• صفحه اول / مصاحبه‌ها / برای اولین بار در اروپا نماینده ایران در رابطه با توطئه بمب‌گذاری به ۲۰سال زندان محکوم شد
بهمن-۱۶ ۱۳۹۹

برای اولین بار در اروپا نماینده ایران در رابطه با توطئه بمب‌گذاری به ۲۰سال زندان محکوم شد

Catégories // آخرین خبرها // فعاليت‌ها // مصاحبه‌ها

برای اولین بار در اروپا نماینده ایران در رابطه با توطئه بمب‌گذاری به ۲۰سال زندان محکوم شد

بقلم کلیمنت روسیگنول و رابین ایموت

آنتورپ بلژیک – یک دیپلمات ایرانی متهم به طراحی بمب‌گذاری علیه یک گردهمایی یک گروه اپوزیسیون تبعیدی روز پنجشنبه به ۲۰سال حبس محکوم شد.اسدالله اسدی کنسول سوم در سفارت ایران در وین بود.

– جرجز هنری بیوتیر وکیل این پرونده در خارج دادگاه در آنتورپ گفت این حکم دو نکته را نشان می‌دهد که یک دیپلمات به‌خاطر اعمال جنایتکارانه‌اش مصونیت ندارد و مسئولیت دولت ایران در آنچه ممکن است یک کشتار می‌بود. توبی در شوویتز در بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها گفت این پرونده نمونه‌یی از جریان تروریزم جمهوری اسلامی در اروپا و سراسر جهان می‌باشد.

در یک مصاحبه با رویترز، مریم رجوی رئیس شورای ملی مقاومت ایران این حکم دادگاه را یک نقطه‌عطف خواند و گفت این حکم نشان داد که ایران به تروریزیم دولتی ادامه می‌دهد. مریم رجوی گفت اتحادیه اروپا نمی‌تواند بدون واکنش باشد حتی اگر برخی در این بلوک ۲۷ کشوری تلاش کنند دیالوگ بیشتری با تهران داشته باشند.
وی که از طریق یک مترجم صحبت می‌کرد گفت سکوت و بی‌عملی بدترین سیاست است و این رژیم در رفتاری که دارد را جری‌تر می‌کند و خواستار تحریم علیه مقامات کلیدی این رژیم از جمله ظریف شد. رجوی گفت دولت‌های اتحادیه اروپا بایستی این رژیم را مورد حسابرسی قرار بدهند. اتحادیه اروپا اظهارنظری نکرد و مقامات فرانسه بلافاصله به این درخواست واکنشی نشان ندادند.

 

 

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]