مرداد-۱۰ ۱۳۸۹

به‌مناسبت بیست و دومین سالگرد قتل‌عام زندانیان سیاسی

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

به‌مناسبت بیست و دومین سالگرد قتل‌عام زندانیان سیاسی

هموطنان عزیز؛
خانواده‌ها و بازماندگان زندانیان مجاهد و مبارز قتل‌عام شده در سال ۱۳۶۷
مادران، پدران و خانواده هایی که سال‌هاست برای زیارت مزار فرزندان‌تان به خاوران می‌روید تا یاد و نام آن‌ها را زنده کنید در حالی‌که هیچ نشانی از مزار فرزندانتان ندارید.
درود بر صبر و پایداری شما؛
از این پایداری‌ها و از آن خون‌ها بود که امروز اشرف راه و رسم و خواسته آن شهیدان را پرآوازه کرده است. مطمئنم روزی فراخواهد رسید که مردم ایران، آمران و مجریان این جنایت بزرگ یعنی سران نظام آخوندی را به دادگاههای بین المللی خواهند کشاند.
در اینجا به روان‌های پرفتوح سی هزار مجاهد و مبارز سربه‌دار درود می‌فرستم که به خاطر ایستادگی بر سر آزادی مردم ایران و به خاطر وفاداری به آرمان و نام مجاهدین اعدام شدند و حتی حسرت یک لحظه ندامت از نام و راه مجاهدین را بر دل آخوندهای جنایتکار باقی گذاشتند.

هم‌چنین خاطره تابناک منیره رجوی سمبل زندانیان مجاهد قتل‌عام شده را گرامی می‌داریم. او که جرم بزرگش خواهر مسعود رجوی بودن و عشق به آزادی بود.
در سال ۶۷خمینی جلاد در حکم خود تصریح کرد که هر کس در هر مرحله بر سر نفاق باشد حکمش اعدام است و سریعاً دشمنان را نابود کنید.
در حقیقت هیچ‌ کس به اندازه او نمی‌دانست که موجودیت رژیمش از جانب چه کسانی تهدید می‌شود. از جانب کسانی که بر سر مواضع مجاهدین یعنی برای به زیر کشیدن دیکتاتوری ولایت‌فقیه پایداری می‌کنند.

هموطنان عزیز؛
یاران مقاومت؛
از روز اول خطر اصلی برای رژیم پایداری و سازش‌ناپذیری بود که امروز اشرف سمبل و کانون و مبشر آن است.
در این ۲۲ سال، خامنه‌ای و رفسنجانی و خاتمی و همدستان‌ آن‌ها تا توانستند برای مخفی کردن آثار قتل‌عام فرزندان مردم ایران تلاش کردند.
غافل از آن که جوشش خون شهیدان و فریاد خونخواهی شما گریبان این رژیم را هیچ گاه رها نخواهد کرد.
مگر در خلال فعالیت‌های انتخابات قلابی، دانشجویان در هر فرصتی فریاد نمی‌زدند «۶۷ ـ ۶۷»؟
مگر در همین قیام‌های یک سال اخیر خروش آن قهرمانان سربه دار در خیابان‌های تهران و سایر شهرهای ایران شنیده نمی‌شد که فریاد می‌زدند «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر اصل ولایت فقیه»؟
امروز صدای آن‌ها از اشرف پایدار و از زبان اشرفی‌ها به گوش می‌رسد؛ همان زنان و مردانی که از نسل قتل‌عام‌شدگان‌اند و پایداری یاران شهید خود را به اوج رسانده‌اند.

قتل‌عام سال ۶۷ از این نظر گویاترین مظهر پایداری ملت ایران است که فرزندانش به بهای جان‌های خود از تن دادن به خواسته دژخیم و دست کشیدن از نام و هویت آرمانی خود خودداری کردند.
این قتل‌عام در عین حال گویاترین نمود طینت ضدبشری رژیم حاکم است که سردمدارانش برای حفظ حاکمیت همه موازین انسانی را زیر پا گذاشتند.

