• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی همه مسلمانان را به اتحاد علیه تروریسم و افراطی‌گری تحت نام اسلام فراخواند
آبان-۳۰ ۱۳۹۴

مریم رجوی همه مسلمانان را به اتحاد علیه تروریسم و افراطی‌گری تحت نام اسلام فراخواند

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی همه مسلمانان را به اتحاد علیه تروریسم و افراطی‌گری تحت نام اسلام فراخواند

در روز شنبه ۳۰ آبان (۲۱نوامبر) مریم رجوی، در یک جلسه همبستگی در یادبود قربانیان حمله تروریستی در پاریس تأکید کرد:

حمله ۱۳ نوامبر نشان داد كه یك جبهه‌بندی وجود دارد. از یك طرف مردم خواهان آزادی دمكراسی و جدایی دین و دولت كه ‏مسلمانان بردبار و دمكرات در این جبهه قرار دارند. ‏

از طرف دیگر جبهه استبداد و شقاوت و فناتیسم. داعش و بشار اسد و ملاهای ایران در این جبهه‌اند.

وی گفت : مبارزه مسلمانان دموکرات، مؤثرترین عامل برای از بین بردن خطر جهانی بنیادگرایی اسلامی، است. وی همه مسلمانان از هر شاخه‌یی، به ویژه مسلمانان فرانسه، را فرا خواند كه در یك جبهه علیه تروریسم و افراطی‌گری تحت نام اسلام گردهم‌آیند.

وی در این مراسم که در مقر مقاومت ایران در اورسوراواز برگزار شد، ضمن مردود شمردن این ایده که برای از بین بردن داعش باید با اسد همکاری کرد، گفت:‌ موجودیت داعش از ابتد‌ا به بشار اسد و رژیم ایران وابسته بوده و از بركناری اسد دو طرف به شدت ضرر می‌كنند: یكی داعش كه زمینه‌های حیاتی خود را از دست می‌دهد. دیگری ملاها كه جبهه منطقه‌یی‌شان فرو می‌ریزد.
مریم رجوی گفت در جریان فاجعه تروریستی در پاریس، از یك طرف گروه داعش ده‌ها جوان را قتل عام می‌كند، از طرف دیگر ملاها با ابراز خوشحالی از این جنایت ضدبشری تهدید می‌كنند كه اگر ادامه حكومت بشار اسد را نپذیرید حملات بیشتری در راه است.
وی افزود كشتار انسان‌های بی‌دفاع در پاریس تحت نام اسلام، حمله‌ به اسلام و همه مسلمانان است. بنیادگرایی تحت نام اسلام چه در لباس شیعه و ولایت فقیه و چه در لباس سنی و داعش دشمن تمام بشریت است و قلب آن در تهران تحت حاكمیت فاشیسم دینی است.
در این مراسم شماری از شخصیت‌های سیاسی و حقوق بشری و منتخبان مردم فرانسه و شخصیت‌های مذهبی جامعه مسلمانان این کشور شرکت داشتند که از میان آنها اینگرید بتانکورد؛ کاندیدای سابق ریاست جمهوری کلمبیا؛ آلن ویوین؛ وزیر سابق و سیلوی فاسیه،ژان کلود ژگوده، برونو ماسه،‌ از اعضای شورای استان و شهرداران مناطق مختلف و ژان پیر بکه عضو سابق شورای استان والدواز؛ خلیل مرون؛ رئیس مسجد اوری؛ توفیق سبتی، معاون شورای مسلمانان فرانسه؛ حلیمه بومدین سناتور سابق، پائولو کازاکا، نماینده سابق پارلمان اروپا و بلال بلی موكونو یك شاهد كه در حمله تروریستی به پاریس مجروح شده است، سخنرانی کردند.
گل گذاری بر نماد یادبود قربانیان فاجعه ۱۳نوامبر پاریس و پرواز سمبلیك ۱۳۰کبوتر به نمایش ۱۳۰ نفری كه در آتش بنیادگرایی و تروریسم در پاریس جان باختند، همچنین نمایش فیلم کوتاهی از مراسم یادبود قربانیان فاجعه ۱۳نوامبر پاریس در کمپ لیبرتی، بخش دیگری از این برنامه بود. آقایان محمد شمس، آهنگساز و رهبر ارکستر و حمیدرضا طاهرزاده از هنرمندان عضو شورای ملی مقاومت نیز قطعات زیبایی را اجرا کردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۳۰ آبان ۱۳۹۴ (۲۱نوامبر ۲۰۱۴)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]