• صفحه اول / پیام‌ها / پيام تسلیت مريم رجوی به‌مناسبت درگذشت ویکتور گولوتا، از حامیان مقاومت ایران در فرانسه
اردیبهشت-۲۴ ۱۳۹۵

پيام تسلیت مريم رجوی به‌مناسبت درگذشت ویکتور گولوتا، از حامیان مقاومت ایران در فرانسه

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پيام تسلیت مريم رجوی به‌مناسبت درگذشت ویکتور گولوتا، از حامیان مقاومت ایران در فرانسه

آقای گولوتا از انسان‌های والای فرانسوی بود كه در كودتای هفده ژوئن‌۲۰۰۳در مقابل حمله و زد و بند متحدان فاشیسم دینی‌ به‌حمایت از مقاومت برخاست. همان‌ها كه صفی طولانی از حمايت و عشق و عاطفه نثار مقاومت ايران كردند و در افكار عمومی فرانسه افشاگر توطئه هفده ژوئن و همچنين معرف ارزش‌های مقاومت ايران بودند.
او مظهری از جهانی انسانی بود که در برابر بی‌داد و ستم و مماشات، دوستی با مقاومت‌کنندگان، شتافتن به سوی اشرف و اشرفی‌ها و یاری رساندن به‌یک مبارزه عادلانه را برگزید.
این فرانسوی ایتالیایی‌ تبار که خوبی‌های هردو ملت را درخود جمع کرده بود، نه زبان مشترکی با مجاهدین داشت نه فرهنگ یا مذهب یا تاریخچه مشترکی، اما بالاتر از همه این‌ها هم‌دل و هم‌درد مجاهدین بود، در عشق به آرمان انسانی، با مجاهدین همراه شده بود و در مایه‌گذاشتن و محبت کردن بی‌چشمداشت و  ابراز بی‌رنگ‌ترین، طبیعی‌ترین و بی‌آلایش‌ترین دوستی‌ها راستی که نمونه بود.
در نگاه و احساس ما، ویکتور انگار فرشته نگاهبان این مقاومت بود. هیچ فرصتی رابرای اینکه در کنار اعضای این جنبش باشد، ازدست نمی‌داد. ازهمان ابتدا برای دفاع از چیزی که معتقد بودحق است بها پرداخت. او در لحظات سخت به اشرف رفت و همه جا در کنار ما بود.
سخاوت او منحصر به فرد بود و انسان دوستی عمیقش را به همه نشان می‌داد. این را ما درعشق و عواطفی که نثار خواهران و برادرانمان می‌کرد می‌دیدیم.
در حقیقت، او عضو افتخاری مقاومت ما بود و من مطمئنم که روح او الان در کنار خواهران و برادران شهیدمان است.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]