• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی: حراج دریای خزر بر ضد منافع ملی برای حفظ امنیت و بقای حكومت آخوندی
مرداد-۲۳ ۱۳۹۷

مریم رجوی: حراج دریای خزر بر ضد منافع ملی برای حفظ امنیت و بقای حكومت آخوندی

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: حراج دریای خزر بر ضد منافع ملی برای حفظ امنیت و بقای حكومت آخوندی

اكنون نوبت دریای خزر یكی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های ملی ایران است كه آخوندهای وطن‌فروش و ضد ایرانی آن را برای امنیت و حفظ سلطه ننگین خود به حراج گذاشته‌اند.
آشی كه این بار آخوند روحانی و ظریف به دستور خامنه‌ای پختند، آنقدر شور است كه حتی كارشناسان و نمایندگان رژیم از باندهای مختلف آن را یك تركمانچای دیگر توصیف می‌كنند. یك نماینده مجلس ارتجاع در این‌باره گفت: «به‌خاطر موقعیت زمانی و شرایط خاص سیاسی حاکم، مذاکره در مورد سهم (ما) از دریای خزر و مسائلی از این دست در این شرایط به صلاح نمی‌باشد». یك نماینده دیگر مجلس آخوندها پرسیده است: «روحانی در حالی عازم قزاقستان شده که مفاد توافقات درباره رژیم حقوقی دریای خزر در هاله‌یی از ابهام است. آیا راست است که سهم ۵۰درصدی ایران به ۱۱درصد سقوط کرده؟ آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟» (روزنامه حكومتی اعتماد -۲۱مرداد۹۷).
همین روزنامه در روز ۲۲مرداد نوشت: اگر به دیوان بین‌المللی لاهه می‌رفتیم سهم ایران از ۲۰درصد هم بیشتر می‌شد (اما) با تقسیم بندی كنونی سهم ایران ۱۲درصد شد.
سپاه پاسداران كه در این وطن فروشی همدست روحانی است در روزنامه جوان به دفاع از او پرداخت و نوشت: «انتظار احقاق حقوق، از جمله حق انتفاع یا بهره‌برداری از منابع خزر در ”تحدید حدود“ و ”تعیین خط مبدأ“ به شکل مطلوب دور از ذهن است» (جوان ۲۲مرداد۹۷).
مریم رجوی، در این باره گفت: برای خمینی و خامنه‌ای و روحانی، نه آب و خاك، نه فرهنگ، نه جان و دارایی مردم ایران ارزشی ندارد. تنها یك چیز اهمیت دارد: حفظ و بقای حاكمیت آخوندی كه خمینی آن را «اوجب واجبات» اعلام كرد و به‌خاطر آن می‌توان احكام اسلام را تعطیل كرد و به طریق اولی خاك و آب ایران و مردم آن را به باد داد و فرزندان رشیدش را در زندان‌ها قتل عام كرد.
مریم رجوی افزود: به‌راستی یك رژیم اشغالگر چه كاری می‌كند كه آخوندها با ایران و مردم ایران نكردند. آن‌ها مانند مغول‌ها از بدترین اشغالگران تاریخ ایران هستند. به‌همین خاطر وظیفه ملی و میهنی هر ایرانی آزاد سازی وطن از سلطه آخوندها و پاسداران و استقرار دموكراسی و حاكمیت جمهور مردم ایران است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۳مرداد ۱۳۹۷ (۱۴ اوت ۲۰۱۸)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]