• صفحه اول / موضعگیری‌ها / مریم رجوی: پرونده نقض حقوق‌بشر به‌ویژه قتل‌عام‌های۶۷ و ۱۳۹۸باید به شورای امنیت ملل متحد ارجاع شود
آبان-۱۷ ۱۴۰۰

مریم رجوی: پرونده نقض حقوق‌بشر به‌ویژه قتل‌عام‌های۶۷ و ۱۳۹۸باید به شورای امنیت ملل متحد ارجاع شود

Catégories // آخرین خبرها // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: پرونده نقض حقوق‌بشر به‌ویژه قتل‌عام‌های۶۷ و ۱۳۹۸باید به شورای امنیت ملل متحد ارجاع شود

در آستانه دومین سالگرد قیام سراسری مردم ایران در آبان ماه ۱۳۹۸سازمان مجاهدین خلق ایران امروز اسامی ۲۹تن دیگر از شهیدان سرفراز این قیام را كه در شهرهای تهران، کرج، ملارد، شهریار، شهرقدس، نسیم شهر، اصفهان، کرمانشاه، شیراز، ماهشهر، اندیمشک، اسلام‌شهر و مشکین‌شهر به شهادت رسیدند، منتشر كرد.
پیش از این سازمان مجاهدین اسامی ۸۲۸تن از شهیدان قیام آبان را اعلام كرده بود و به این ترتیب تا كنون اسامی ۸۵۷ تن از این شهیدان منتشر شده است.
به شهیدان قیام آبان درود می‌فرستم و باردیگر تاکید می‌کنم که جنایات رژیم آخوندی و سردمداران آن هرگز فراموش نمی‌شود، آن‌ها نه می‌توانند گریبان خود را از عواقب قتل‌عام زندانیان سیاسی و نسل‌كشی مجاهدین خلاص كنند و نه از آثار جنایت علیه بشریت در آبان ۱۳۹۸. سردمداران این رژیم باید به‌خاطر ۴دهه جنایت علیه بشریت و نسل كشی در برابر عدالت قرار گیرند.
سكوت و بی‌عملی جامعه بین‌المللی در قبال قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۱۳۶۷که خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای از عاملان و آمران آن بوده‌اند منجر به استمرار جنایت توسط آنان تا آبان ۱۳۹۸و تا همین امروز شده است.
پرونده نقض حقوق‌بشر در ایران به‌ویژه قتل‌عام‌های ۱۳۶۷و ۱۳۹۸باید به شورای امنیت ملل متحد ارجاع شود.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]