• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / تهاجم و تیراندازی مأموران خامنه‌ای و نیروهای سرکوب برای تصرف زمین‌های مردم در دانیال مازندان
فروردین-۲۷ ۱۴۰۲

تهاجم و تیراندازی مأموران خامنه‌ای و نیروهای سرکوب برای تصرف زمین‌های مردم در دانیال مازندان

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

تهاجم و تیراندازی مأموران خامنه‌ای و نیروهای سرکوب برای تصرف زمین‌های مردم در دانیال مازندان

جان باختن دوتن از هموطنان، به آتش کشیدن اداره اوقاف و دفتر امام جمعه و خودروهای پلیس و اوقاف

روز شنبه ۲۶ فروردین هنگامی که مردم روستای دانیال در متل قو در عباس آباد مازندران در مقابل تصاحب زمین‌هایشان توسط اوقاف آخوندها مقاومت کردند، با شلیک نیروهای سرکوبگر روبرو شدند که به جان باختن دو تن از اهالی و مجروح شدن ۵ تن دیگر منجر شد.

مأموران دادستانی رژیم با یک وقف نامه مجعول که با همکاری اداره اوقاف تهیه شده بود همراه نیروی سرکوبگر انتظامی به روستای دانیال رفتند تا بخش‌های بزرگی از زمین‌ها و مراتع مردم را مصادره کنند، مردم به مخالفت برخاستند که با شلیک نیروهای سرکوبگر مواجه شدند و دو جوان به‌ نام‌های سیامک کلاری و میرزاعلی کلاری در اثر اصابت گلوله جان باختند.
به دنبال این جنایت، مردم خشمگین، به سمت مرکز شهر متل قو رفتند و دفتر اوقاف آخوندها و دفتر امام جمعه را به آتش کشیدند. نیروهای سرکوب در صدد بودند که پیکر کشته‌شدگان را از سردخانه بربایند تا مانع تشییع آن‌ها توسط مردم شوند اما با مقاومت مردم روبرو شدند و مردم پیکر جانباختگان را پس گرفتند و امروز یکشنبه آن‌ها را به‌خاک سپردند.
رسانه‌های حکومتی تلاش کردند این درگیری را نزاع بین اهالی نشان دهند اما خبرگزاری صدا و سیمای رژیم اذعان کرد: «ساعت ۹ صبح امروز ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ معاونت تولیت موقوفه عام دانیال برای مالکیت زمینی در این روستا اقدام به فنس و جانمایی کانکس می‌کند که با واکنش اهالی روبرو می‌شود. در اثر حمله مأموران دو نفر کشته و ۵ نفر مصدوم شده‌اند و ۴ دستگاه خودروی پلیس و نماینده اوقاف تخریب شده است» (خبرگزاری حکومتی مهر – ۲۶ فروردین).

امروز شمس الدین حسینی نماینده مجلس رژیم گفت: «در پی سماجت فرد یا افرادی برای تصاحب اراضی مردم در روستا به بهانه وقف مبتنی بر وقف نامه‌ای مجهول دو نفر کشته و تعدادی از اهالی روستا زخمی شدند…. نیروی انتظامی دادستانی و اوقاف باید نسبت به کشته شدن دو روستایی بی‌گناه پاسخگو و پیگیر باشند» تلویزیون شبکه خبر – ۲۷ فروردین).
زمین خواری، کوه خواری، تصاحب زمین‌های کشاورزی، جنگل‌ها، دشت‌ها و دریاها از مهم‌ترین منابع درآمدهای نجومی پاسداران و مافیاهای حکومتی به قیمت فقیرتر و بی‌خانمان کردن بخش‌های بیشتری از مردم است.

خانم مریم رجوی با تسلیت و همدردی با خانواده جانباختگان و با آرزوی بهبودی سریع برای مجروحان به مردم دانیال مازنداران که در مقابل تعدی و غارت و چپاول ایادی خامنه‌ای و در مقابل نیروهای سرکوبگر ایستادگی کردند درود فرستاد و از جوانان خواست در مقابل این‌همه ظلم و ستم و غارت بپاخیزند و مزدوران را به عقب‌نشینی وادار کنند. وی افزود این رژیم تنها زبان قاطعیت را می‌‌فهمد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۷ فروردین ۱۴۰۲ (۱۶ آوریل ۲۰۲۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]