• صفحه اول / رخدادها / مریم رجوی در جشن سال نو میلادی با حضور منتخبین و حامیان فرانسوی مقاومت
دی-۱۹ ۱۳۹۵

مریم رجوی در جشن سال نو میلادی با حضور منتخبین و حامیان فرانسوی مقاومت

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

مریم رجوی در جشن سال نو میلادی با حضور منتخبین و حامیان فرانسوی مقاومت

دوستان عزيز،
بهترین تبريكاتم را برای سال ۲۰۱۷ به شما تقديم می‌كنم. امیدوارم كه سالی مملو از سلامتی و خوشبختی داشته باشيد و برای جهان سالی سرشار از صلح و برادری آرزو می‌كنم.
سال ۲۰۱۶، سالی پر از تحولات مهم بود، لحظات شادی و لحظات غم‌انگيز.
(در این سال) تروريسم در چند نوبت مردم فرانسه و هم چنین اروپا و جهان را مورد هجوم قرار داد. حملات بیرحمانه‌یی كه همه ما را منقلب کرد، به‌ویژه در شهر نيس با ۸۶ قربانی و در نزديكی شهر روآن با ترور پدر امل و نیز در برلین به هنگام جشن میلاد مسیح. در تمام این موارد، ما در كنار مردم فرانسه بوده و هستيم و اين اعمال وحشيانه را که خلاف تعاليم اسلام است، قاطعانه محكوم می‌كنيم.
ما همچنين به‌خاطر از دست دادن تعدادی از دوستان عزیزمان در این سال، غمگین هستیم. دوستانی هم چون: ژوزت، ميشل لژه، آنی بواسی، آقای هرناندز و ويكتور گولوتای عزيزمان
مردم و مقاومت ايران هرگز این زنان و مردان با شرف را که نامشان برای همیشه درتاریخ ما نقش بسته فراموش نمی‌کنند.
اما سال ۲۰۱۶ به‌طور خاص سال پيروزی اشرفی‌ها و مقاومت بر رژيم، به‌خاطر موفقيت انتقال آن‌ها از كمپ ليبرتی به اروپا و به‌طور خاص آلبانی بود. می‌دانيد كه رژيم آخوندها و همدستانش در عراق همه چيز را تدارك ديده بودند تا از يك سو به كشتار بزرگ در ليبرتی مبادرت كنند و از سوی ديگر از خروج شماری از مجاهدين با پرونده سازی‌های جعلی جلوگيری كنند. اما ما توانستيم اين توطئه‌ها را خنثی كنيم و همه اعضای مجاهدين را صحيح و سالم، خارج كنيم.

