• صفحه اول / موضعگیری‌ها / تشدید قتل و اعدام زندانیان در وحشت از شعله‌ور شدن قیام، ۲۰اعدام جنايتكارانه در چهار روز
تیر-۲۲ ۱۴۰۲

تشدید قتل و اعدام زندانیان در وحشت از شعله‌ور شدن قیام، ۲۰اعدام جنايتكارانه در چهار روز

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

تشدید قتل و اعدام زندانیان در وحشت از شعله‌ور شدن قیام، ۲۰اعدام جنايتكارانه در چهار روز

قتل دو زندانی سیاسی از هموطنان کرد زیر شکنجه در اداره اطلاعات ارومیه
اعدام ۲زندانی در ملأعام در فولاد شهر به‌خاطر هلاکت یک مأمور نیروی انتظامی
اعدام جنایتکارانه ۳زن زندانی در اصفهان و گوهردشت

خامنه‌ای در محاصره بحران‌های لاعلاج و خشم انفجاری مردم ایران و در وحشت از شعله‌ور شدن قیام، به تشديد اعدام و شكنجه روی آورده است.
صبح امروز پنجشنبه ۲۲تيرماه، دو زندانی به‌نام‌های محمد قائدی نسب و صادق محمودی به‌خاطر هلاکت یک مأمور نیروی انتظامی در ملأعام در فولاد شهر اصفهان حلق‌آویز و سه زندانی‌ از هموطنان بلوچ به نام‌های مهدی شریعتی و رشید دهمرده و سالاری در زندان جیرفت اعدام شدند.
چهارشنبه ۲۱تیر، ۷زندانی به‌دست جلادان خامنه‌ای اعدام شدند؛ یک زن زندانی به نام فاطمه یوسف آبادی همراه با ۴زندانی دیگر در زندان گوهردشت، حامد حسین پور در زندان ماکو و حسینعلی ضرونی در زندان مرکزی ایلام حلق‌آویز شدند.
روز سه‌شنبه ۲۰تیر یک زندانی از هموطنان بلوچ به ‌نام موسی شه‌بخش در زندان مرکزی زاهدان و یک هموطن کرد به‌نام بختیار چراغی، پس از ۱۲سال حبس در زندان مرکزی کرمانشاه توسط دژخیمان روانه چوبه‌های دار شدند و یک‌شنبه ۱۸تیر ۶زندانی از جمله دو زن اعدام شدند، در این روز منیره سیادت و فرضیه شکراللهی در زندان مرکزی اصفهان، یک هموطن بلوچ به ‌نام‌ ابراهیم عالیزهی در زندان مرکزی زاهدان و هموطن بلوچ دیگری به‌نام عبدالهادی ریگی (شاهو زهی) در زندان مرکزی کرمان و دو زندانی دیگر در زندان مرکزی اراک اعدام شدند.
در اين هفته دژخیمان اداره اطلاعات ارومیه، دو زندانی سیاسی از هموطنان کرد، موسی اسماعیلی و پیمان گلوانی را زیر شکنجه‌های وحشیانه به قتل رساندند.
دژخیمان خامنه‌ای پنجشنبه ۱۵تیر موسی حکیمی را در زندان مرکزی قم، عباس رشکی و صابر مقدمی را در زندان عادل آباد شیراز و سه‌شنبه ۱۳تیر ۳زندانی را در زندان مرکزی بندر عباس به ‌دار آویختند.

خانم مریم رجوی در ارتباط با این اعدام‌های جنایتکارانه گفت خامنه‌ای ضحاک در بن‌بست سرنگونی، با افزایش اعدام‌ها و شکنجه می‌خواهد به عمر رژیمش اضافه کند اما دیگر به آخر خط رسیده است. تنها ۱۳اعدام جنایتکارانه طی دو روز در زندان‌های گوهر‌دشت، اصفهان، کرمان و ایلام و ماکو.
یک زندانی زن در میان قربانیان است. این سومین زنی است که طی ۱۰روز گذشته اعدام شده است.
هم‌چنان‌که روز گذشته در جلسه پارلمان ایتالیا تأکید کردم: رژيم برای مقابله با وضعیت انفجاری جامعه، راهی جز سرکوب و اعدام نیافته است.
سیاست مماشات و امتیاز دادن به رژیم آخوندی مشوق رژیم در اعدام و کشتار است.
به این سیاست باید خاتمه داد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۲ تیر ۱۴۰۲ (۱۳ژوئیه ۲۰۲۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]