• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / اعدام سه زندانی قیام در اصفهان به دستور خامنه‌ای به‌رغم اعتراضات گسترده داخلی و بین‌المللی
اردیبهشت-۳۰ ۱۴۰۲

اعدام سه زندانی قیام در اصفهان به دستور خامنه‌ای به‌رغم اعتراضات گسترده داخلی و بین‌المللی

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

اعدام سه زندانی قیام در اصفهان به دستور خامنه‌ای به‌رغم اعتراضات گسترده داخلی و بین‌المللی

مریم رجوی: روزی نیست که ضحاک ماردوش برای حفظ حاکمیت ننگین ولایت‌فقیه و در وحشت از قیام خلق، خون جوانان را بر زمین نریزد. تنها راه،‌ قیام و مقاومت است.

صبح امروز جمعه ۲۹ اردیبهشت قضائیه جلادان به دستور خامنه‌ای به‌رغم اعتراضات گسترده داخلی و بین المللی، در یک اقدام جنایتکارانه سه زندانی قیام، صالح میرهاشمی (۳۶ساله)، مجید کاظمی (۳۰ساله) و سعید یعقوبی (۳۷ساله) را پس از ماه‌ها شکنجه جسمی و روانی، به اتهام آخوند ساخته محاربه اعدام کرد. فاشیسم دینی حاکم علت این اعدام‌ها را به هلاکت رسیدن شماری از نیروهای سرکوبگر در جریان قیام در اصفهان در آبان ماه گذشته ذکر کرده است.
این اعدام‌های جنایتکارانه در ادامه موج جدید اعدام‌ها از اوایل اردیبهشت ماه صورت می‌گیرد که خامنه‌ای برای جلوگیری از بالا گرفتن قیام به آن مبادرت می‌کند. تنها روز پنجشنبه ۲۸اردیبهشت ۱۶زندانی اعدام شده‌اند و شمار اعدام شدگان از ابتدای اردیبهشت به ۱۱۲تن می‌رسد.
خانم مریم رجوی گفت روزی نیست که ضحاک ماردوش برای حفظ حاکمیت ننگین و رو به سقوط ولایت ‌فقیه و در وحشت از قیام خلق، خون جوانان را بر زمین نریزد. رژیم آخوندها یک روز بدون سرکوب و شکنجه و اعدام قادر به حکومت نیست و تنها راه رهایی از حکومت شکنجه و اعدام، قیام و مقاومت است.
وی ملل متحد، اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به محکومیت موج اعدام‌ها و اقدام فوری برای وادار کردن رژیم به توقف چرخه دستگیری و شکنجه و اعدام فراخواند و گفت بی‌عملی در برابر رژیمی که ننگ بشریت معاصر است، در تناقض آشکار با اصول شناخته شده و جهانشمول حقوق ‌بشر است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۹اردیبهشت ۱۴۰۲ (۱۹می ۲۰۲۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]