تیر-۰۹ ۱۳۸۶

آرمان تمامی بشریت پیشرو

Catégories // برگزيده // فعاليت‌ها

آرمان تمامی بشریت پیشرو

در بحبوحه یكه‌تازی ارتجاع مذهبی كه می‌خواهد، با شقاوت بی‌نظیر، همه را مرعوب كند، پایداری این مقاومت و مجاهدین، افق‌های تابناك آینده را نشان می‌دهد و شعله‌های امید را در دل جامعه ستمزده برمی ا‌فروزد.

آن چنان كه آخوندها ناگزیر شده‌اند با ساختن سریال‌های تلویزیونی با موج سمپاتی جوانان نسبت به این مقاومت مقابله كنند.
شهامت ندارند كه بگویند آن همه ادعا و نمایش درباره تمام شدن كار این مقاومت شكست خورد و می‌ترسند بگویند كه آن همه پرونده‌سازی و اتهام‌های رنگارنگ علیه مقاومت به گل نشست. در نتیجه، به تبلیغات هیستریك روی آورده‌اند. ولی اگر در تمام ۲۴‌ساعت هم در رادیو تلویزیون و روزنامه‌هایتان علیه این مقاومت جیغ بكشید، نمی‌توانید رژیم ولایت فقیه را از سرنگونی نجات بدهید.
همه می‌دانند كه سخت‌ترین ضربات سیاسی و نظامی مثل یك سونامی بر این جنبش، وارد آمد. از خلع سلاح و بمباران تا كودتای هفده ژوئن. ضرباتی چنان مهیب كه اگر یك‌ صدم آن، تكرار می‌كنم یك صدم آن، بر رژیم ولایت فقیه وارد شده بود، بی‌تردید همه چیز خود را از كف می‌داد. اما این جنبش، از دل اوضاع بغرنج، پرقدرت‌تر قد برافراشت و به تهدید بزرگتری برای رژیم آخوندی تبدیل شد.
راستی راز این مقاومت و مجاهدین چیست؟
این پایداری از كجا سرچشمه می‌گیرد؟
چگونه بارها ققنوس‌وار، از رنج درون و آتش جان، دوباره خود را ساخته‌اند؟ و در اوضاعی كه قدرتمندترین احزاب جهان، دچار تشتت و تفرقه شده‌اند، اعضای این مقاومت، وحدت و شكوفایی درونی را چگونه حفظ كرده‌اند؟
این راز، اضافه بر فدا و صداقت و داشتن یك راهبری ذیصلاح، وجود یك دموكراسی پیشرفته در روابط درونی است كه بر انتخاب آگاهانه و آزادانه یكایك اعضای این جنبش بنا شده است. انتخاب آزادانه، آجر سازنده صمیمیت و اتحاد درونی این جنبش است و خلاقیت و مسئولیت‌پذیری و كیفیت‌های انسانی را در آن‌ها شعله‌ور كرده است.
به‌همین دلیل این جنبش، نویدبخش انتخاب آزاد برای آحاد مردم ایران است. از روز اول، مسعود رجوی گفته است كه مجاهدین آمده‌اند تا فدای انتخاب آزادانه مردم ایران شوند.
این راز هم‌چنین، در آن‌جاست كه تا بن‌ استخوان به پیروزی ایمان د‌ارند، اما انگیزه خود را از پیروزی به دست نیاورده‌اند و عمر خود را در پیروزی و مسیرهای هموار طی نكرده‌اند، وگرنه، هرگز قادر به ایستادگی در برابر هیولای بنیادگرایی نمی‌شدند.
پس، چنان كه پاسیوناریا گفت: «به فرزندانتان در مورد آن‌هایی كه از دریاها و كوه‌ها گذشتند و از مرزهای حفاظت‌شده توسط سرنیزه‌ها رد شدند، تعریف كنید و بگویید كه در حالی كه سگان تشنه در پی ازهم‌دریدن گوشت و پوستشان بودند، آن‌ها از همه چیز خود گذشتند؛ عشقشان، كشورشان، خانه و ثروتشان، پدرانشان، مادرانشان، همسرانشان، برادران و خواهران و فرزندانشان… تا به ما بگویند كه ما این جا هستیم، برای آرمانمان، آرمان همه بشریت مترقی و پیشرو».
آری، آرمانی هست، برآمده از پاك‌ترین و اصیل‌ترین خواسته‌های حق‌طلبانه ملت ایران، كه تا امروز ۱۲۰‌هزار تن از رشیدترین فرزندان ایران و سمبل‌هایی چون خواهران نازنینم ندا و صدیقه برای آن جان باخته‌اند. یاد و خاطره آن قهرمانان تا ابد در قلب‌ها جاودان خواهد بود.

آرمان تمامی بشریت پیشرو

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]