آذر-۰۴ ۱۳۸۹

بیانیه ۵۰۰۰شهردار فرانسوی در حمایت از حقوق مجاهدان اشرف

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

بیانیه ۵۰۰۰شهردار فرانسوی در حمایت از حقوق مجاهدان اشرف

فرانسوا لوگاره شهردار منطقه یک پاریس حوالی ظهر امروز، لوح بیانیه ۵۰۰۰شهردار فرانسوی و اسناد امضا شده توسط آنان را در سالن شهرداری منطقه اول پاریس به مریم رجوی، تقدیم کرد. شهرداران فرانسوی در بیانیه خود تحت عنوان «دموکراسی برای ایران، حفاظت برای مخالفان» اعلام کردند:
ـ با در نظر داشتن قطعنامه ۲۴آوریل۲۰۰۹ پارلمان اروپا در مورد کمپ اشرف در عراق، محل استقرار ۳۴۰۰تن ایرانی مخالف رژیم ایران شامل ۱۰۰۰زن، حفاظت شده تحت کنوانسیون چهارم ژنو؛
ـ با در نظر گرفتن بیانیه سال گذشته ۲۱۷۲شهردار شهرهای مختلف فرانسه در حمایت از اشرف؛
ـ با در نظر گرفتن گردهمایی ۱۰۰هزار ایرانی در ۲۶ژوئن امسال در تاورنی در شمال پاریس در همبستگی با قیام مردم ایران و در دفاع از اشرف، که بیانگر رای تمایل عموم مردم ایران علیه فاشیسم دینی و به نفع اشرف و مقاومت ایران بود.
ـ با درنظر گرفتن بیانیه ۳۵۰۰پارلمانتر در دو سوی آتلانتیک (دو قاره اروپا و آمریکا) در حمایت از ساکنان اشرف و ضرورت تأمین و تضمین حفاظت آن‌ها از سوی نیروهای سازمان ملل متحد و آمریکا و حمایت از راه حل سوم مریم رجوی؛
ـ از آنجا که خویشاوندان ساکنان اشرف بعد از بازگشت از سفر به اشرف در ایران دستگیر و بعضاً به مرگ محکوم شده‌اند.
از آنجا که در پی حمله مرگبار نیروهای عراقی به اشرف، به تحریک رژیم ایران در ژوییه ۲۰۰۹، با ۱۱کشته و ۵۰۰زخمی در میان ساکنان اشرف، جهان این جنایت‌ها را محکوم کرد.
ـ از آنجا که دولت عراق از ابتدای ۲۰۰۹یک محاصره ضدانسانی را بر اشرف تحمل کرده و از ورود خانواده‌ها و وکلای ساکنان جلوگیری می‌کند، و به کارشکنی در ورود مواد غذایی و سوخت می‌پردازد و مانع دسترسی ساکنان به خدمات پزشکی می‌شود و خطر تجدید کشتار علیه ساکنان وجود دارد.
ـ از آنجا که برای اعمال فشار روی اشرف، وجود نام مجاهدین در لیست آمریکا بهانه می‌شود؛
ـ از آنجا که دادگاه استیناف آمریکا در واشنگتن در ژوییه ۲۰۱۰حکم خود را به نفع سازمان مجاهدین خلق ایران صادر کرده است و وزارت خارجه را به بازبینی نامگذاری مجاهدین فراخوانده است؛
ـ از آنجا که رژیم ایران با مداخله و اعمال نفوذ در دستگاه قضاییه عراق، در پی استرداد و صدور حکم بازداشت برای ساکنان اشرف است.
امضا کنندگان بر این موارد تاکید می‌کنند:
۱. در پاسخ به فراخوان ۲۱۷۲شهردار شهرهای مختلف فرانسه که در اکتبر۲۰۰۹حمایت خود را از اشرف و نگرانی خود را در قبال خطرات ایجاد شده توسط رژیم ملایان علیه ساکنان شهر اشرف ابراز داشتند. ما شهرداران فرانسوی، این شهر نمونه را که نماد برجسته‌یی از خواستهای دمکراتیک مردم ایران است، همانند خواهر شهر خود تلقی می‌کنیم.
۲. از دبیرکل ملل متحد و یونامی و نماینده ویژه دبیرکل در عراق و از کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد می‌خواهیم ضمن تأکید بر موقعیت حقوقی ساکنان اشرف به‌عنوان افراد حفاظت شده تحت کنوانسیون چهارم ژنو، هرگونه جابجایی اجباری آنان در درون عراق و هرگونه اعمال خشونت علیه آنان را ممنوع اعلام کنند و تیم ناظر یونامی را در اشرف مستقر سازند و برای لغو محاصره اشرف و لغو احکام ظالمانه بازداشت اقدام کنند.
۳. از دولت فرانسه می‌خواهیم، سازمان ملل متحد را به تعهدات مندرج در ماده ۲ فوق الذکر فرا بخواند و در اجرای این تعهدات کمک کند.
۴. ایالات متحده را به حذف نام مجاهدین از لیست و به تضمین حفاظت ساکنان اشرف فرا می‌خوانیم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]