آذر-۲۵ ۱۴۰۰

تصویب شصت و هشتمین قطعنامه ملل متحد در محکومیت نقض حقوق بشر در ایران

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

تصویب شصت و هشتمین قطعنامه ملل متحد در محکومیت نقض حقوق بشر در ایران

مریم رجوی: قطعنامه نشان می‌دهد این رژیم هم‌چنان در صدر ناقضان حقوق بشر است

پرونده ۴دهه جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی به‌ویژه قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی باید به شورای امنیت ارجاع و خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای محاکمه شوند.

ساعتی پیش،‌ شصت وهشتمین قطعنامه ملل متحد در محکومیت نقض شدید و سیستماتیک حقوق بشر توسط رژیم ایران درمجمع عمومی ملل متحد به تصویب رسید. این قطعنامه از جمله از «تعداد زیاد هشداردهنده اعمال و اجرای مجازات اعدام»، «استفاده گسترده و سیستماتیک از دستگیری‌ها و بازداشت‌های خودسرانه»، «محروم کردن عمدی دسترسی زندانیان به درمان و تجهیزات پزشکی کافی»، «اعمال وحشتناکی که توسط زندان‌بانان زندان اوین انجام شده»، «آزار و اذیت، ارعاب، از جمله آدم‌ربایی، دستگیری و اعدام، مخالفان سیاسی، مدافعان حقوق بشر» و «دستگیری و بازداشت خودسرانه و شکنجه و سایر رفتارها یا مجازات‌های ظالمانه، غیرانسانی یا تحقیرآمیز با تظاهرکنندگان»، «استفاده از شکنجه برای گرفتن اعتراف، و موارد مرگ مشکوک در زندان» شدیدا ابراز نگرانی میکند.

قطعنامه هم‌چنین با «تاکید بر اهمیت تحقیقات معتبر، مستقل و بی‌طرفانه در پاسخ به همه موارد نقض جدی حقوق بشر، از جمله ناپدید شدن اجباری، اعدام‌های فراقانونی و از بین بردن شواهد مربوط به این تخلفات…» خواهان پایان دادن به «معافیت از مجازات برای چنین تخلفاتی» می‌گردد.

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران، از تصویب شصت و هشتمین قطعنامه‌ مجمع عمومی ملل متحد درباره نقض وحشیانه و سیستماتیک حقوق بشر در ایران استقبال نمود و گفت این قطعنامه هرچند تنها بخش کوچکی از جنایات فاشیسم دینی حاکم بر ایران را بازتاب می‌کند، اما به‌خوبی نشان می‌دهد که این رژیم هم‌چنان در صدر ناقضان حقوق بشر در جهان امروز است.
خانم رجوی تاکید کرد: پرونده ۴دهه جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی توسط این رژیم به‌ویژه قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ که بخش عمده آنان اعضا و هواداران مجاهدین بودند و قتل‌عام ۱۵۰۰ تظاهرکننده در سال ۹۸ باید به شورای امنیت ملل متحد ارجاع شود و سردمداران این رژیم و در صدر همه، خامنه‌ای، ر‌ئیسی و اژه‌ای در دادگاه بین‌المللی مورد محاکمه قرار گیرند. این رژیم باید از جامعه جهانی طرد شود و به مصونیت سردمداران آن پایان داده شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۵ آذر ۱۴۰۰ (۱۶ دسامبر ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]