تیر-۰۹ ۱۴۰۱

اعدام جنایتکارانه ۱۰ زندانی در زندان گوهردشت

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

اعدام جنایتکارانه ۱۰ زندانی در زندان گوهردشت

مریم رجوی: اعدام‌های جناینکارانه نشانه استیصال آخوندها در برابر جامعه انفجاری است اما آن‌ها از سرنگونی محتوم گریزی ندارند

فراخوان به اقدام فوری برای نجات جان هزاران زندانی زیر اعدام و ارجاع پرونده نقض حقوق بشر در ایران به شورای امنیت
دژخیمان رژیم جنایتکار آخوندی روز چهارشنبه ۸ تیر در یک جنایت فجیع ۱۰زندانی را در زندان گوهردشت کرج بصورت جمعی حلق‌آویز کردند. روز اول تیر نیز دو زندانی در زندان مرکزی کرج و یک زندانی بلوچ در جیرفت و روز ۲تیر یک زندانی دیگر در کرمان اعدام شدند.

فاشیسم دینی حاکم برایران ناتوان از مقابله با خیزش‌ها و اعتراضات اجتماعی و برای ایجاد جو رعب و وحشت روند اعدام‌های وحشیانه و جمعی را تشدید کرده است. تنها در ماه خرداد دست کم ۱۰۰زندانی در شهرهای مختلف کشور حلق‌آویز شده‌اند که در ۷سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران گفت اعدام‌های جناینکارانه نشانه استیصال آخوندهای حاکم در برابر جامعه انفجاری است اما این رژیم قرون وسطایی از سرنگونی محتوم گریزی ندارد. وی جامعه بین‌المللی را به اقدام فوری برای نجات جان هزاران زندانی زیر اعدام و ارجاع پرونده نقض حقوق‌بشر در ایران به شورای امنیت ملل متحد فراخوند و تاکید کرد سردمداران رژیم به‌خاطر ۴دهه جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی باید در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۹ تیر ۱۴۰۱ (۳۰ ژوئن ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]