برخی نهاد‌های بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر از جمله عفو بین‌الملل این قتل‌عام را به عنوان جنایت علیه بشریت توصیف کرده‌اند.
با این همه، متاسفانه سیاست مماشات دولت‌های غرب در تمام این سالها مانع پیگیری این پرونده شد. در نتیجه آمران و عاملان قتل‌عام زندانیان سیاسی باز هم فرصت یافتند که به جنایت‌های بی نظیر دیگری هم‌چون قتل‌های زنجیره‌یی و هزاران اعدام دست بزنند.
آن‌ها که همگی حالا در بالاترین مناصب سیاسی و قضایی رژیم نشسته‌اند در یک سال اخیر دست کم ۳۰۰ تن از فرزندان مردم ایران را در جریان قیام‌ها به قتل رسانده‌اند.

کما این‌که در ماه‌های اخیر اعدام زندانیان سیاسی را افزایش داده‌اند و انواع فشارها و محدودیت‌ها را برای زندانیان و خانواده‌های آن‌ها ایجاد کرده‌اند.
هر چند که باز هم جز مقاومت و ایستادگی سرفرازانه از جانب زندانیان سیاسی چیزی به دست نیاورده‌اند.
در چنین وضعیتی بازهم جامعه جهانی به‌ویژه دولت‌های غرب در معرض یک آزمایش قرار گرفته‌اند که موضوع آن تکان‌دهنده‌ترین پرونده نقض حقوق‌بشر در جهان معاصر است.

آن‌ها باید پاسخ بدهند که آیا هم‌چنان می‌خواهند در تلاش‌های رژیم برای مکتوم نگه‌داشتن این جنایت عظیم شریک باشند؟
اعدام سی هزار زندانی سیاسی فقط ظرف چند ماه، بزرگترین جنایت سیاسی از جنگ جهانی دوم به این سو محسوب می‌شود.
بر اساس همه شواهد، بر اساس نظر حقوق‌دانان بین‌المللی و بنا به تصریح نهادهای جهانی مدافع حقوق‌بشر این قتل‌عام، هم مصداق بارز جنایت علیه بشریت و هم مصداق نسل کشی است.

از آن جایی که نه جنایت علیه بشریت و نه نسل کشی، شامل مرور زمان نمی شود، و از آن جایی که بی پاسخ گذاشتن چنین جنایات بزرگی، تشویق آمران و عاملان این جنایت بزرگ به ادامه خونریزی است، من از سوی مردم و مقاومت ایران از شورای امنیت ملل متحد می‌خواهم دادگاه ویژه‌یی برای بررسی پرونده قتل‌عام زندانیان سیاسی و محاکمه مسئولان آن تشکیل دهد.
مجامع بین‌المللی و دولت‌های مختلف را فرا می‌خوانم که شورای امنیت را به تشکیل چنین دادگاهی ترغیب کنند.
از همه حقوق‌دانان و مدافعان حقوق‌بشر در جهان می‌خواهم برای پیشبرد این کارزار کوشش کنند.
و از هموطنانم می‌خواهم مدارک، شهادت ها و کلیه اطلاعات خود در مورد جنایات رژیم به‌ویژه در باره قتل‌عام سال ۶۷ و هم‌چنین شهیدان قیام سراسری را به هر طریقی که می توانند در اختیار مقاومت ایران قرار دهند. یاری رساندن به کارزار محاکمه سران رژیم ولایت‌فقیه یک وظیفه مبرم ملی و میهنی است.

سلام ‌های بیکران به قتل‌عام شدگان و سربه‌داران مجاهد و مبارز در سال۶۷
سلام به ۱۲۰هزار تن از فرزندان رشید مردم ایران که برای آزادی جان باختند
درود بر مردم قهرمان ایران،
سلام بر آزادی.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]