انتشارات مریم رجوی

  کتاب ایران فردا

کتاب ایران فردا چاپ دوم شامل طرح ده ماده‌یی مریم رجوی برای آینده ایران و توضیحات مربوط به هر کدام از این ده ماده است.
طرح ده ماده‌یی مریم رجوی برای آینده ایران، نخستین بار در آذرماه سال ۱۳۸۵ توسط وی در جلسه‌یی در شورای اروپا ارائه شد.
این طرح تاکنون بارها توسط قطعنامه‌هایی از سوی کنگره آمریکا و برخی پارلمان‌های اروپایی و هم‌چنین از سوی شخصیت‌های بین‌المللی به‌عنوان سیمای یک ایران آزاد مورد توجه قرار گرفته است.
چاپ نخست این کتاب در خرداد سال ۱۳۹۷ توسط انتشارات شورای ملی مقاومت ایران انجام شد. چاپ دوم با برخی نکات افزوده و توضیحات جدید اینک در دسترس شماست.

کتاب را بخوانید

 


  کتاب ایران در آستانه انقلاب

می‌توان و باید

کتاب ایران در آستانه انقلاب، گزیده سخنرانی‌ها و پیام‌های مریم رجوی از خرداد تا مرداد ۱۴۰۱ است. مضمون عام این سخنرانی‌ها و پیام‌ها تشریح وضعیت بحرانی رژیم آخوندها در آستانه سقوط و از سوی دیگر فعالیت‌ها و تلاش‌های مقاومت ایران برای سرنگونی رژیم آخوندها و پیشروی انقلاب دمکراتیک مردم ایران است. رمز پیشرفت، پیام خاص مریم رجوی یعنی می‌توان و باید است. در این کتاب هم چنین گزارش‌های کوتاهی از فعالیت‌های مقاومت ایران در عرصه بین‌المللی در این بازه زمانی درج شده است.

کتاب را بخوانید

 


آزادی، دمکراسی و برابری  کتاب آزادی، دمکراسی و برابری

کتاب آزادی، دمکراسی و برابری شامل مجموعه سخنرانی‌های مریم رجوی در گردهمایی جهانی ایران آزاد و نیز سخنرانی در اجلاس دو روزه شورای ملی مقاومت ایران منتشر شد.
طی روزهای ۱۹ تا ۲۱ تیرماه ۱۴۰۰ گردهمایی سه روزه جهانی ایران آزاد برگزار شد. در این گردهمایی، حامیان مقاومت از ۵۰هزار نقطه در ۱۰۵کشور جهان و هموطنان و اعضای هزار کانون شورشی در داخل ایران، در ارتباط زنده با مجاهدین در اشرف۳ در آلبانی قرار داشتند.
در این گردهمایی با حضور مریم رجوی، ۱۰۲۹ شخصیت سیاسی شامل ۲۵۰قانون‌گذار و نخست وزیران، وزیران و شخصیت‌های برجسته بین‌المللی سخنرانی کردند.
هم‌چنین طی روزهای ۲۷ و ۲۸تیرماه، اجلاس دو روزه شورای ملی مقاومت ایران با حضور اعضا و ناظران شورا در ۵۵نقطه در کشورهای مختلف با حضور مریم رجوی برگزار شد.
کتاب آزادی، دمکراسی و برابری، شامل مجموعه سخنرانی‌های مریم رجوی در این گردهمایی‌هاست.

کتاب را بخوانید

 


