• صفحه اول / رخدادها / معرفی كتاب «زنان علیه بنیادگرایی» به قلم مریم رجوی در مراسم روز جهانی زن
اسفند-۱۵ ۱۳۹۱

معرفی كتاب «زنان علیه بنیادگرایی» به قلم مریم رجوی در مراسم روز جهانی زن

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

معرفی كتاب «زنان علیه بنیادگرایی» به قلم مریم رجوی در مراسم روز جهانی زن

روز ۹مارس، در یك كنفرانس، با حضور شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی و هنری، كتاب زنان «علیه بنیادگرایی» به قلم مریم رجوی، معرفی شد.
در شروع این كنفرانس مریم رجوی طی سخنانی گفت: ابتدا مایلم روز ۸ مارس، روز جهانی زن را با درود به تمامی خواهرانم در سراسر جهان تبریك بگویم. به‌خصوص كسانی كه سال گذشته برای آزادی و برابری در ایران، آفریقا، سوریه، افغانستان، عراق و در كمپ لیبرتی و اشرف مبارزه كرده و زندگی خود را فدا می‌كنند.
انتخاب این روز برای معرفی این كتاب، زمان مناسبی است تا پیام آن بهتر فهم شود. چرا كه این كتاب می‌خواهد پیامی را منتقل كند كه مدت‌هاست نادیده گرفته شده است. پیام در یك كلام ،تهدید بنیادگرایی است كه نوع بسیار خطرناك آن در ایران، یعنی دیكتاتوری مذهبی، تبدیل به فاجعهیی در خاورمیانه و آفریقا شده است. هیولایی كه در پی به دست آوردن سلاح هسته‌یی است و جهان را تهدید می‌كند.

اما واقعیت دیگر این است كه آنتی‌تز و راه حلی در برابر این پدیده در ایران، یعنی كشوری كه خود را ام القرای بنیادگرایی می‌داند، وجود دارد. آنتی‌تز در برابر بنیادگرایان، زنان رهایی هستند كه گرد هم‌آمده و دست به عمل می‌زنند. زنانی كه مسلح به یك اسلام دموكراتیك هستند چیزی كه باعث ترس بنیادگرایان است.
این كتاب شاید به نظر تئوریك بیاید، اما واقعیت این است كه این محصول تجربه مشخص و روزمره مردان و زنان مقاومت ایران است. این كتاب دستاوردهای مقاومت و به‌طور خاص تجربه زنان در اشرف و لیبرتی را شرح می‌دهد. در واقع، آ‌ن‌ها هستند كه این كتاب را با شجاعت، رنج، ابتلائات و پیروزی‌هایشان نوشته‌اند. زنان اشرف و لیبرتی كه پیشتاز مبارزه برای سرنگونی بنیادگرایی هستند. از آن‌هاست كه بایستی قدردانی شود و هم‌چنین از ده‌ها هزار زن ایرانی كه شكنجه و تیرباران شده‌اند. پیام این كتاب كه از پایداری این زنان الهام گرفته روشن و ساده است: نبرد برای سرنگونی دیكتاتوری مذهبی و استقرار دموكراسی كه مشكل عاجل در ایران است، راه به رهایی زنان می‌برد.
برابری برای ما تضمین پیروزی در این مبارزه برای آزادی و سعادت ایران فرداست و صلح و توسعه و دموكراسی فقط با برابری بین زن و مرد و دادن نقش رهبری كننده به زنان میسر است.
قرن حاضر، قرن رهایی زنان و قرن پایان جداسازی جنسی است. بنیادگرایان خواهان عقبگرد هستند. اما نیروی زنان آزاده یی را كه بنیادگرایان را در همه جا و به خصوص در ایران جارو خواهند كرد، نادیده می‌گیرند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]