• صفحه اول / در رسانه‌ها / بیانیه رئيس كميسيون قانون در ائتلاف ملی نيروهای انقلاب و اپوزيسيون سوریه: ديدار هيئت عاليرتبه اپوزيسيون سوریه با مريم رجوی
خرداد-۲۳ ۱۳۹۵

بیانیه رئيس كميسيون قانون در ائتلاف ملی نيروهای انقلاب و اپوزيسيون سوریه: ديدار هيئت عاليرتبه اپوزيسيون سوریه با مريم رجوی

Catégories // در رسانه‌ها

بیانیه رئيس كميسيون قانون در ائتلاف ملی نيروهای انقلاب و اپوزيسيون سوریه: ديدار هيئت عاليرتبه اپوزيسيون سوریه با مريم رجوی

در این ملاقات خانم‌ها سهیر اتاسی عضو هیئت عالی مذاكرات، نغم غادری عضو هیئت عمومی ونائب رئیس سابق ائتلاف، دكتر تغرید الحجلی وزیر فرهنگ در حكومت موقت قبلی، و آقایان استاد هیثم مالح رئیس كمیته قانونی در ائتلاف ملی نیروهای انقلاب و اپوزیسیون سوریه، میشل كیلو نویسنده وروزنامه نگار برجسته و عضو هیئت سیاسی ائتلاف، دكتر نصر حریری دبیركل سابق ائتلاف، غسان عبود از بازرگانان سوری اپوزیسیون و رئیس تلویزیون اورینت، سرتیپ عبدالاله بشیر نعیمی رئیس ستاد سابق ارتش آزاد، سرتیپ مثقال بطیش نعیمی و سرتیپ مصطفی شیخ از فرماندهان ارتش آزاد سوریه و آقای احمد كامل مشاور مطبوعاتی ائتلاف شركت داشتند
خانم مریم رجوی در این دیدار، قهرمانی‌های فرزندان خلق سوریه و به‌خصوص اهالی حلب مجروح را ستود و گفت كه پایداری مردم سوریه در ششمین سال، در شرایطی كه قدرت‌های جهانی نیز یا در طرف جلاد ایستاده و یا بی عملی پیشه كرده بودند، نویدبخش پیروزی قطعی مردم سوریه وانقلاب سوریه است. رژیم اسد و حامی اصلی این رژیم، فاشیسم مذهبی حاكم بر ایران نخواهند توانست از این شكست بگریزند.
خانم رجوی افزود مردم و مقاومت ایران و انقلاب سوریه، نبردی تاریخی را علیه دشمن واحد یعنی آخوندهای جنایتكار حاكم بر ایران پیش می برند، كسانی كه تمامی منطقه را با جنایتهای خود در دریایی از خون و بحران غرق كرده‌اند. اما امروز مردم و مقاومت سوریه، این كشور را به باتلاقی برای رژیم ایران تبدیل كرده‌اند كه برون رفتی برای این رژیم از آن وجود ندارد، به نحوی كه سرمداران این رژیم در نشست‌های داخلی خودشان اعتراف می كنند كه آنها توانایی این را ندارند كه بتوانند بشار اسد را در قدرت نگه دارند. اما می خواهند از طریق ادامه كشتار مردم سوریه، فاجعه‌ای را كه رژیم ایران در انتظار آن بسر می‌برد را تا جایی كه می‌توانند، به عقب بیندازند. اما هر روز كه می‌گذرد آنها باید بهای بیشتری را برای چنین سیاست و چنین طرح وبرنامه‌ای، بپردازند.
استاد هیثم مالح از برجسته‌ترین وكیل در سوریه و رئیس كمیته قانونی در ائتلاف با تشكر از مقاومت ایران و رئیس‌جمهور مریم رجوی به‌خاطر ایستادن مقاومت ایران در كنار مردم و انقلاب سوریه گفت كه روابط من با اپوزیسیون ایران به بیش از پنجاه سال قبل برمی‌گردد. استاد مالح گفت آخوندها هشتاد هزار نیروی مسلح از كشورهای مختلف، مثل حزب‌الشیطان، پاكستان، عراق، و از افغانستان و حوثی ها علاوه بر افراد ایرانی، به صحنه آورده است. او هم چنین در مورد حمایت مالی كه رژیم آخوندی به بشار اسد برای جلوگیری از سرنگونیش می كند سخن گفت، و اینكه علیرغم این‌ها، نمی توانند مانع سرنگونی بشار اسد و پیروزی انقلاب شوند.
