مهر-۲۲ ۱۳۹۷

مریم رجوی به معلمان اعتصابی در سراسر كشور درود فرستاد

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی به معلمان اعتصابی در سراسر كشور درود فرستاد

روز یکشنبه ۲۲مهر (۱۴ اکتبر) معلمان شریف و آزاده در سراسر كشور در اعتراض به وضعیت وخیم معیشتی خود و سركوب و فضای امنیتی در مدارس و به منظور دستیابی به حقوق پایمال شده شان دست به اعتصاب زده و از رفتن به کلاس‌های درس خودداری کردند.
اعتصاب و اعتراض معلمان علاوه بر تهران استان‌های البرز، اصفهان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، فارس، خراسان رضوی، خراسان شمالی، كردستان، كرمانشاه، سمنان، قزوین، مازندران، همدان، یزد، مركزی، لرستان، ایلام، بوشهر، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد را فرا گرفت.
معلمان متحصن از جمله به پایین بودن حقوق و مزایای خود و زندگی در زیر خط فقر، تورم و گرانی افسارگسیخته و کاهش قدرت خرید؛ زندانی کردن معلمان؛ محرومیت از تشکلهای مستقل؛‌ برخوردار نبودن از بیمه کارآمد و فراگیر؛ چپاول موجودی صندوق ذخیره فرهنگیان؛ اجرا نشدن قانون مدیریت خدمات کشوری از سال ۸۵؛ اجرا نشدن طرح رتبه‌بندی طی سه سال گذشته و اجرا نشدن طرح معلم تمام وقت معترضند و خواستار تامین امنیت فعالان صنفی، آزادی معلمان دربند، لغو احکام درون سازمانی در خصوص فعالان صنفی و بازگشت به کار فعالان صنفی و فرهنگی هستند.
متحصنان همچنین به نقض حق تحصیل رایگان برای همه؛ غیراستاندارد و ناایمن بودن مدارس؛ افت فاحش آموزش کشور و پایین بودن محتوای کتب آموزشی؛ فشردگی و شمار بالای دانش آموزان کلاسها؛ و نبود بودجه مورد نیاز آموزش و پرورش کشور اعتراض دارند.
مریم رجوی با درود به معلمان آزاده كه علیه ظلم و ستم آخوندی دست به تحصن زده اند، گفت:‌ وضعیت فاجعه بار معلمان شاغل و بازنشسته محصول سیاست‌های چپاولگرانه و سركوبگرانه رژیم ضد فرهنگی آخوندهاست و تا این رژیم بر سر كار است وخیمتر هم می‌شود.
وی عموم مردم به‌ویژه جوانان را به همبستگی با فرهنگیان كه با انواع تبعیضها و مشکلات دست به‌گریبانند، فرا‌خواند و گفت: اعتصاب معلمان و فرهنگیان در ادامه اعتصاب رانندگان زحمتكش كامیون و اعتصاب بازاریان درهفته گذشته، نشان از شعله‌ورتر شدن خشم و نفرت عموم مردم از رژیمی است كه تنها شكنجه و اعدام، جنگ و تروریسم، فقر و بیكاری و فساد و چپاول برای مردم ایران به ارمغان آورده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۲مهر ۱۳۹۷

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]