شهریور-۱۴ ۱۳۹۵

درخواست محاكمه بین المللی سران رژیم ایران

Catégories // در رسانه‌ها

درخواست محاكمه بین المللی سران رژیم ایران

در این سمینار كه با شركت و سخنرانی شماری از شخصیت‌های بین‌المللی برگزار شد، اد رندل، رییس كنوانسیون حزب دمكرات آمریكا در ژوییه ۲۰۱۶و فرماندار سابق پنسیلوانیا با اشاره به اعدام زندانیان سیاسی در سال۶۷ گفت: “چه چیز آزار دهنده‌تر از این است كه وزیر دادگستری روحانی یكی از اعضای هیات مرگ در این قتل‌عام بوده است. این خود میزان مدره بودن این دولت را نشان می‌دهد. رژیمی كه وزیرش چنین فردی است باید محاكمه شود”.
رییس سابق حزب دموكرات آمریكا افزود: اشتراكات زیادی بین آنچه مجاهدین برایش مبارزه می‌كنند و آنچه میهن‌دوستان آمریكایی برایش جنگیده‌اند، وجود دارد. وی تاكید كرد كه فقط از یك راه، آزادی به ایران می‌رسد و آن‌هم تغییر این رژیم است.
برنارد كوشنر، وزیر خارجه پیشین فرانسه گفت در دورانی كه این جنایت‌ها در ایران صورت گرفت از خود می‌پرسم كه مدافعان حقوق‌بشر در آن زمان چه می‌كردند.
وی اضافه كرد باید دادگاهی ویژه برای محاكمه جنایت‌های ملایان تشكیل شود. او گفت فقط در ۱۹۸۸نبود كه كشتار صورت گرفت بلكه همین امروز هم در ایران كشتار ادامه دارد. در سال گذشته ایران بیشترین میزان اعدام به نسبت جمعیت را در جهان داشته است. این اعدام‌ها از زمان توافقنامه هسته‌ای بیشتر هم شده است.
استراون استیونسون، رئیس بنیاد اروپایی آزادی عراق و نماینده پیشین پارلمان اروپا نیز خطاب به سمینار گفت:‌ “در رابطه با ۳۰هزار نفر كه در سال ۱۹۸۸ قتل‌عام شدند چه اتفاقی افتاد؟ اصلاً هیچ كاری از سوی غرب انجام نشد. اگر ملل‌متحد قرار است ذره‌ای اعتبار برای خود حفظ كند باید این مسئله را این ماه در شورای حقوق‌بشر در ژنو به‌عهده بگیرد و این باید یكی از موضوعات كلیدی در دستور كار آن‌ها باشد. این مسئله باید روی میز شورای امنیت ملل‌متحد برود. عاملان و قاتلان باید حساب پس بدهند و به پای میز عدالت كشیده شوند”.
مریم رجوی، رییس”شورای ملی مقاومت ایران” در سخنرانی خود از جامعه بین‌المللی و دولت‌های غربی خواست كه “سران نظام ولایت فقیه را به‌خاطر جنایت علیه بشریت در ایران به‌ویژه قتل‌عام ۳۰هزار زندانی‌سیاسی در سال۶۷ در مراجع بین‌المللی در مقابل عدالت قرار دهند”. رجوی همچنین خواستار آن شد كه “هرگونه رابطه با این رژیم مشروط به توقف اعدام شود”. وی با تاكید بر اینكه ” دادخواهی ۳۰هزار زندانی قتل‌عام شده در سال‌۶۷ بخشی از كارزار سرنگونی این رژیم است”، عموم مردم ایران را به “یاری و همبستگی برای گسترش این جنبش” فرا‌خواند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]