مرداد-۲۸ ۱۳۹۶

گرامیداشت قهرمانان قتل عام سال ۶۷

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

گرامیداشت قهرمانان قتل عام سال ۶۷

به‌مناسبت بیست و نهمین سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی و نخستین سالگرد جنبش دادخواهی شهیدان قتل عام، مراسمی در مقر مجاهدین در تیرانا پایتخت آلبانی برگزار شد.

در این گردهمایی، خانم کری کندی فرزند سناتور فقید رابرت كندی و رئیس بنیاد رابرت اف كندی هیومن رایتز، سناتور مارینو رابینو عضو كمیسیون خارجی و كمیته حقوق بشر پارلمان ایتالیا، سناتور لیوتزی عضو كمیسیون فرهنگ و كمیسیون سیاست اتحادیه اروپا در سنای ایتالیا، اینگرید بتانکورد، سناتور سابق کلمبیا و طاهر بومدرا، رئیس سابق بخش حقوق بشر یونامی شرکت داشتند و به سخنرانی پرداختند.
در این گردهمایی مراسم، مریم رجوی سخنرانی کرد و در پایان مراسم با گذاشتن تاج گلی بر کتیبه یادبود شهیدان قتل عام شده به آنان ادای احترام کرد. و طی سخنان کوتاهی خطاب به ۳۰هزار شهید سرفراز قتل عام ۶۷ گفت:‌
گرامی می‌داریم یاد شما شهیدان قتل عام را، همراه با مجاهدانی که ادامه‌دهندگان راه شما هستند.
نسل‌ها یکی پس از دیگری از داستان شما پرسیدند و مقصد پرشکوه شما را پیش روی خود گذاشتند.
و جاودانگی شما -که خمینی می‌خواست بخش فراموش شده تاریخ باشد- حالا وجدان معترض مردم ایران است. خمینی، از ایستادگی شما شکست خورد که به‌‌‌قتل‌عام‌تان رو آورد
وی در پایان افزود:‌
ای قهرمانانی که بر سر موضع آزادی ایستادید، همه ما عهد می‌کنیم که قطره‌قطره خون‌های به‌ناحق‌ریخته شما را به‌نیروی رزم و نبرد، برای آزادی تبدیل کنیم.
و عهد می‌کنیم که آرمان پرشکوه شما را به‌پیروزی برسانیم.
این برنامه با اجرای چند سرود توسط گروه کر، پرواز دادن کبوتران توسط برخی اعضای خانواده‌های شهیدان و مراسم برافروختن مشعل به یاد مشعلهای جاودان آزادی به پایان رسید.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]