  کتاب تعهد ما

Maryam Rajavi at the Free Iran Global Summit at Ashraf 3

کتاب تعهد ما، شامل مجموعه سخنرانی‌های مریم رجوی در گردهمایی سه روزه جهانی ایران آزاد و سخنرانی در اجلاس شورای ملی مقاومت ایران به مناسبت آغاز چهلمین سال تاسیس شوراست.
روز ۲۷تیرماه ۱۳۹۹، گردهمایی جهانی ایران آزاد، ارتباط زنده با ۳۰هزار نقطه در ایران و ۱۰۰کشور جهان با مجاهدین در اشرف۳ در آلبانی برگزار شد.
گردهمایی جهانی ایران آزاد، در آستانه ۳۰تیر، سالگرد قیام تاریخی مردم ایران علیه ارتجاع و استعمار، برای بازگرداندن دولت ملی و دمکراتیک دکتر محمد مصدق در سال ۱۳۳۱ و هم چنین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت تنها جایگزین مستقل و دمکراتیک در سال ۱۳۶۰با شرکت ۱۰۰۰ شخصیت بین‌المللی برگزار شد.
علاوه بر اجلاس اصلی در روز ۲۷تیرماه، دو اجلاس دیگر نیز طی روزهای ۲۹ و ۳۰تیر نیز برگزار شد.
در دومین اجلاس ایران آزاد، مریم رجوی تحت عنوان دادخواهی شهیدان و حسابرسی از رژیم آخوندها سخنرانی کرد.
در سومین اجلاس که با عنوان «تروریسم رژیم ایران – سفارت‌خانه‌های رژیم را ببندید و مامورانش را اخراج کنید، مریم رجوی سخنانی خطاب به پارلمان‌ترها و شخصیت‌هایی که از اروپا و آمریکا و هم‌چنین آلبانی به این گردهمایی پیوسته بودند، ایراد کرد. در این کتاب متن سخنرانی‌های مریم رجوی در این گردهمایی‌ها و نیز در اجلاس سه روزه شورای ملی مقاومت ایران، درآغاز چهلمین سال تأسیس شورا را می‌خوانید.

کتاب را بخوانید

 


 

  کتاب راهپیمایی بزرگ به سوی آزادی

Maryam Rajavi Cover pa 100

منتخبی از پیام‌ها و سخنرانی‌های مریم رجوی در تظاهرات ایران آزاد وگردهمایی‌های مقاومت دراشرف ۳- خرداد و تیر۱۳۹۸

کتاب راهپیمایی بزرگ به سوی آزادی، مجموعه سخنرانی‌های مریم رجوی در جریان برگزاری گردهمایی‌های سالانه مقاومت ایران در اشرف ۳ در تیرماه ۱۳۹۸ است. این گردهمایی‌ها به مدت ۵روز، با شرکت ۳۵۰تن از شخصیت‌های سیاسی و قانونگذاران از ۴۷کشور جهان در اشرف۳ در آلبانی برگزار شد.
علاوه بر گردهمایی‌های اشرف۳، همزمان، تظاهرات بزرگی در ۵ شهر جهان (بروکسل، واشینگتن، برلین، استکهلم و لندن) با شرکت ایرانیان آزاده برگزار شد. مریم رجوی پیام‌هایی خطاب به تظاهرکنندگان از طریق ویدئو کنفرانس ارسال کرد. منتخبی از این پیام‌ها در ادامه این کتاب از نظرتان می‌گذرد.

کتاب را بخوانید

 


 

  کتاب «ایران فردا – دیدگاه‌های مریم رجوی» منتشر شد 

Iran of tomarrow Maryam Rajavi

این کتاب شامل برنامه ده ماده‌یی مریم رجوی برای ایران فردا و توضیحات این برنامه است.
در این کتاب، خواننده با دیدگاه‌های مریم رجوی و طرح او برای ایران آزاد شده از دیکتاتوری آخوندی آشنا می‌شود.
در صفحه ۶ این کتاب از جمله آمده است:
«از نظر ما آرای مردم، تنها ملاك سنجش است و بر همین اساس، خواهان یك حكومت جمهوری مبتنی بر آرای مردم هستیم. ما در پی بنای یك جامعه آزاد و دموكراتیك هستیم.
یك قرن پیش، مجاهدان مشروطه در پی«عدالت، حریت، مساوات و اتحاد» بودند. سپس مصدق بزرگ بهپاخاست كه میگفت «مقصود این است كه مردم در نیك و بد امور شركت كنند و مقدرات مملكت را به دست گیرند».
آنگاه فدایی‌ها و مجاهدین و دیگر پیشتازان مبارز، برای سقوط دیكتاتوری پیشین راه گشودند و حالا مقاومت ما با كهكشان شهیدانش، از اشرف و موسی تا صدیقه و ندا و زهره و گیتی برای انتخاب آزادانه یكایك مردم ایران به پاخاسته است.
ما نظام استبدادی حاكم را باطل اعلام كرده‌ایم، ما دین اجباری و زن‌ستیز را باطل اعلام كرده‌ایم، ما قانون اساسی ولایت فقیه را باطل اعلام كرده‌ایم.
قانون اساسی ما، آزادی، دموكراسی و برابری است. قانون اساسی ما نه در مصوبات خبرگان جنایت، بلكه امروز در قلب یكایك ایرانیان حك شده و فردا توسط مؤسسان منتخب مردم نوشته خواهد شد.
مبنای این قانون، یك جمهوری آزاد، بردبار و پیشرفته است، مبنای آن كثرتگرایی و جدایی دین و دولت، برابری زن و مرد و مشاركت فعال و برابر زنان در رهبری سیاسی است. اصول ما برابری حقوق ملیت‌ها و اقلیت‌های مذهبی و جامعه‌یی بدون شكنجه و اعدام است.»

