آذر-۲۸ ۱۳۹۲

كنفرانس بزرگ بین المللی در رم

Catégories // اطلاعیه‌ها

كنفرانس بزرگ بین المللی در رم

بعد از ظهر روز (۱۹دسامبر ۲۰۱۳) شركت كنندگان در یك كنفرانس بین المللی در رم، با شركت شماری از شخصیت‌های سیاسی برجسته سیاسی اروپایی و آمریكایی از فراخوان مریم رجوی برای یك كارزار بین المللی حمایت كردند. این كارزار خواستار آزادی هفت مخالف ایرانی است كه از اول سپتامبر در كمپ اشرف به گروگان گرفته شده‌اند. تضمین امنیت ۳۰۰۰تن از مخالفان ایرانی در كمپ لیبرتی در عراق و همچنین حمایت از خواستهای زندانیان اعتصابی در سراسر ایران به‌ویژه توقف اعدام‌های خودسرانه كه در دوران رئیس جمهور جدید ملایان روند فزاینده یی به خود گرفته است ، از دیگر اهداف این كارزار جهانی است.

سخنرانان ضمن محكوم كردن نقض حقوق بشر به‌ویژه اعدام‌های خودسرانه در ایران از دولت ایتالیا، اتحادیه اروپا و شورای امنیت خواستند تا روابط اقتصادی و سیاسی با این رژیم را مشروط به توقف حكم اعدام و بهبود وضعیت حقوق بشر در ایران نمایند. علاوه بر مریم رجوی، آقای برنارد كوشنر, وزیر امور خارجه سابق فرانسه, خانم میشل الیو ماری, وزیر سابق خارجه, دفاع و كشور فرانسه, لوچو مالان، عضو هیات رئیسه سنای ایتالیا، جیانو آلمانو شهردار سابق رم، كارلو چیچولی، قانونگزار سابق و رئیس مشترك «كمیته ایتالیایی پارلمانترها و شهروندان برای ایران آزاد»، سناتور اینگرید بتانكور, كاندیدای ریاست جمهوری كلمبیا؛ سناتور رابرت توریسلی از آمریكا؛ دكتر خوان گارسه، حقوقدان برجسته بین‌المللی و مشاور سیاسی سالوادور آلنده؛ طاهر بومدرا، مسئول پرونده اشرف در ملل متحد؛ خانم سویم از آلبانی، ژنرال دیوید فیلیپس، فرمانده و رئیس پلیس نظامی سابق آمریكا و سرهنگ وسلی مارتین، افسر سابق ضدتروریسم و حفاظت نیروهای ائتلاف و از فرماندهان سابق قرارگاه اشرف و شماری از فرمانداران و شهرداران ایتالیایی نیز در این برنامه سخنرانی كردند.

شركت كنندگان در اجلاس با ابراز خوشحالی از حكم دادگاه اسپانیا علیه آمران و عاملان قتل عام اول سپتامبر در اشرف، از تلاش‌های مریم رجوی به‌خاطر پایان بخشیدن به درد و رنج صدها تن از اعضا و هواداران مجاهدین و مقاومت ایران كه به مدت ۱۰۸روز در كارزار جهانی برای آزادی گروگان‌ها دست به اعتصاب غذا زده بودند، تقدیر نمودند.
سخنرانان تاكید كردند كه قتل عام مجاهدین در اشرف و تداوم جنایت علیه اعضای مقاومت ایران در كمپ لیبرتی و ادامه اسارت ۷ گروگان اشرفی نتیجه بی عملی و سكوت آمریكا و ملل متحد نسبت به تعهداتشان در قبال این افراد است كه تماما افراد حفاظت شده تحت كنوانسیون چهارم ژنو هستند و علاوه بر این از نظر كمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد آن‌ها به عنوان پناهندگان یا پناهجویان و افراد «مورد نگرانی » شناخته شده اند.
آنان از سازمان ملل و دولت آمریكا و اتحادیه اروپا خواستند به وظایف قانونی و تعهدات مكرر خود برای سلامت و امنیت ۳۰۰۰پناهنده ایرانی در لیبرتی عمل كنند.

مریم رجوی با اشاره به توافقنامه ژنو گفت: در حالیكه پروژه اتمی ملایان كه هیچ دستاوردی جز به یغما دادن سرمایه های مردم ایران نداشته، به شدت مورد انزجار مردم است و در حالیكه رژیم آخوندی در محاصره بحران‌هاست، اگر ۵+۱ با یك سیاست قاطع بر اجرای كامل قطعنامه‌های شورای امنیت پای می فشرد، قطعاً می‌توانست در مذاكرات ژنو، رژیم آخوندی را به توقف كامل برنامه اتمی‌اش وادار كند، اما حامیان مماشات با آخوندها و كسانی كه دستهای خونین آن‌ها را می فشارد، هرگز نمی‌توانند بمب را از دست آن‌ها خارج كنند. وی افزود این در حالیست كه ملاها بیش از هر وقت ضربه‌پذیرند؛ و اگر كشورهای غربی به آن‌ها امداد نرسانند مردم ایران تكلیف خود را با این رژیم، تعیین خواهند كرد.

مریم رجوی پایان‌دادن به برنامه اتمی رژیم را یك هدف در دسترس خواند و گفت دیكتاتوری حاكم در فاز پایانی است. با وادار كردن ملایان به پذیرش پروتكل الحاقی و اكسید كردن تمام ذخایر اورانیوم و منحل كردن تمام سایت‌های اتمیش، و هم‌چنین خودداری غرب از هرگونه كاهش تحریم‌ها تا زمان پذیرش قطعنامه‌های شورای امنیت توسط این رژیم می‌توان آن را به عقب نشینی كامل وادار كرد.

مریم رجوی تأكید كرد: همان سیاستی كه آمریكا، اتحادیه اروپا و ملل متحد را در برابر بمب سازی آخوندها، به بی‌عملی كشانده، نقض وحشیانه حقوق بشر در ایران را نیز به فراموشی سپرده و تعهدات و وظایف قانونی در باره اشرف و لیبرتی را نیز زیر پا گذاشته است. سیاست شومی كه با نفی حقایق می‌خواهد دست قاتلان یعنی مالكی و خامنه‌ای را بشوید، بی تردید موتور یك جنایت بزرگتر را روشن می‌كند. او هشدار داد هر اتفاقی برای مجاهدان لیبرتی بیفتد، دولت آمریكا و ملل متحد در قبال آن مسئولیت كامل دارند. آن‌ها باید امنیت و سلامت مجاهدان لیبرتی را طبق تعهداتشان تضمین كنند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۸ آذر۱۳۹۲ (۱۹ دسامبر۲۰۱۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]