اسفند-۱۵ ۱۳۹۱

کنفرانس در پارلمان انگلستان ـ زنان نیروی تغییر

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

کنفرانس در پارلمان انگلستان ـ زنان نیروی تغییر

همبستگی با ۱۰۰۰زن اشرفی، پیشتازان آزادی و دموکراسی در ایران

نمایندگان محترم،
شخصیت‌های گرامی
به همه شما به‌خاطر تلاش‌هایتان در دفاع از مردم ایران و به ویژه پیشتازان مبارزه برای آزادی ودموکراسی در ایران، مجاهدان اشرف و لیبرتی درود می‌فرستم. ابتدا اجازه بدهید از زنان شجاعی تقدیر کنم که در این کنفرانس حاضر هستند. بارونس بتی بوتروید که برای سالیان رئیس مجلس عوام بود، رهبری توانمند و شجاع که سال‌ها به مردمش در پارلمان انگلیس خدمت کرد و همواره از ارزش‌های اصیل انسانی دفاع کرده است. او یکی از پیشتازان دفاع از برابری زن و مرد است. من نیروی شجاعت و شخصیت قوی شما را در دفاع از عدالت تقدیر می‌کنم. شما همیشه برای خواهرانتان در ایران, اشرف و لیبرتی در دوران سختی منبع امید بوده‌اید. هم‌چنین مایلم به نمایندگان و لردهای محترم درود بفرستم.
فرارسیدن روز جهانی زن را به همه مدافعان آرمان آزادی و برابری در سراسر جهان تبریک می‌گویم. روز جهاني زن، یادآور نبرد و پایداری زنان است به همین دلیل قبل از همه باید این روز را به زنانی تبریک گفت که در سراسر جهان با دشمنان آزادی و برابری مبارزه می‌کنند و بهای آن را می‌پردازند. به زنان و دختران در میهنم ایران تبریک می‌گویم که به‌رغم سی و چهار سال سرکوب آخوندی هرگز تسلیم نشده و با الهام از زنان پیشتاز اشرف و لیبرتی، رهایی را در گرو شرکت فعالانه در مبارزه علیه دیکتاتوری مذهبی حاکم می‌بینند.
به این مناسبت، یاد هزاران هزار زن شجاعی را که در سه دهه گذشته توسط آخوندها به دار آویخته شده‌اند یاد زنانی که در جریان سه قتل‌عام در اشرف و لیبرتی توسط فاشیسم دینی حاکم بر ایران و دیکتاتوری دست نشانده‌اش در عراق به‌شهادت رسیدند را گرامی می‌دارم. و سرانجام در روز جهانی زن به ۱۰۰۰زن قهرمان در اشرف و لیبرتی، هم‌چنین به زنان شجاع زندانی سیاسی و زنان و دختران جوانی که واحدهای مقاومت را در داخل ایران تشکیل داده‌اند درود می‌فرستم.

دوستان عزیز
طی یک سال گذشته، رژیم حاکم بر ایران، سیاست‌های زن ستیزانه خود را باز هم تشدید کرده است.
آن‌ها دختران را از تحصیل در ده‌ها رشته دانشگاهی ممنوع کرده‌اند. آن‌ها محدودیت‌های فراوانی برای اشتغال زنان در مراکز دولتی و خصوصی ایجاد کرده‌اند. انواع قوانین حیله‌گرانه را تصویب کرده‌اند تا زنان بیشتری را خانه نشین کنند. زنان شاغل با انواع کنترل‌های سرکوبگرانه و حجاب اجباری در محیط کار روبرو هستند.
و آزادی فردیشان در همه جا از آن‌ها سلب شده است. این‌ها بخشی از تلاش‌های ملاها برای حفظ حکومت است. این واقعیت ثابت می‌کند که آزادی زنان تحت حاکمیت این رژیم امکان‌پذیر نیست.
زنان ایران به‌خوبی دریافته‌اند که هیچ جزیی از حقوق و آزادی‌هایشان به دست نمی‌آید مگر در مبارزه برای سرنگونی ملاها. هرقدم به طرف رهایی زنان، گامی به سوی سرنگونی این رژیم است.
در روز جهانی زن، من هم‌چنین می‌خواهم توجه پارلمان انگلستان را به موقعیت هزار زن پیشتاز در اشرف و لیبرتی جلب کنم. آن‌ها سالهاست که همه مشقات و سختی‌های مبارزه با ملاها را آگاهانه پذیرفته‌اند.
آن‌ها تصمیم گرفتند که از شغل و رفاه شخصی چشم بپوشند تا مردم و کشورشان را آزاد کنند. به این دلیل هدف کینه‌توزی همیشگی آخوندها بوده و هستند. زیرا رژیم از تأثیر آن‌ها بر جامعه ایران به‌خصوص زنان و جوانان وحشت دارد.
در شرایط کنونی اما زندگی و سلامت این زنان در کمپ لیبرتی در معرض خطر جدی قرار دارد.
بعد از حمله جنایتکارانه ۹فوریه که در جریان آن هفت مجاهد آزادی و از جمله یک زن مجاهد به‌شهادت رسیدند. ناامنی در لیبرتی یک مسأله اضطراری و فوری است.
البته که این جنایت با هم‌دستی دولت عراق و سکوت یا تسهیل‌کنندگی نماینده ویژه دبیرکل ملل متحد در عراق صورت گرفته است.
این تهدیدها در شرایطی صورت می‌گیرد که کمپ لیبرتی از کمترین امکان حفاظتی برخوردار نیست.
در نتیجه ساکنان در مقابل حملات بعدی کاملا بی‌دفاعند.
به همین دلیل است که می‌گوییم برای حفاظت ساکنان تا زمان انتقال آنان به کشورهای ثالث بایستی آن‌ها به اشرف که محل امن تری در مقابل این حملات است برگردند.
هم چنان که کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد در اطلاعیه اول مارس خود اعلام کرده «که این جمعیت مستحق حفاظت بین المللی مطابق قوانین بین‌المللی هستند»، حفاظت از ساکنان لیبرتی مسئولیت جامعه جهانی است. به‌ویژه دولت انگلستان که از جابه‌جایی اشرفی‌ها به لیبرتی استقبال وحمایت کرد در این زمینه مسئولیت دارد. و باید سهم خود را ادا کند. متأسفانه این دولت در قبال جنایت ۹فوریه سکوت کرد. این سکوت نباید ادامه پیدا کند. و دولت‌ها باید نقش خود را دراین زمینه ایفا کنند.
از نمایندگان محترم پارلمان انگلستان انتظار می‌رود از دولت خود بخواهند که مبتکر ارجاع این موضوع به شورای امنیت شود.

نمایندگان محترم،خانم‌ها ،آقایان
به‌رغم تمام فشارها و سرکوبگری‌های ملاها، تردیدی ندارم که آزادی به میهن من باز می‌گردد و دورانی نوین با دموکراسی و آزادی و برابری طلوع خواهد کرد. عصری که نیروی اصلی تغییردهنده آن زنان شجاع ایران هستند.
برای تحقق این چشم‌انداز در دسترس، بار دیگر همه شما را به یاری مردم و مقاومت ایران و به یاری مجاهدان آزادی در لیبرتی و اشرف فرا می‌خوانم.
از همه شما متشکرم.وخدا شما را حفظ کند

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]