کتاب را بخوانید

 


 

 «نه حجاب اجباری، نه دین اجباری، نه حکومت اجباری»

PA No to Compulsory Veil No to Compulsory Religion No to Compulsory Government

این کتاب منتخبی از شش سخنرانی مریم رجوی طی سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۵ در کنفرانس‌های مختلف درباره موضوع زنان و سرکوب آنان در ایران به بهانه بدحجابی است.
در این کتاب مریم رجوی این موضوع را مورد بحث قرار می‌دهد که زن ستیزی، ویژگی ذاتی دیکتاتوری دینی حاکم است و اگر بخواهد از سرکوب و تبعیض علیه زنان دست بردارد، خود را نفی کرده است. این رژیم از حجاب اجباری به عنوان اهرمی برای سرکوب کل جامعه استفاده می‌کند.
در بخشی از این کتاب چنین آمده است:
«آخوند روحانی در کتاب خاطرات خود اعتراف کرده که خودش، به‌عنوان نماینده خمینی در اداره سیاسی-ایدئولوژیک ارتش، مبتکر تحمیل حجاب اجباری در ادارات ارتش بوده و شخصا در تمام این ادارات حاضر شده و حجاب را اجباری کرده است. هم‌چنین سلسله‌یی از قوانین وضع‌شده که آزادی فردی و اجتماعی را از زن ایرانی سلب می‌کند. چند نهاد ویژه سرکوب تأسیس کرده‌اند که کارشان مقابله با بدحجابی است.
مطابق گزارش‌های رسمی، مأموران تنها در عرض یک سال با سه میلیون و ۶۰۰ هزار به اصطلاح «بدحجاب» در خیابان‌ها برخورد کرده و ۱۸هزار نفر را به دادگاه کشانده‌اند در واقع، آن‌ها، ایران را به زندان بزرگ زنان تبدیل کرده‌اند». (صفحه ۳۲)
مریم رجوی در این کتاب دیدگاه خود در مورد حجاب اجباری را بیان کرده و می‌نویسد:
«تأکید می‌کنیم که هرچه بر اساس اجبار و تحمیل باشد و هرچه رأی و انتخاب آزادانه مردم را انکار کند، نه اسلام که ضداسلام است. و هرچه حقوق برابر زنان را نفی کند در اسلام جایی ندارد.
ما انکار حقوق زنان را چه در لباس مذهب، چه در هر لباس دیگری تحمل نمی‌کنیم. در برابر افراطی‌گری و ارتجاع و دینفروشی، ما از اسلام دمکراتیک دفاع می‌کنیم. ما برآنیم که با کلمه رهایی‌بخش برابری و به‌ویژه با مشارکت فعال و برابر زنان در رهبری سیاسی، این قرن را به‌نام زنان، به عصر رهایی زنان و عصر رهایی جهان بشری تبدیل کنیم». (صفحه ۳۰)
«زن ایرانی باید آزاد باشد! باید خودش انتخاب کند که چه عقیده‌یی داشته باشد، چه بپوشد، و چگونه زندگی کند. و تکرار می‌کنیم که نه به حجاب اجباری ، نه به دین اجباری و نه به حکومت اجباری». (صفحه ۳۲)

کتاب را بخوانید

 


 

