آذر-۱۷ ۱۴۰۱

اعدام جنایتکارانه زندانی قیام محسن شکاری به‌ دستور خامنه‌ای

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

اعدام جنایتکارانه زندانی قیام محسن شکاری به‌ دستور خامنه‌ای

مریم رجوی: این جنایت نشان استیصال خامنه‌ای در مقابل قیام است و جوانان قیام‌آفرین آن را بی‌پاسخ نمی‌گذارند

فراخوان بین‌المللی برای اقدام موثر علیه رژیم برای توقف اعدام و کشتار، سفارت‌ها باید تعطیل و مزدوران اخراج شوند
صبح امروز پنجشنبه ۱۷ آذر زندانی قیام محسن شکاری ۲۳ساله به‌دستور خامنه‌ای اعدام شد. قضائیه جلادان اعلام کرد: «محسن شکاری، اغتشاش‌گری که ۳مهر ماه ۱۴۰۱، خیابان ستارخان تهران را بست و یکی از مامورین حافظ امنیت را با قمه مجروح کرد، صبح امروز اعدام شد» و دیوان عالی آخوندها هم این حکم جنایتکارانه را تایید و اعلام کرد «اقدامات محسن شکاری مصداق اخافه ناس بوده است….». (خبرگزاری قضائیه رژیم – میزان- ۱۷ آذر)
خانم مریم رجوی اعدام جنایتکارانه شهید قیام محسن شکاری را نشان استیصال خامنه‌ای و رژیم آخوندها در مقابل قیام و انقلاب دموکراتیک و وحشت از چشم‌انداز سرنگونی دانست و گفت این جنایت بزرگ آتش خشم مردم را دوچندان می‌کند و شورشگران و قیام‌آفرینان به‌ویژه جوانان ستارخان آن را بی‌پاسخ نخواهند گذاشت.
وی از ملل متحد، اتحادیه اروپا و کشورهای عضو و عموم مدافعان حقوق‌بشر خواست اعدام محسن شکاری را قویا محکوم کرده و به اقدام‌های موثر و عملی علیه فاشیسم دینی حاکم بر ایران به‌منظور توقف اعدام و کشتار مبادرت کنند. سفارت‌های این رژیم باید تعطیل و دیپلمات‌ها و مزدوران وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران اخراج شوند. معامله و مراوده با رژیمی که ننگ بشریت معاصر است، پایمال کردن ارزش‌های حقوق‌بشری است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۷ آذر ۱۴۰۱ (۸ دسامبر ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]