• صفحه اول / رخدادها / مراسم بزرگداشت قهرمان بزرگ مقاومت فرانسه، ریموند ابراك در اور سور اواز
اردیبهشت-۲۴ ۱۳۹۱

مراسم بزرگداشت قهرمان بزرگ مقاومت فرانسه، ریموند ابراك در اور سور اواز

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

مراسم بزرگداشت قهرمان بزرگ مقاومت فرانسه، ریموند ابراك در اور سور اواز

ما اینجا جمع شده‌ایم تا به ریموند اوبراك وجدان سرشار از درایت مردم فرانسه كه به‌تازگی دار فانی را وداع گفته است، ادای احترام كنیم؛ ادای احترام نسبت به مبارزه شجاعانه و قهرمانانه او در برابر نازی‌ها، ادای احترام نسبت به ارزش‌هایی كه تجلی بخش تمامی زندگی او بود: یعنی انسانیت، اصول و مبارزه، ادای احترام به وفاداری او به برنامه شورای ملی مقاومت فرانسه كه ۶۸ سال پیش تدوین شد. و احترام به درس‌هایی كه او به نسل‌های آینده داد.
من هم‌چنین می‌خواهم خاطره خواهر عزیزم، لوسی ، قهرمان بزرگ مقاومت فرانسه را گرامی‌ بدارم. او برای من سمبل شجاعت زنان فرانسوی است. او و ریمون، همراه با شخصیت‌هایی چون دانیل میتران، آبه پیر، اسقف گایو و ژان فرا ، ژان لوك ملانشون و فرانسوا هولاند در سال ۲۰۰۳ نسبت به بی‌عدالتی كه بر مقاومت ایران روا شد و به حمله پلیسی ۱۷‌ژوئن به اینجا و به خانه‌های پناهندگان ایرانی شجاعانه اعتراض كردند. ریمون ابراك یكی از اولین بنیانگذاران كمیته‌ی فرانسوی برای ایران دمكراتیك بود كه در سال۲۰۰۷ برای حمایت از مقاومت ایران تشكیل شد. او در حمایت قاطع از مقاومت و ساكنین اشرف، در سخت‌ترین شرایط آن، به خود تردیدی راه نداد. او هم‌چنین پایداری مجاهدین خلق در شهر اشرف را كه تحت محاصره بی‌رحمانه قرارداشتند، تشویق می‌نمود.
ما هرگز نقش آقای اوبراك را كه یك پدر برای مجاهدان آزادی در اشرف بود را از یاد نمی‌بریم. او نگران آن‌ها بود؛ چرا كه او متعهد به دفاع از ارزش‌های مقاومت برای آزادی و عدالت بود.
آقای اوبراك در ژوئن گذشته برای نشان دادن حمایت قاطع خود در گردهم‌آیی بزرگ مقاومت در ویلپنت شركت نمود. او هم‌چنین به ما سعادت و افتخار این را داد كه به اینجا‌، مقر شورای ملی مقاومت ایران بیاید. این دیداری است كه برای همیشه در قلب‌ها و تاریخ ما باقی خواهد ماند.
انگیزه این سخاوت و حمایت از یك جنبش تحت سركوب و شیطان سازی شده، چه‌بود؟
انگیزه حمایت خستگی ناپذیر او از ساكنین اشرف كه برای آزادی میهنشان مبارزه میكنند، چه بود؟
من فكر می‌كنم برای او، در همه جا و در همه لحظات، دفاع از ارزش‌های مقاومت، یك‌ اولویت بود. هر زن و مرد مقاومی برای او یك خواهر یا برادر بود. او كاملا رنج‌های آن‌ها را فهم می‌كرد. روشن است كه به‌دلیل فرهنگ و تاریخ ایران، شرایط ما با مقاومت فرانسه تفاوت دارد. اما اگر ما به لوسی و ریموند ابراك درود می‌فرستیم، به دلیل ارزش‌های مشترك مقاومت است. به خاطر دفاع از این ارزش‌هاست كه ساكنین اشرف الگوی زنان و جوانان ایران شده‌اند:
یعنی به‌دلیل تسلیم نشدن در برابر فاشیسم مذهبی، به‌دلیل پراكندن امید، به‌دلیل دفاع از آزادی و به‌دلیل مقاومت.به همین خاطر است كه تك تك اعضای مقاومت ایران به ریمون و لوسی عشق می ورزند و به‌خوبی ارزش تمامی كارهای آن‌ها را درك می‌كنند. اگرچه آن‌ها دیگر در میان نیستند، ولی امید، عشق و رزمندگی‌شان هم‌چنان زنده است.
آن‌ها هم‌چنین در وجدان مردم فرانسه و بهار تغییری كه در فرانسه وزیده است، حاضرند. آن‌ها با مقاومتشان جوهر بهار را نمایندگی می‌كردند. هر كجا كه مشعل مقاومت باشد، آن‌ها آنجا هستند.
در فرانسه و در جهان، نسل‌های آینده راهی را كه آن‌ها گشودند ادامه خواهند داد. نوه های ریمون و لوسی و همچنین نوه های معنوی آن‌ها، بی شك حامل ارزش‌های آن‌ها خواهند بود.
بار دیگر از حضور شما در اینجا تشكر میكنم. به‌طور خاص، از صمیم قلب از الیزابت كه امروز خانواده ابراك را در این مراسم نمایندگی می‌كند، تشكر می‌كنم. شما الان مانند عضوی از خانواده بزرگ ما هستید.
از حضورتان امروز متشكرم

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]