برنامه هسته‌یی رژیم

ایران آزاد فردا یک ایران غیر اتمی، عاری از تسلیحات کشتار جمعی. و همراه با صلح، همزیستی و همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌یی است.

مقاومت ایران در سال‌های اول دهه ۱۳۸۰ با روشنگری‌های مستند خود مخفی‌کاری ۱۸ساله رژیم در برنامه بمب‌سازی هسته‌یی را در‌هم‌ شکست. ما با شعار ایران غیر اتمی گام‌های بلندی در این راستا برداشتیم. (۱)

در سال ۱۳۸۱، مقاومت ایران بزرگ‌ترین سایت‌های مخفی هسته‌یی رژیم را افشا کرد. و تا کنون صدها افشاگری در رابطه با جزییات این برنامه انجام داده است.
متاسفانه بعد از توافق هسته‌یی در سال ۱۳۹۴، علاوه بر تقدیم قراردادهای اقتصادی کلان به‌ رژیم ایران، چشم‌پوشی و سکوت از جانب غرب نسبت به‌ جنگ‌‌افروزی و دخالت‌های نظامی و تروریستی ملاها در سوریه و یمن در پیش گرفته شد.

« اگر کشورهای ۱+۵ قاطعیت به‌خرج می‌دادند رژیم ایران هیچ چاره‌یی جز دست کشیدن از مسابقه هسته‌یی نداشت.

در سال ۲۰۱۵مدافعان رژیم ادعا می‌کردند که پس از توافق هسته‌یی و برداشتن تحریم‌ها اوضاع ایران تغییر می‌کند و به سمت گشایش پیش می‌رود. اما برعکس، دیکتاتوری مذهبی به تشدید سرکوب در داخل رو آورد و به گسترش برنامه موشک‌های بالیستیک و جنگ افروزی در خاورمیانه. ما پیوسته گفته‌ایم که این رژیم هرگز میانه‌رو نخواهد شد.
در همین‌جا یادآوری می‌کنم که مقاومت ایران، قبل و بعد از معامله اتمی و در جریان مذاکرات، از همان روز سوم آذر سال ۹۲ دائماً هشدار می‌داد که ۶ قطعنامه‌ شورای امنیت نباید دور زده شود. (۲)

ما به‌ویژه، به توقف کامل غنی‌سازی و قبول پروتکل الحاقی و دسترسی آزادانه بازرسان به مراکز پاسداران و تأسیسات مشکوک رژیم فراخوان می‌دادیم.
قبل از امضای توافق اتمی، در اردیبهشت ۹۴ من در جلسه‌یی در سنای فرانسه اعلام کردم: «تجربه مقاومت نشان داده است که آخوندها تنها و تنها زبان قاطعیت و قدرت را می‌فهمند».
و تاکید کردم «زمان آن است که قدرت‌های بزرگ، دست از مماشات و امتیاز دادن به استبداد خونریز دینی و بانکدار مرکزی تروریسم و رکوردار جهانی اعدام بردارند و حق مردم ایران برای مقاومت و آزادی را به‌رسمیت بشناسند».‎‎

در روز توافق در ۲۳ تیر ۹۴ هم باز حرف ما این بود: «توافقی که حقوق‌بشر مردم ایران را نادیده بگیرد و بر آن تاکید و تصریح نکند، تنها مشوق سرکوب و اعدام‌های بی‌وقفه از جانب این رژیم، و لگد‌مال‌کردن حقوق مردم ایران و زیر پا‌گذاشتن اعلامیه جهانی حقوق‌بشر و منشور ملل متحد است…زیرا مردم ایران قربانیان اصلی برنامه شوم اتمی این رژیم بوده‌اند ». (۳)

اجازه بدهید در اینجا زیان‌ عظیم سیاست‌هایی را یادآوری کنم که به‌ این رژیم برای ادامه جنایت‌هایش، میدان و مصونیت داده ازجمله:
– امتیازهای سیاسی و مالی غیرقابل توجیه در توافق اتمی در سال ۲۰۱۵
– متوقف کردن شش قطعنامه تحریم سازمان ملل به سود آخوندها
– و مخالفت با تمدید تحریم‌های تسلیحاتی رژیم

دراینجا تاکید می‌کنم هر دولتی که به‌ رشوه‌‌‌های کلان این رژیم طمع ببندد، مار در آستین دنیا می‌پروراند.
و این یک نظریه اشتباه است که با کاهش تحریم‌های بین‌المللی، ممکن است این رژیم از ستیزه‌جویی دست بردارد. هرگز، از قضا در سایه برجام بود که تروریسم این رژیم در اروپا افسار گسیخت.

پانویس:
۱- سخنرانی در اجلاس سه روزه شورای ملی مقاومت ایران به‌مناسبت آغاز چهلمین سال تاسیس شورا(۲ تا ۵مرداد۱۳۹۹)
۲- موضعگیری مریم رجوی در مورد عقب نشینی «تحمیلی» رژیم در پروژه ساختن بمب اتمی در مذاکرات ژنو
۳- موضعگیری مریم رجوی در مورد توافق اتمی بین رژیم آخوندها و کشورهای ۱+۵
۴- برگرفته از سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های مریم رجوی:
مصاحبه با مجله ال اسپانیول ۱۷ فوریه ۲۰۲۰
-پیام به جلسه نوروزی در مجلس فرانسه– ۲۲فروردین ۱۳۹۰
گردهمایی بزرگ سالانه مقاومت اشرف ۳– ۲۲تیر۱۳۹۸
سخنرانی در آستانه مجمع عمومی ملل متحد ۲۰۲۰– ۲۸شهریور۱۳۹۸

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]