خانم سهیر اتاسی عضو هیئـت عالی مذاكرات اپوزیسیون بر همبستگی بین دو خلق و بین دو مقاومت تاكید نمود و گفت به نظر ما و به نظر مردم سوریه، خانم مریم رجوی و جنبش او هستند كه مردم ایران را نمایندگی می‌كنند و نه رژیم آخوندی كه از هیچ كوششی برای كشتار مردم وفرزندان ما دریغ نمی كند. خانم سهیر اتاسی گزارشی از محاصره جنایتكارانه‌ای كه بر شماری از شهرها و روستاهای سوریه اعمال می‌شود، ارائه داد و به مردم ایران و مادران ایرانی فراخوان داد كه اجازه ندهند رژیم آخوندی فرزندانشان را به كشتارگاه جنگ در سوریه گسیل كند. جنگی كه بدون كمترین تردید، خامنه‌ای و بشار اسد در آن بازنده‌اند.
آقای میشل كیلو چهره برجسته اپوزیسیون سوریه طی چند دهه و عضو هیئت سیاسی ائتلاف تاكید كرد كه رژیم ایران در حال حاضر حدود هشتاد هزار تن از نیروهای سپاه پاسداران و مزدورانشان را به صحنه‌های جنگ علیه فرزندان مردم سوریه آورده است و این افزون بر كمك مالی و اقتصادی و تسلیحاتی و سیاسی است كه رژیم آخوندی با هدف نگهداشتن بشار اسد در حاكمیت می‌كند. اما در عین حال این رژیم بسیار شكننده و ضعیف و ضربه‌پذیر است و این رژیم می داند كه اگر از سوریه عقب‌نشینی كند، با بحرانهای بزرگی در داخل كشور خود مواجه خواهد بود.
دكتر نصر حریری در این دیدار گفت رژیم ایران به‌شدت از این وحشت دارد كه اگر در سوریه شكست بخورد و از كشور ما و كشورهای دیگر منطقه رانده شود، در چنین صورتی، اپوزیسیون ایران و در رأس آن مجاهدین خلق فرصت را برای به چالش كشیدن رژیم ایران در داخل خواهند داشت و اینكه برای سرنگونی این رژیم وارد عمل می‌شوند. دكتر حریری افزود كه رژیم ایران در حال حاضر با بحران خفه‌كننده بزرگی كه ناشی از تلفاتش در كل سوریه به صورت عام و به‌ویژه در حلب، می‌باشد، روبروست چرا كه سپاه پاسداران شمار زیادی از افسران و كادرهای خودش را از دست داده كه بالغ بر بیش از ۱۶۰۰ تن می شوند.
اعضای هیئت سوریه بر این امر تأكید كردند كه رژیم ولایت فقیه از ابتدا در سوریه دخالت كرده و به رژیم سوریه به لحاظ نظامی و امنیتی و اقتصادی و انسانی كمك رسانده و به صورت مستقیم هم در كشتار و ویرانی و آواره نمودن و تغییر جمعیتی شركت داشته وتمامی این كارها را به هزینه مردم ایران وعلیه منافع آنها انجام داده است. این رژیم به جای متمركز گردیدن روی مشكلات داخلی ایران و بهبود بخشیدن به زندگی مردم، به راه انداختن جنگهای خارجی پرداخته و آن را با امور دینی كه هیچ پایه واساسی ندارد توجیه كرده است.
اعضای هیئت، پیامی خطاب به مردم ایران و شرافتمندان آنان كه در كنار آرمانهای مردم سوریه می‌ایستند و در رنجهایشان با آنها شریكند، فرستادند. اعضای هیئت از ابتكار مقاومت ایران برای اختصاص دادن مراسم افطار رمضان امسال به موضوع سوریه قدرانی كردند. چرا كه به این ترتیب توجهات روی جنایتهای ضد بشری كه به مدت پنج سال است در تمامی استانهای سوریه به صورت كشتار و ویرانی و محاصره وگرسنگی دادن تداوم یافته، متمركز می شود.
در برنامه و مراسم افطار كه روز شنبه ۱۱ ژوئن در مقر شورای ملی مقاومت ایران با حضور شخصیت‌ها و فعالان سوریه برگزار گردید، صدها تن از شخصیت‌های سیاسی و مذهبی و فعالان سیاسی از كشورهای مختلف عربی و اسلامی و از فرانسه شركت داشتند.
خانم مریم رجوی در سخنرانیش در این گردهمایی اعلام نمود‌: «‌ما از سوی مقاومت ایران اعلام می‌كنیم كه ماه رمضان، ماه همبستگی مقاومت ایران با مردم پایدار و مقاوم سوریه است. امشب و در این برنامه و در این افطار باید سوریه مجروح را در برابر دیدگان خود قرار داده و از قهرمانی‌های مردم و دلاوریشان تجلیل نموده و آن را بزرگ داریم».
استاد هیثم مالح
رئیس كمیسیون قانونی
در ائتلاف ملی نیروهای انقلاب و اپوزیسیون سوریه

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]