خرداد-۲۵ ۱۳۹۵

اپوزیسیون ایران و سوریه نزديكی خود را به يكديگر عليه خامنه‌ای مهر كردند

Catégories // در رسانه‌ها

اپوزیسیون ایران و سوریه نزديكی خود را به يكديگر عليه خامنه‌ای مهر كردند

سایت تلویزیون فرانسه ( فرانس تی وی انفو) در نمایشگاهی كه برای همبستگی با شهرحلب به تاریخ ۱۱ ژوئن ترتیب داده شده شخصیت‌های اپوزیسیون بشار اسد حول مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران حلقه زده‌اند

سایت تلویزیون فرانسه ( فرانس تی وی انفو)، خبر شب همبستگی با مقاومت سوریه را منعکس نمود و نوشت: 

مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران ”ماه رمضان امسال را ماه همبستگی با مردم مقاوم سوریه اعلام كرد.” او نزدیكی با اپوزیسیون سوریه علیه بشار اسد را از طریق یك كنفرانس در مقر جنبش خود، متبلور كرد. هدف از این هماهنگی، آزادی، عدالت و مساوات برای دو خلق است.
در یک افطار ماه رمضان، شورای ملی مقاومت ایران و نمایندگان اپوزیسیون سوریه به طور رسمی نزدیكی خود را با یكدیگر در روز ۱۱ ژوئن مهر كردند.
ماه همبستگی با مقاومت سوریه
با حضور بیش از ۲۰ شخصیت اپوزیسیون رژیم بشار اسد، از جمله هیثم المالح رئیس كمیسیون قضایی ائتلاف سوریه، میشل كیلو عضو دفتر سیاسی ائتلاف و یا سهیر اتاسی عضو كمیته عالی مذاكره‌كننده در مورد سوریه، مریم رجوی ماه رمضان امسال را ”ماه همبستگی با مقاومت سوریه اعلام كرد”.
پرزیدنت شورای ملی مقاومت به یكایك شهرهای بمباران شده توسط هواپیماهای رژیم در سوریه، یعنی حلب، حما، حمس، و نیز درعا، به اسم درود فرستاد و ”رزمندگان شجاع و بی باك” این شهرها را كه به‌رغم همه درد و رنجها و در نبود حمایت ابرقدرتها همچنان به رودررویی با استبداد ادامه می‌دهند، گرامی داشت.
خانم مریم رجوی پیش از آن كه”دخالتها و تروریسم رژیم علی خامنه‌ای ولی فقیه رژیم را ”در عراق و یمن و لبنان و سوریه محكوم كند” گفت:” نبرد شما نبرد ما است و پیروزی شما پیروزی ما”.
نبرد علیه داعش بدون اخراج رژیم ایران از سوریه و عراق بی‌نتیجه خواهد بود
از نظر مریم رجوی، داعش محصول سرکوب مردم عراق و سرکوب مردم سوریه توسط رژیم آخوندها با کمک بشار اسد و نوری مالکی ( نخست وزیر سابق عراق) است” و تا زمانی که پاسداران در سوریه هستند این کشور به صلح و آسایش نمی‌رسد. تا زمانی که این رژیم از مذاکرات بین‌المللی مربوط به سوریه اخراج نشود این مذاکرات به‌نتیجه نخواهد رسید. و تا زمانی که این رژیم از سوریه و عراق اخراج نشود مقابله با گروه داعش، به نتیجه قاطع نخواهد رسید.
و در پژواك (مریم رجوی)، باز یک زن این بار به نمایندگی از هیئت سیاسی و نظامی اپوزیسیون سوریه سخن گفت؛ سهیر آتاسی خاطرنشان کرد که نزدیكی با شورای ملی مقاومت چالشی است در مقابل رژیم ملاها و پیام امیدی است برای هر دو خلق سوریه و ایران.
سهیر آتاسی مخالف لاییك سوری زنان ایرانی را به خیزش فراخواند
ضمن محكوم كردن قاطع رژیم خامنه‌ای، این فعال لاییك انقلاب سوریه فرصت را غنیمت شمرد تا به زنان و مادران ایرانی فراخوان بدهد تا علیه دخالتهای خامنه‌ای در سوریه و از دست رفتن جانهایی كه این دخالتها باعث آن شده، به پا خیزند.
از نظر نصر حریری، از رهبران ائتلاف، «ولی فقیه میلیاردها دلار برای حمایت از بشار اسد خرج كرده است. علاوه بر شبه نظامیان شیعه لبنان و عراق، بین ۶۰ تا ۸۰ هزار ایرانی در مبارزه علیه سوریه بسیج هستند و بیش از ۱۶۰۰ تن از آنها از جمله حدود ۵۰ ژنرال كشته شده اند.»
این اولین بار است كه ارتش ایران بعد از جنگ ایران و عراق در ۱۹۸۸ در صحنه خارجی دخالت كرده است. او گفت : « این دلیل دخالت و بهم ریختگی رژیمی است » كه در باتلاق سوریه عرق می‌شود و حیاتش را در این نبرد دارد می‌بازد.
افشین علوی عضو كمیسیون خارجی شورای ملی مقاومت ایران توضیح می‌دهد كه «مجاهدین خلق ایران از همان ابتدا نسبت به قیام سوریه سمپاتی داشته‌اند. بعد از آن، دیدار مریم رجوی و احمد جربا، رئیس سابق ائتلاف ملی سوریه پیش آمد كه به این نزدیكی كمك كرد.» و حالا این برنامه آمده است كه این روند را تقویت نماید.
از نظر اپوزیسیون سوریه «آزادی غیر قابل تفكیك است»
هیثم المالح وكیل و مدافع تاریخی حقوق بشر در سوریه، به شیوه خودش این گام جدید را توضیح می‌دهد: «آزادی غیر قابل تفكیك است ، ما در جستجوی آن هستیم. مجاهدین خلق هم در جستجوی آن هستند. » او این آرزو را ابراز می‌كند كه «یك كمیته هماهنگی گسترده با اپوزیسیون عراق» ایجاد شود تا بر علیه رژیم ملاها همه جا و هر جایی كه به صدور انقلاب اسلامی می‌پردازد مقابله شود.
مازن عدی یك مخالف سوری كه در افطار حضور داشت می‌گوید فعلا «ما باید با ایرانیها ارتباط می‌گرفتیم» و «شورای ملی مقاومت ایران یك نیروی مهم، به‌خوبی سازمانیافته است كه توانسته به بیان خود تكامل ببخشد.»
مریم رجوی در سخنرانی خود گفت: « انسان و اجتماع انسانی قادرند بر همه اجبارات و طغیانها علیه آزادی و عدالت و برابری غلبه كنند.»

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]