• صفحه اول / پیام‌ها / پیام مریم رجوی به تظاهرات هموطنان در حمایت از جنبش دادخواهی شهیدان قتل عام سال ۶۷
شهریور-۱۱ ۱۳۹۶

پیام مریم رجوی به تظاهرات هموطنان در حمایت از جنبش دادخواهی شهیدان قتل عام سال ۶۷

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام مریم رجوی به تظاهرات هموطنان در حمایت از جنبش دادخواهی شهیدان قتل عام سال ۶۷

هموطنان عزیز،
حامیان مقاومت،
دوستانی که امروز در حمایت از دادخواهی زندانیان سیاسی قتل عام شده در سال ۶۷، در لندن و لاهه گرد آمده‌اید، به همه شما درود می فرستم.
شما در این گردهم‌آیی‌ها صدای قهرمانانی را به‌جهان می‌رسانید که برای آزادی، از جان خود گذشتند. شما صدای مردمی را منعکس می‌کنید که نمی‌خواهند در حاکمیت شکنجه و کشتار بسر ببرند.
شما صدای زندانیان سیاسی مقاومی هستید که همین حالا در اعتصاب غذا بسر می‌برند و جانشان در خطر است و صدای جنبشی هستید که برای به‌زیر کشیدن استبداد مذهبی در ایران در نبرد است. درود بر همه شما!
از قتل‌عام ۳۰ هزار زندانی سیاسی نزدیک به‌سه دهه می‌گذرد. اما ‌این جنایت چیزی نیست که به‌ تاریخ پیوسته باشد. این جنایت مسأله همین امروز است. مسأله نقض فاجعه‌بار حقوق بشر در ایران است. مربوط است به‌جوانانی که همین امسال آخوندها، چشم‌ آن‌ها را کور کردند یا جوانانی که همین امسال آخوندها دست‌شان را قطع کردند و جوانانی که از ابتدایی‌ترین آزادی‌ها برخوردار نیستند. مربوط است به اعدام‌های هر روزه در سراسر ایران و هزاران نفر که زیر حکم اعدام‌اند. مربوط به زندانیان سیاسی است که در تمام سلول‌ها و بندهایشان با دوربین و وسائل استراق سمع کنترل می‌شوند. زندانیانی که پی‌در‌پی شکنجه می‌شوند و از حقوق ابتدایی خود محروم‌اند.
زنانی که تحت سرکوب مضاعف هستند، جامعه‌یی که زیر ترس و فقر زندگی می‌کند، جامعه‌یی که محکوم است تحت حاکمیت کسانی باشد که قاتلان و شکنجه‌گران فرزندانشان هستند. و جامعه‌یی که از حق فعالیت سیاسی محروم است و حق انتخاب آزادانه ندارد.

شما با کارزار دادخواهی، رژیم را به‌خاطر بزرگ‌ترین جنایت‌اش هدف قرار می‌دهید. شما با این کارزار، موضعگیری در قبال قتل عام ۶۷ را به معیار قضاوت تبدیل کرده‌اید.

دولت‌های اتحادیه اروپا و آمریکا برای سال‌های زیاد با همراهی با این رژیم، به‌آن کمک کردند که جنایت‌ خود علیه بشریت را پنهان کند.
از مردم اروپا می‌خواهم که دولت‌های خود را مورد سئوال قرار دهند که چرا هم‌چنان به‌رابطه با رژیمی ادامه می‌دهند که با نسل‌کشی حکومت می‌کند.
حالا بسیاری ترفندهای آخوندها برای مردم جهان روشن شده است. گویی زندانیان سیاسی قتل‌عام شده و تمام آن ۱۲۰ هزار شهید دوباره به‌میدان آمده‌اند.
بله، چنان‌که مسعود رجوی، درباره این شهیدان گفته‌ است:‌ این خون‌های پاك، جوشیدن آغاز خواهد كرد…و خمینی نخواهد توانست این شعله را خاموش كند…
ما از کمیسر عالی حقوق‌بشر ملل متحد میخواهیم یک کمیسیون مستقل تحقیق در مورد قتل‌عام سال ۶۷ تشکیل دهد.
دولت‌های اروپایی باید حداقل، تجارت و دیپلماسی در رابطه با این رژیم را به‌ توقف شکنجه و اعدام منوط کنند.
تا زمانی که آخوندها دست خود را در نقض حقوق بشر در ایران باز می‌بینند، به‌جنگ افروزی و اشغالگری در خاورمیانه ادامه می‌دهند و تا زمانی که به‌ ستیزه‌جویی در منطقه ادامه می‌دهند، امنیت و آرامش در تمام جهان از جمله اروپا تهدید می‌شود.
مردم و مقاومت ایران برآنند که به‌ کار استبداد مذهبی پایان بدهند و آخوندها با همه جنایت‌هایشان از این سرنوشت نمی‌توانند فرار کنند.
از کوشش‌های شما هموطنان، در کارزار دادخواهی صمیمانه سپاسگزارم و همگان را به‌گسترش این تلاش‌ها و گسترش مبارزه برای کسب آزادی و حاکمیت مردم فرا می‌خوانم.

درود بر شما.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]