آبان-۰۸ ۱۴۰۱

چهل و پنجمین روز قیام – بالاگرفتن خیزش دانشجویان در سراسر كشور

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

چهل و پنجمین روز قیام  – بالاگرفتن خیزش دانشجویان در سراسر كشور

مریم رجوی: ملل متحد، اتحادیه اروپا و كشورهای عضو برای آزادی هزاران زندانی قیام بویژه دانشجویان و دختران زندانی باید دست به اقدام فوری بزنند

به‌رغم حملات وحشیانه پاسداران و بسیجی‌ها به دانشجویان در داخل دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها با گاز اشك آور و گلوله‌های ساچمه‌یی و حتی جنگی و به‌رغم تهدیدهای پاسداری حسین سلامی سركرده پاسداران كه روز گذشته گفت «امروز روز پایان اغتشاشات است و دیگر به خیابان نیایند؛ از جان این ملت چه می خواهید»، از صبح امروز یکشنبه ۸ آبان در چهل و پنجمین روز قیام، دانشجویان در ده‌ها دانشگاه در سراسر كشور دست به تظاهرات و تحصن زدند.

دانشگاه‌های زند شیراز، بوعلی سینا همدان، دانشكده دخترانه فنی سنندج، دانشكده ابوریحان دانشگاه تهران، علامه تهران، بین المللی قزوین، منتظری مشهد، پردیس امام رضا مشهد، برق و كامپیوتر دانشگاه ملی، علوم پزشكی گیلان، آزاد لاهیجان، دانشکده هنر و معماری دانشگاه همدان، صدرا شیراز، مازندران، آزاد پرند، زنجان، هنر و معماری پارس، آزاد تهران شمال، آزاد کرج، علوم و تحقیقات، فردوسی مشهد از جمله این دانشگاه‌ها بودند که با شعارهای «امسال سال خونه سید علی سرنگونه»، «ننگ ما ننگ ما رهبر الدنگ ما»، «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر»، «امروز نه عزا بلكه هنگامه خشم است»، «آبان ماه تابان كار نظام رو به پایان»، «دانشجوی با غیرت حمایت حمایت»، « حسین حسین شعار تون جنایت افتخارتون»، «ننگ ما ننگ ما بسیج الدنگ ما»،‌ «دانشجوی زندانی آزاد باید گردد»، «حکومت بچه کش نمی خوایم نمی خوایم»،‌ «اوین شده دانشگاه تهران شده بازداشتگاه»، «بسیجی حراست پیوندتان مبارک» و …. دست به تظاهرات زدند.

پاسداران، بسیجی‌ها و لباس شخصی‌ها امروز نیز به بسیاری از دانشجویان از جمله در دانشگاه آزاد تهران شمال، دانشجویان دانشگاه فنی دختران در سنندج و دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران در گیشا با گاز اشک آور و تیراندازی حمله کردند كه با مقاومت دانشجویان مواجه شد.
دانشجویان دانشگاه کردستان از دانشگاه خارج شده و با شعار «امسال سال خونه سید علی سرنگونه» در خیابان‌های شهر تظاهرات کردند.
دانشجویان دانشگاه زنجان در مقابل تظاهرات حکومتی تجمع کردند و شعار «امسال سال خونه سید علی سرنگونه» سر دادند. دانشجویان دانشگاه آزاد صدرا در شیراز در مقابل بسیجی های تجمع کرده و فریاد زدند « «همونی که چلاقه قاتل شاهچراغه».
در سنندج دانش آموزان مدرسه نمکی با شعار مرگ بر دیکتاتور و روشن کردن آتش تظاهرات بزرگی بر پا کردند.
در متروی تهران مردم شعار می دادند «خامنه‌ای چلاقه قاتل شاهچراغه».

خانم مریم رجوی خیزش سراسری امروز دانشجویان را تودهنی محكم آن‌ها به خامنه‌ای و پاسدارانش توصیف كرد و گفت حملات وحشیانه شب گذشته به دانشگاه‌ها با گلوله‌های ساچمه‌یی و جنگی و گاز اشك آور و ربودن دانشجویان به‌ویژه دختران، نشان استیصال رژیم در برابر قیام است. وی افزود معامله با این رژیم سوخت رسانی به جنایتكاران علیه بشریت است. ملل متحد، اتحادیه اروپا و كشورهای عضو برای آزادی هزاران زندانی قیام به‌ویژه دانشجویان و دختران زندانی باید دست به اقدام فوری بزنند. محكومیت‌های لفظی كافی نیست، تحریم‌های همه جانبه اقتصادی و دیپلماتیك و اخراج سفرا و ماموران و مزدوران این رژیم یك قدم ضروری است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۸ آبان ۱۴۰۱ (۳۰ اكتبر۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]