• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی به خانواده قربانیان انفجار معدن تسلیت گفت و رژیم ایران را مسئول دانست
اردیبهشت-۱۴ ۱۳۹۶

مریم رجوی به خانواده قربانیان انفجار معدن تسلیت گفت و رژیم ایران را مسئول دانست

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی به خانواده قربانیان انفجار معدن تسلیت گفت و رژیم ایران را مسئول دانست

وی افزود در حالی‌كه در حوادث مشابه در سایر کشورها، همه امكانات در خدمت نجات سانحه‌دیدگان قرار می‌گیرد، درایران، همه امكانات در خدمت چپاول و سرکوب است. مریم رجوی عموم مردم گلستان به‌ویژه جوانان را به یاری مجروحان و خانواده‌های داغدار فراخواند.
ساعت ۱۲ و ۵دقیقه چهارشنبه ۱۳اردیبهشت بر اثر انفجار در معدن زغال‌سنگ یورت در آزاد‌شهر در استان گلستان، دهها کارگر معدن کشته و شمار دیگری مجروح شدند.
بنا به گزارش رسانه‌های حکومتی تا كنون اجساد ۳۵ تن از كارگران محروم و مظلوم از معدن بیرون كشیده شده و هنوز شمار زیادی از معدنچیان هم‌چنان در اعماق معدن محبوس هستندكه براساس گزارش امدادگران، امیدی به زنده‌ماندن آن‌ها كه محبوس هستند، وجود ندارد.
بنا به گفته یکی از معدنچیان كه از این سانحه جان به در برده؛ روز گذشته بوی گاز در معدن استشمام شده است، این موضوع به مسئولان توضیح داده شده بود ولی هیچ توجهی به آن نشد تونل‎های این معدن، فاقد حداقل های ایمنی است و در صورت هر نوع اتفاقی، تنها ۱۵ تا ۲۰ دقیقه اکسیژن باقی می‌ماند.
اما رژیم ضدكارگری آخوندی، با وقاحت مسئولیت این جنایت را به گردن كارگران انداخت. استاندار گلستان اعلام کرد «سهل‌انگاری یکی از تعمیرکاران» موجب انفجار در معدن شده است؛ و ربیعی وزیركار رژیم نیز انگشت اتهام را به سمت کارگران نشانه رفته و می‌گوید: «ظاهرا لوکوموتیو تخلیه زغال سنگ در عمق ۷۰۰متری متوقف شده و برای راه اندازی آن از روش باطری‌ به‌باطری استفاده و منجر به انفجار شده است.»
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۳اردیبهشت ۱۳۹۶ (۳مه ۲۰۱۷)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]