آزادی گوهر حقیقی اسلام

cover fa

لااكراه في الدين
آزادی گوهر و پيام اسلام است. پس آنچه بر اساس آزادی نيست و آنچه مبتنی بر جهل و اجبار و تحميل است، اسلام نيست
۳۸ سال پس از روی كار آمدن يك حكومت خودكامه تحت نام اسلام در ايران، ربع قرن بعد از جنگ كويت، ۱۵ سال بعد از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ و جنگ افغانستان، ۱۳ سال پس از جنگ آمريكا عليه عراق و باز شدن درهای آن بر روی بنيادگرايان حاكم بر ايران و در ششمين سال كشتار مردم سوريه توسط بشار اسد و رژيم ايران، كمتر نقطه‌یی از جهان از آسيب بنيادگرايی تحت نام اسلام و تروريسم برخاسته از آن به دور مانده است. حملات تروريستی ژانويه و نوامبر ۲۰۱۵ در پاريس، دسامبر ۲۰۱۵ در كاليفرنيا، مارس ۲۰۱۶ در بلژيك و انفجار هواپيمای روسی در شبه جزيره سينا در نوامبر ۲۰۱۵ به خوبی نشان می‌دهد كه اين پديده شوم خود را به كشورهای اسلامی محدود نكرده است.
هیچکس نمی‌تواند تاثیر تعیین کننده تحولات در خاورمیانه، در پیدایش داعش و کوتاهی جامعه بین المللی در حمایت از مردم سوریه در برابر جنايات جنگی و جنايت عليه بشريت توسط بشار اسد را کتمان کند. هم‌چنین سكوت در مقابل كشتار مردم عراق توسط رژيم ايران و حكومت دست نشانده‌اش در عراق، قبل از ظهور و گسترش داعش، قابل کتمان نیست. هم‌چنان که هيچكس نمی‌تواند سوء استفاده بنيادگرايان را که بر برخی نارسایی‌ها در میان جوامع مسلمان در اروپا انگشت می‌گذارند ناديده بگيرد.
در اين ميان ديدگاه‌هايی هم وجود دارد كه تلاش می‌كنند اسلام و افراطگرايی را در يك سبد بريزند، و وضعيت كنونی را به‌طور اساسی ناشی از رويكردهای خود اسلام معرفی كنند و نظام هايی مانند رژيم ايران، دولت مالكی و بشار اسد را تبرئه نموده و يا عوامل فرعی قلمداد كنند. عده‌یی نيز تلاش می‌كنند كه فقط دايره تهديد را به يك فرقه محدود كنند و سلفيسم و افراطيگری سنی را تهديد اصلی معرفی كنند و جنبه های ديگر افراطگرايی تحت نام اسلام را به فراموشی بسپارند و تا آنجا پيش بروند كه بگویند بايد بنيادگرايی سنی را با كمك گرفتن از بنيادگرايی شيعه در‌هم شكست. تداخل منافع پشت پرده، مسئله را بغرنج‌تر ساخته است.
هدف از گردآوری اين مجموعه نيز، یک بررسی همه جانبه از این پديده نیست. بلکه تلاشی است برای روشنگری و پاسخ دادن به اين سؤال که به‌طور طبیعی بعد از وقایع اخیر، یکبار دیگر مطرح شده است و شايد كليد حل مشكل نيز در آن باشد كه: ديدگاه واقعی اسلام در مورد اين گونه جنايات چيست و آیا کسانی که دست به چنین جنایاتی می‌زنند، واقعا اسلام را نمایندگی می‌کنند؟ بدون تردید جواب منفی است. بنابراین، سؤال بعدی این است که موضع اسلام درمورد موضوعاتی مانند حاکمیت مردم، اصل آزادی و استفاده ازخشونت کور و تروریسم چیست؟
مجموعه حاضر گزیده‌هایی است از سخنرانی‌های مريم رجوی، يك زن مسلمان كه مبارزه بی وقفه‌یی برای برقراری آزادی و دمكراسی در ايران را رهبری می‌كند.
او پيوسته سوءاستفاده استبداد مذهبی از اسلام و تاريك انديشی و تحجری را كه از تفسير ارتجاعی از آيين پاك محمدی به مثابه ايدئولوژی سركوبی و زن ستيزی و تروريسم سود می‌برد، افشا كرده و صدايی را نمايندگی می‌كند كه مدافع اسلام اصيل يعنی اسلام دمكراتيك و بردبار است.
طبیعی است که این سخنرانی‌ها در ظرف زمانی خاص خود و برای پرداختن به موضوعات همان زمان بوده است. مشخصه اين مطالب، اين است كه حاصل رويارويی همه جانبه با رژيمی است كه منشأ و الهام بخش بنيادگرايی اسلامی است. به علاوه، راهنمای عمل يك مقاومت گسترده و طولانی بوده و هست. به نحوی كه مفاهيم، سنت‌ها و ارزش‌های اصيل اسلامی، كه از صبغه‌های ارتجاعی و بهره كشانه پيراسته شده، به رهنمون روابط جمعی و طرز عمل مبارزاتی تبديل شده است.