دوستان عزيز،
همه اين‌ها قبل از هر چيز به يمن مقاومت اشرفی‌ها عملی گرديد. اما حمايت و وفاداری شما و همه حاميان و دوستان مقاومت لازمه بارور شدن و موثر واقع شدن آن پايداري و مقاومت بود. به‌اين ترتيب صفحه جديدی از تاريخ مقاومت ايران و رويايی با فاشيسم دينی شروع می‌شود.
واضح است كه حل و فصل مسائل استقراری ۳۰۰۰نفر كه در فاصله كوتاهی به آلباني رفته‌اند و همه اموالشان را در عراق به‌جای گذاشته‌اند، امر ساده‌یی نيست و تامين مالی آن برای مقاومتی كه تنها نقطه اتكاء‌اش مردمند، كار بسا دشواری است. اين تلاشی است كه زمان می‌خواهد و انرژی بسيار. يكی از مسائل جدی، رسيدگی به مسائل پزشكی است چرا كه آن‌ها مدت زيادی از آن در حد ضروری، محروم بودند. اما ما با حمایت‌های تک تک شما و سایر دوستانمان بر این مشکلات غلبه خواهیم کرد.
سال ۲۰۱۶، همچنين سالی پر از حوادث مهم در داخل ايران بود. یک فایل صوتی از مكالمات آقاي منتظری قائم‌مقام معزول خمینی در باره قتلذعام سال ۶۷ فاش شد. او خمينی و اعضای كميته مرگ درگير در قتل‌عام زندانيان سياسی را «بزرگترين جنايتكاران تاريخ» خوانده بود. به‌دنبال این ماجرا جنبش دادخواهی زندانیان قتل‌عام شده در كشور گسترش یافت. زندانيان سياسی شجاعانه از درون سلول‌ها صدايشان را بلند كردند، خانواده‌های مجاهدان قتل‌عام شده جرئت كردند كه رژیم را مورد حسابرسی قرار دهند و به این دلیل بحران‌های رژیم افزایش یافت. چرا كه مسئولين اين جنايات در حال حاضر همان‌هايی هستند كه در ايران هنوز حاكمند.
ما مصمم هستيم كه اين مبارزه را تا محاكمه مسئولين اين جنايت وحشتناك پیش ببریم. اين برنامه‌یی بسيار وسيع است. ما خواستار پايان دادن به اعدام‌ها در ايران هستيم. ما از كسانی كه با ملاها معامله می‌كنند می‌خواهیم كه روابط خود را به توقف اعدام در ايران مشروط كنند.
در سال۲۰۱۶، هم چنین هزاران تظاهرات، اعتصاب و تجمعات مختلف در ایران به وقوع پیوست: كارگرانی كه حقوقشان پرداخت نشده است، بازنشستگان، معلمين، پرستارانی كه زير خط فقر هستند. در تظاهرات به‌مناسبت سالروز تولد كوروش كبير كه بنيانگذار اولين بيانيه حقوق بشر است، هزاران تظاهرکننده خواستار پايان ديكتاتوري شدند. چند هفته پيش به مناسبت روز دانشجو، تظاهركنندگان در دانشگاه‌ها خواستار آزادی زندانيان سياسی شدند و برخی از آن‌ها از رژيم در زمينه‌های: قتل‌عام ۶۷، قتل‌های زنجيره‌یی روشنفكران و ادامه بيهوده جنگ ايران و عراق حسابرسی كردند و به‌طور خاص دخالت‌های پاسداران رژيم و مزدورانش در سوريه را محکوم کردند.
سال ۲۰۱۶ سال سخت و تراژيكی برای مردم سوريه بود. اما تراژدی حلب، جهان را با واقعيت نقش تيره رژيم آخوندی رو به رو کرد. همگان فهميدند كه رژيم تهران مانع اصلی صلح در سوريه است. اين پاسداران و شبه نظاميان بيرحم آن‌ها هستند كه عوامل اصلی كشتار و جنايت غير نظاميان می‌باشند. همگان فهميدند كه هدف اين دخالت، مبارزه با داعش نيست بلكه حفظ بشار اسد در حاكميت است.
امروز نيز اين رژيم آخوندی است كه بازنده بزرگ آتش بس در سوريه است و با تمام قوا در جهت نقض اين آتش بس خرابکاری می‌كند. مردم حلب شجاعت و پايداری بی‌مانندی را از خود نشان دادند با این نبرد، رژیم ملاها بیش از پیش در باتلاق جنگ سوریه فرو رفت و این مساله تبدیل به یکی از مهم‌ترین بحران‌های رژیم آخوندی شد. اميدواريم كه خواست مردم سوریه برای پایان یافتن ديكتاتوري بشار اسد محقق شود و دمكراسی و صلح را در اين كشور برقرار سازد. راه حل پایدار این مشکل، اخراج سپاه پاسداران و شبه نظاميان تحت امر آن‌ها از جمله حزب الله از سوريه است.
سال جدید، سالی مملو از ناشناخته‌ها خواهد بود. اميدواريم كه در برگیرنده حوادث خوب برای مردم منطقه و مردم ايران و صلح و امنیت برای فرانسه و همه جهان باشد.
باید این نبرد برای آزادی در ایران و منطقه را ادامه داد و ما قطعا می‌توانیم با هم و به کمک هم این کار را انجام دهیم. نباید تسلیم شد شرایط مشکل است اما تا همین حالا هم ما موفق شده‌ایم و با هم ادامه خواهیم داد.

دوستان عزيز،
می‌خواهم بار ديگر از بابت همه آنچه كه برای مقاومت كرديد تشكر كنم و برای شما سالی سرشار از خوشبختی و صلح آرزو می‌کنم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]