دی-۰۳ ۱۳۸۸

پیام به مناسبت میلاد مسیح و سال نو مسیحی

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام به مناسبت میلاد مسیح و سال نو مسیحی

هموطنان عزیز مسیحی،
مسیحیان شریف حامی مقاومت ایران در سراسر جهان!

سالروز میلاد خجسته عیسی بن مریم، حضرت مسیح (ع) ، پیامبر عظیم‌الشان خدا و آغاز سال نو میلادی را به همه شما تبریک می‌گویم.

مسیح (ع) کلمه خدا و بشارتی بود که نخست به مریم عذرا داده شد. چنان‌که در قرآن آمده است:«فرشتگان گفتند: ای مریم خداوند تو را به کلمه خویش که نامش مسیح عیسی بن مریم است و در این جهان و آن جهان آبرومند و از مقربان است،بشارت میدهد»
سلام بر مریم عذرا که«خدا او را پذیرفت،پاکیزه داشت و برتری داد» کلمه خود را به او بخشید، بارها پاکدامنی‌اش را تقدیر کرد و‌ او را نمونه و مثلی از ایمان‌آورندگان معرفی نمود که سخنان و کتاب‌های پروردگار را استوار می‌دارند».

در سالروز میلاد مسیح(ع)، در سالروز تولدی که در جهان تاریکی‌ها نوری درخشان را تاباند، خدا را شکر‌ می‌کنیم که نور پایداری، ایران زمین و مردم و مقاومتش را به ساحل نجات و آزادی نزدیک کرد.

قیام مردم ایران برای به زیر کشیدن حکومت ولایت فقیه در سیاه‌ترین شب اختناق ایران شعله‌ور شد، مردم دلیر به‌ویژه زنان و جوانان بارها به‌پا خاستند،بسیج سرکوب‌گرانه رژیم را بارها مقهور اراده‌های آنان شد و رژیم ولایت‌فقیه در مهار قیام مردم ایران پی‌درپی شکست خورد.

خوشا قیام کنندگان که شعارها و سمبل‌ها و ارزش‌های دجال‌گرانه این رژیم از نماز ریایی جمعه تا بساط نمایش‌های ضداستکباری آن را در هم پیچیدند، قفل سی‌ساله ولایت سیاه بر دانشگاه‌ها را گشودند و بر آزادی و دمکراسی پای فشردند. هم‌زمان دیکتاتوری ولایت‌فقیه در رأس خود شقه شد و تمهیدهای رژیم قادر نشد شکاف بزرگ و فرساینده در رأس حکومت را ببندد.

زیرا چنان که مسیح(ع) گفته است« ذهن آنها کند،گوشهای‌شان سنگین و چشمهای‌شان بسته است . والا اگر چشم‌هایشان می‌دید،اگرگوش‌هایشان می‌شنید و اگر می‌فهمیدند و بازگشت می‌کردند من آنان را شفا می‌دادم».
برای رژیم ولایت‌فقیه هیچ شفا و علاجی متصور نیست. در نقطه مقابل، برای مردم ایران و قیام و مقاومت‌شان، به گفته عیسی بن مریم«زمان زمان مطلوب است و امروز روز نجات».
در سالی که گذشت اشرف در برابر حمله و توطئه رژیم و عوامل آن در عراق، ایستاد و با فروغ ایران قلوب مشتاقان آزادی را امید و روشنی بخشید و سی‌و‌شش مجاهد اشرفی پس از تحمل یک رنج طولانی به اشرف بازگشتند و به قول عیسی بن مریم «عظمت عشق» شان آنها را «نجات داد».

همراه با قیام اشرف و قیام سراسر ایران همبستگی و همدلی هموطنانمان از هر قشر و مذهب و قومیت و با هر عقیده و گرایشی که هستند، به اوج رسید. و مردم شریف جهان به یاری برخاستند. از اسقف اعظم کلیسای کانتربری انگلستان ،دو اسقف اعظم پروتستان و کاتولیک نروژ ،رئیس اسقف‌های جنوب افریقا و بزرگ‌ترین اسقف چک تا هزاران پارلمانتر از اروپا کانادا آمریکا و استرالیا و صدها گروه مدافع حقوق‌بشر. آن‌ها چنان که ۲اسقف اعظم نروژ نوشتند:« براساس عشق به آفرینش و مسئولیت مسیحی بودن، جهان را به جلوگیری از تضییع حقوق اشرفی‌ها که مورد ستم واقع شده فرا خواندند».

این است ثمرات نور پایداری و ایمان که مولد قدرت انسان است و بشارت‌بخش نجات و پیروزی تا چنان که عیسی‌بن مریم سفارش کرده است« در برابر هر مشکلی بایستیم و اطمینان داشته باشیم که هر پیش‌آمدی به خیر و صلاح ماست، زیرا می‌دانیم که خدا چقدر نسبت به ما مهربان است. محبت گرم او را ما در سراسر وجود خود احساس می‌کنیم».

هم‌میهنان عزیز،مسیحیان شریف

دیکتاتوری فرتوت حاکم، وحشت‌زده در برابر قیام و مقاومت مردم ایران راهی جز سرکوب هرچه بیشتر در برابر خود نمی‌یابد. افزایش فشارها به پیروان مذاهب مختلف و قومیت‌های گوناگون کشور هم‌چون دستگیری مسیحیان، طرح کنترل مدارس اهل سنت و دستگیری روحانیان بلوچ واپسین تکاپوی رژیمی است که به پایان خود رسیده است.

تا آن‌جا که به مردم ایران برمی‌گردد، با وجود تنوعات مختلف سیاسی، اعتقادی و قومی، قادرند درکنار یکدیگر در یک مناسبات دمکراتیک جامعه‌یی آزاد و پیشرفته بنا کنند. یگانه عامل ناامنی و تفرقه رژیم ولایت‌فقیه است که قیام‌کنندگان حکم ابطال و انقراضش را بارها صادرکرده‌اند.

چشم‌انداز ایرانی عاری از تبعیض و بی‌عدالتی، با حکومتی بر پایه جدایی دین و دولت که در قوانین آن پیروان مذاهب مختلف از حقوق متساوی برخوردارند، امروز بیش از همیشه روشن است.

در آغاز سال ۲۰۱۰ برای هموطنان عزیزم در داخل و خارج کشور و برای دوستان و حامیان این مقاومت و برای همه پیروان مسیح (ع) سالی پر از موفقیت آرزو می‌کنم.
سلام بر عیسی مسیح (ع)
سلام بر مریم (ع)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]