کتاب را بخوانید

 


 

 ایران بدون اعدام

iran bedon edam

کتاب حاضر، متن سخنرانی مریم رجوی در يك كنفرانس بين‌المللی در پاريس به مناسبت روز جهانی عليه اعدام در روز ۱۸ مهر ۹۴ است.  در این سخنرانی مريم رجوی اعلام كرد: طرح ما برای آينده، يك ايران بدون اعدام و برچيدن احكام شريعت آخوندی است.
در این جلسه شماری از شخصيت های بين‌المللی و اروپايی، منتخبان مردم فرانسه، فعالان حقوق بشری و حقوق زنان شرکت داشتند و به سخنرانی پرداختند از جمله: از فرانسه ژيلبر ميتران، نماينده سابق مجلس و رئيس بنياد فرانس ليبرته دانيل ميتران؛ حقوقدانان و وكلاي برجسته از جمله هانری لوكلرك، فرانسوا كلكومبه و پاتريك بودوئن؛ راما ياد، وزير سابق حقوق بشر؛ شماری از منتخبان مردم فرانسه از جمله ژان فرانسوا لوگاره، شهردار منطقه يك پاريس و ژان پير بكه، شهردار سابق اورسوراواز و ژان پير برار نماينده سابق مجلس ملی و پير برسی، رئيس سازمان حقوق بشر نوين  و اسقف ترقيخواه ژاك گايو؛ فوما ماگازيوه ماندلا، فعال حقوق زنان و دختر نلسون ماندلا رهبر فقيد آفريقای جنوبی؛ از آلبانی خانم ارمونافای وزير رابط دولت با مجلس؛ ادموند اسپاهو، معاون پارلمان و شماری از نمايندگان مجلس اين كشور شامل خانم ها اويس كوشی، بلرينا گيومتی؛ و آقايان طاهيرموحدينی، آربن چوكو، موسی يولكينی، بدری هوجا كه به نمايندگی از سوی يك هيأت بزرگ سياسی در اين برنامه شركت كرده بودند،
ژانی ويكتور سيكو، رهبر اركسترسمفونيك آلبانی نيز، برنامه هنری زيبايی را به همراه هيأتی از هنرمندان اين كشور به اجرا درآورد. از ديگر سخنرانان اين برنامه، ديويد جونز و مارك ويليامز، از اعضای مجلس عوام انگلستان، حنان البلخی، نماينده ائتلاف سوريه در اسلو؛ و طاهر بومدرا، رئيس سابق حقوق بشر ملل متحد در عراق بودند.
در اين اجاس نمايشگاهی به ياد ۱۲۰ هزار تن از شهيدان راه آزادی ايران، ازجمله ۳۰ هزار زندانی سياسی قتل‌عام شده برپا شده بود كه مورد بازديد و استقبال شركت كنندگان قرار گرفت.

 

کتاب را بخوانید

 


 

 رژیم آخوندها در ایران کانون بنیادگرایی و تروریسمThe-Iranian-Regime

کتاب حاضر شامل ۳ سخنرانی مريم رجوی در شورای اروپا، مجلس نمايندگان آمريكا و سنای فرانسه است.
روز ۶ بهمن ۱۳۹۳، در كنفرانس بحران تروريسم و افراطيگری در شورای اروپا، مريم رجوی، يك سخنرانی با عنوان «استراتژی شكست و پيروزی در برابر بنيادگرايی اسلامی» ايراد نمود.
هم چنین روز ۹ارديبهشت ۱۳۹۴ وی از طريق ويدئو كنفرانس در جلسه رسمی استماع در زير كميته تروريسم و منع تكثير سلاح های اتمی- كميته خارجی مجلس نمايندگان آمريكا شهادت داد. متن كامل اين بيانيه متعاقباً روی سايت كنگره، منتشر شد.
مریم رجوی، همچنين در سخنرانی خود در كنفرانسی در مجلس سنای فرانسه در ۱۵اردیبهشت ۱۳۹۴ با عنوان «بنيادگرايی اسلامی از خاورميانه تا اروپا، چالش ها و راه حل ها» مواضع مقاومت درباره ستيزه جويی های رژيم ايران در منطقه خاورميانه و پروژه تسليحات اتمی رژيم ولايت فقيه را اعلام كرد.
كتاب حاضر دربرگيرنده مشروح اين سه سخنرانی است.

