آذر-۲۳ ۱۴۰۱

اعدام جنایتکارانه ۱۲زندانی در ۲۱آذر و ۲۶ اعدام در ۸ روز

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

اعدام جنایتکارانه ۱۲زندانی در ۲۱آذر و ۲۶ اعدام در ۸ روز

موج جدید اعدام‌ها برای ایجاد فضای ترس و وحشت

مریم رجوی: پرونده جنایات رژیم، بزرگترین ناقض حقوق‌بشر در جهان باید به شورای امنیت ارجاع و سردمدارانش محاکمه شوند

خامنه‌ای جلاد در واپسین دوران حیات خود و رژیمش در وحشت از استمرار قیام سراسری با شقاوت هر چه بیشتر خون می‌ریزد. همزمان با اعدام جوانان شورشگر، محسن شکاری و مجید رضا رهنورد، دژخیمان خامنه‌ای طی ۸ روز از ۱۶ تا ۲۳ آذر دست‌کم ۲۴ زندانی دیگر را در زندان‌های همدان، اراک، قزوین، خرم آباد، زاهدان، گرگان، عادل آباد شیراز، تایباد، سراوان، ماکو، گوهر دشت، گرگان و قم به دار آویختند. تنها ۱۲ تن از این زندانیان روز دوشنبه ۲۱ آذر اعدام شدند.

امروز چهارشنبه ۲۳ آذر دو زندانی به‌ نام‌های مهدی خوشبخت و حامد نوبخت در زندان همدان حلق آویز شدند. دوشنبه ۲۱ آذر ۵ زندانی در زندان اراک، دو زندانی در زندان قزوین، دو زندانی در زندان خرم آباد، یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز و یک زندانی در زندان زاهدان و یک زندانی در زندان گرگان به‌دست دژخیمان قضائیه اعدام شدند.

سه شنبه ۲۲ آذر یک زندانی در زندان گرگان، یکشنبه ۲۰ آذر یک زندانی در زندان تایباد، شنبه ۱۹ آذر ۳ زندانی در زندان سراوان و یک زندانی در زندان زاهدان و پنجشنبه ۱۷ آذر یک زندانی در زندان ماکو و چهارشنبه ۱۶ آذر ۳ زندانی در زندان‌های گوهر دشت و قم اعدام شدند.

خانم رجوی گفت خامنه‌ای بیهوده تلاش می‌کند با اعدام و کشتار از سرنگونی محتوم نجات پیدا کند. این خونریزی‌های بی‌حساب تنها خشم مردم ایران را تشدید و عزم جوانان شورشگر را جزم‌تر می‌کند. وی خاطر نشان کرد این رژیم که بزرگترین ناقض حقوق‌بشر در جهان امروز و ننگ بشریت معاصر است، باید از جامعه جهانی طرد شود، پرونده نقض وخیم وسیستماتیک حقوق‌بشر در ایران به شورای امنیت احاله و سردمداران آن به‌ویژه خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای به‌خاطر چهاردهه جنایت علیه بشریت و نسل کشی در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۳ آذر ۱۴۰۱ (۱۴ دسامبر ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]