیم است.
(پیام به‌مناسبت روز جهانی کارگر- اول ماه مه ۲۰۱۶- ۱۲ اردیبهشت۱۳۹۵)

یک آموزش و پرورش پیشرفته و آزاد

مهمترین خواسته‌های معلمان که بارها در خلال تظاهرات یا انتشار اطلاعیه‌های آن‌ها اعلام شد، به روشنی بر‌هم زدن نظام استبدادی و غارتگرانه حاکم بر آموزش‌وپرورش را هدف قرار داده است. یعنی:
آزادی معلمان زندانی
رسمیت یافتن حق اعتراضات صنفی فرهنگیان
تأمین حقوق دانش‌آموزان
آزادی فعالیت کانون‌های صنفی
انتخابی شدن مدیریت مدارس
برگزاری مجمع عمومی کانون‌های صنفی معلمان
مشارکت معلمان در ساختار آموزشی
برقراری نظام آموزش رایگان
توقف خصوصی‌سازی مدارس و کالایی شدن آموزش
و رفع تبعیض و نابرابری نسبت به معلمان

ایران فردا یک آموزش‌وپرورش پیشرفته نیاز دارد که برای همه فرزندان ایران رایگان و الزامی است و از هر‌گونه انقیاد سیاسی و فرهنگی رها شده و شهروندان را به مشارکت سیاسی بر‌می‌انگیزد.
هم‌چنین یک آموزش عالی دموکراتیک بر اساس استقلال مؤسسات آموزش عالی و به رسمیت شناختن آزادی آکادمیک
و یک نظام ورزشی فراگیر که اصل اساسی آن دسترسی رایگان و بدون تبعیض جوانان و نوجوانان شهر و روستا به انواع امکانات ورزشی است و فعالیت آزادانه و برابر دختران و زنان سراسر کشور در عرصه‌های گوناگون ورزشی را فراهم می‌سازد.

ما می‌گوییم وجود ملیت‌های ستمزد، نیروی بزرگ و مؤثری برای سرنگونی رژیم و کسب آزادی است، پس باید شخصیت چند فرهنگی و چند زبانی ایران را غنیمت شمرد.
هموطنان ما که از ملیت‌ها و فرهنگ‌ها و زبان‌-های گوناگون برخوردارند، باید بتوانند به طور برابر در تصميم های ملی مشارکت کنند، باید بتوانند هویت فرهنگی و دینی و زبانی خود را حفظ کنند، و باید بتوانند به زبان مادری خود سخن بگویند، کار و تحصیل کنند و آن را اشاعه دهند.
ما بر آنیم که اختناق و سانسور را در همه اشکال آن از میان برداریم. این شاه راهی است به سوی یک نظام دموکراتیک.
ما برآنیم از بیان آزادانه و فعالیت بدون محدودیت، شرایط انتخاب آزادانه را فراهم سازیم و مشارکت سیاسی را شکوفا کنیم.
بگذارید دروازه‌های جهان و تمام دانش و اطلاعات آن به روی جوانان ایرانی گشوده شود.
ما بر برابری عموم آحاد مردم ایران تأکید داریم
برابری همگان در انتخاب کردن و انتخاب شدن
برابری زن و مرد در همه حقوق سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و خانوادگی
و برخورداری همگان از فرصت‌های برابر در آموزش‌‌وپرورش، آموزش عالی، اشتغال و کسب و کار.
بله، ما در پی نظم تازه‌یی هستیم، بر اساس آزادی و دموکراسی و برابری.
(پیام به‌مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۳۹۴ ـ ۱۳۹۵)

حقوق برابر ملیت‌ها

ایران فردا، کشور برابری همه ملیت‌هاست. ما بر خودمختاری کردستان ایران که طرح آن را شورای ملی مقاومت تصویب کرده، تأکید داریم. زبان و فرهنگ هموطنان ما از هر ملیتی که هستند، در زمره سرمایه‌های انسانی تمام مردم این کشور است که باید در ایران فردا ترویج شود وگسترش پیدا کند. (برنامه ده‌ماده‌ای برای ایران آزاد فردا)
ما خواهان رفع ستم مضاعف از همه تنوعات ملی وطن‌مان در چارچوب يكپارچگی تجزيه ناپذير ايران هستيم. (سخنرانی در گردهم‌آیی ایرانیان، بورژه پاریس-۱۲تیر‌۱۳۸۵)
ما می‌گوییم وجود ملیت‌های ستمزد، نیروی بزرگ و مؤثری برای سرنگونی رژیم و کسب آزادی است، پس باید شخصیت چند فرهنگی و چند زبانی ایران را غنیمت شمرد.
هموطنان ما که از ملیت‌ها و فرهنگ‌ها و زبان‌های گوناگون برخوردارند، باید بتوانند به طور برابر در تصميم‌های ملی مشارکت کنند، باید بتوانند هویت فرهنگی و دینی و زبانی خود را حفظ کنند، و باید بتوانند به زبان مادری خود سخن بگویند، کار و تحصیل کنند و آن را اشاعه دهند. (پیام به‌‌مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۳۹۴ ـ ۱۳۹۵)
ایران ما ـ با آزادی و حاکمیت مردم ـ چه گلستان زیبایی است؛ بلوچ‌ها‌، کردها، عرب‌ها، لرها، بختیاری‌ها، ترکمن‌ها، آذری‌ها و سایر ملیت‌ها و پیروان مذاهب گوناگون، گل‌های رنگارنگ گلستان ایرانند.
و روزی که ایران گلستان آزادی و عدالت شود به‌یقین فراخواهد رسید. (پیام نوروز ۱۳۹۵)
ما خواهان برابری پيروان همه اديان هستيم. اين برای ما درد آوراست كه خواهران و برادران اهل سنت ما نمی‌توانند مساجد خودشان را در ايران داشته باشند يا علمای اهل سنت تحت فشار و سركوب مضاعف هستند. اين ضد تعاليم اسلام است.
ما خواهان برابری كامل برای همه آحاد ملت ايران اعم از عرب و فارس و كرد و بلوچ هستيم. اين چيزی است كه منافع ايران را محقق ميكند. اين جزو برنامه های مقاومت است. (مصاحبه با روزنامه الاهرام بين المللی تاريخ ۲۵اكتبر ۲۰۱۱-۴ آبان ۱۳۹۰)

برچسب ها: Iran

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

آرشیو سایت

آخرین توییت