کتاب را بخوانید

 


 همه برای آزادی

all4azadi

کتاب حاضر، متن سخنرانی مریم رجوی در گردهمایی بزرگ همه برای آزادی است که روز جمعه ۶ تير۱۳۹۳ (۲۷ژوئن۲۰۱۴)، باشركت ده ها هزار نفر از ایرانیان و بيش از ۶۰۰ شخصيت سياسی، قانونگذار، حقوقدان، باتمايلات مختلف سياسی از ۶۹ كشور جهان در پاريس، برگزارشد.
ده‌ها تن از شخصيت‌های تراز اول سياسی، دراين گردهمايی به نمايندگی ازسوی هيأت‌های  شركت كننده سخنرانی كردند. شماری از شخصيت‌های برجسته بين‌المللی نيز باارسال پيام هايی با اين گردهمايی اعلام همبستگی كردند.
نمايندگان بيش از ۳۰۰ انجمن وتشكل جوامع وانجمن‌های ايرانيان نيز، دراين گردهمايی سخنرانی كردند و پيام‌هايی اززندانيان سياسی ايران در حمايت از مقاومت خوانده شد.
متن سخنرانی مریم رجوی دراين گردهمايی را به زبان‌های فارسی و عربی و تصاویری از این گردهمایی بزرگ را در این بخش از کتاب ملاحظه می‌کنید.

کتاب را بخوانید


 زنان نیروی تغییرzanan

كتاب حاضر مجموعه‌ای از برگزيده‌های سخنرانی‌های مریم رجوی، در باره مبارزه زنان ايران عليه فاشيسم دينی حاكم است. مریم رجوی، معتقد است كه زنان فراتر از كسب برابري، رسالت تغيير جوامع كنونی به سوی آزادی را بر دوش دارند و زنان نيروی تغيير جوامع امروز به شمار می‌روند. وی اين رسالت را نه آرمانی برای افق های دوردست زندگی بشری، بلكه نياز و ضرورت مبرم امروز جهان میداند.
وجوه مختلف اين نظرگاه، موضوع قسمت‌هايی از سخنرانی‌های وی در سال‌های ۱۳۸۵ تا۱۳۸۹ در جلسات فعالان زنان در پارلما
ن اروپا و كشورهای آلمان، فرانسه، بلژيك، نروژ و فنلاند می‌باشد كه در اين مجموعه گردآوری شده است. اين مجموعه در عين حال، خواننده را با موقعيت زنان ايران و دستاورد آنان در مبارزه با ديكتاتوری ولایت فقيه آشنا می‌كند. پيش از اين، در سال ۱۳۸۵ نيز مجموعه مشابه ی كه عمدتاً ديدگاه‌های خانم رجوی درباره اسلام حقيقی و نظرگاه‌های او درباره برابری زنان را منعكس می‌کرد، منتشر شده است.

کتاب را بخوانید


به سوی آزادیbe soy azadi

کتاب حاضر، متن سخنرانی مریم رجوی در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در ویلپنت پاریس در تاریخ اول تیر ۱۳۹۲ است. این گردهمایی با شرکت ده ها هزارتن از ایرانیان و حامیان مقاومت ایران برگزار شد. متن سخنرانی مریم رجوی به فارسی و عربی را در این بخش کتاب ملاحظه می‌کنید.

 

کتاب را بخوانید

 


اسلام زنان برابری

زنان در ایران قربانیان اصلی حاكمیت دیكتاتوری دینی هستند اما در عین حال پیشتازان مبارزه سهمگین در برابر این رژیمند.

eslamچكیده كشاكش میان مردم ایران و رژیم ولایت فقیه است كه فرآیند ایدئولوژیكی و فرهنگی عظیم این دوران را منعكس می‌كند؛ هم‌سرشت سركوبگری بی رحمانه این رژیم كه بر زن ستیزی تكیه دارد، هم مضمون مقاومتی كه در برابر آن پایداری می‌كند كه بر رهایی  از ستم و نابرابری و شكوفایی انسان بنا شده است و سرانجام سمت و مضمون و افق تاریخ آینده ایران. كتاب حاضر، تجربه و دیدگاه‌های مریم رجوی را در این زمینه بیان می‌كند و در اصل فشرده چهار سخنرانی ایشان است كه در اسفند ۷۴، اسفند ۸۳ و شهریور ۸۴،  درگردهمایی‌های فعالان و محققان جنبش برابری ایراد شده  است. در تنظیم كتاب، بحث ها به‌صورت موضوعی فصل بندی شده، برخی مطالب مربوط به مسائل روز حذف شده و متون از حالت گفتار به نوشتار درآمده است.

 

کتاب را بخوانید

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]