دی-۲۹ ۱۳۹۲

اجلاس دو روزه شورای ملی مقاومت ایران – دی ۱۳۹۲

Catégories // اطلاعیه‌ها

اجلاس دو روزه شورای ملی مقاومت ایران – دی ۱۳۹۲

اجلاس دو روزه شورای ملی مقاومت در روزهای بیست و پنجم و بیست و ششم دی با حضور رئیس‌جمهور برگزیده شورا با سرود «ای ایران ای مرز پرگهر»، سرود رسمی شورای ملی مقاومت، افتتاح شد.

مریم رجوی ضمن خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه، سخنان خود را با گرم‌ترین درودها به شهیدان راه آزادی، ۴شهید مجاهد خلق در چهارمین حمله موشكی به لیبرتی، ۵۲ شهید حماسه اشرف در ۱۰ شهریور،زندانیان سیاسی اعدام شده در سراسر میهن و شهیدان قیام روز عاشورا در دیماه سال ۸۸ آغاز كرد.

او، در مروری كوتاه بر تحولات سیاسی كشور، خاطرنشان كرد كه ۶ ماه پس از نمایش انتخابات ریاست جمهوری در رژیم ولایت فقیه، كه اصحاب مماشات و مدافعان حفظ این رژیم می‌خواستند آن را تحولی درجهت اعتدال و خروج این رژیم ورشكسته از بحران قلمداد كنند، تزلزل و بحران‌های فزاینده رژیم، به‌ویژه پس از تن دادن ناگزیر به یك گام عقب نشینی در برنامه تسلیحات اتمی، هم‌چنان بارز و آشكار است. فروپاشی اقتصاد كشور، تورم، بیكاری و شكست‌های بزرگی نظیر طرح یارانه‌ها و بحران‌های اجتماعی ناشی از آن، دیكتاتوری آخوندها را درهم می پیچد و رژیم ولایت فقیه در برابر این بحران‌ها و درهراس از فوران قیام‌ها، جز اعدام‌های فزاینده، اعمال مجازات‌های ضد انسانی، تشدید سركوب و انواع تبعیض‌ها و تحمیل‌های ارتجاعی، به‌ویژه علیه ملیت‌ها و پیروان مذاهب و ادیان مختلف، راهی نمی‌یابد.

مریم رجوی اضافه كرد‌: سیر تحولات، نه تنها هیچ اعتباری برای دعاوی میانه روی و خروج از بحران درموررد رژیم آخوندی باقی نگداشته، بلكه صورت مسأله واقعی امروز ایران را- كه همانا پیكار ملتی مقاوم برای سرنگونی استبداد مذهبی و استقرار آزادی وحاكمیت مردم است- هرچه واضح ترمی‌كند.

رئیس جمهور برگزیده شورا برای دوران انتقال حاكمیت به مردم ایران، آنگاه بر موقعیت و مسئولیت تاریخی شورای ملی مقاومت ایران و یكایك اعضا و حامیانش دراین شرایط حساس تأكید كرد و سخنانش را با تجلیل و قدردانی از هموطنان وحامیان مقاومت كه در حماسه اعتصاب غذای ۱۰۸ روزه صفحه درخشان و فراموشی ناپذیری را در رویارویی با دشمن گشودند به پایان برد.
اجلاس شورای ملی مقاومت در بحث‌های پیش از دستور و در دستوركار دو روزه خود رخدادهای سیاسی داخلی و منطقه‌یی و بین المللی در فاصله سه ماهه پس از اجلاس قبلی در اواخر مهرماه را كه از جمله شامل موارد زیر بود، مورد بررسی قرار داد :
-بحران درونی هیأت حاكمه و پیامدهای شكست مهندسی خامنه‌ای در نمایش انتخابات ریاست جمهوری رژیم و روی كار آمدن آخوند روحانی و تشدید جنگ و جدال باندهای حاكمیت برسر عقب نشینی ناگزیر و از سر استیصال، از بمب سازی در توافقنامه ژنو؛
-رسواشدن سریع مهملات تكراری درمورد میانه رو شدن رژیم قرون وسطایی آخوندها؛
– برملاشدن ابعاد دیگری از فساد فراگیر نظام و چپاول‌های میلیاردی، از جمله فضیحت ۸۷میلیارد یورویی پولشویی و نقل و انتقال غیر قانونی ارز به تركیه‌؛
-سرخوردگی و انزجار گسترده مردمی از دعاوی «اعتدال و تدبیر و امید» و وضعیت انفجاری در جامعه چپاول شده و به ستوه آمده، كه ارتجاع حاكم با صدها اعدام و برپاكردن چوبه‌های دار در ملأ عام برای مهار آن تلاش می‌كند؛
– روند تحولات جاری در منطقه به‌ویژه در لبنان و سوریه، و به‌ویژه بالا گرفتن بحران در غرب عراق كه سیاست‌های مداخله جویانه و مطامع رژیم ولایت فقیه دراین كشورها را در معرض تهدیدهای جدی قرار داده است، و از هم‌گسستگی و فرو ریختن جبهه‌اش در منطقه،
– شروع كار دادگاه بین المللی ترور رفیق حریری در لاهه كه متهمان آن سركردگان حزب الله لبنان هستند. خامنه‌ای در آذرماه سال ۱۳۸۹ شخصا علیه این دادگاه موضع گرفت و از پیامدهای آن برای سیاست صدور تروریسم و بنیادگرایی رژیم به شدت می‌ترسد.
اجلاس شورا هم‌چنین كارزار مقاومت برای سرنگونی استبداد مذهبی و هم‌چنین توطئه های جنایتكارانه و همه جانبه‌یی را -كه این دیكتاتوری تبهكار با صرف هزینه‌های گزاف و با كثیف‌ترین بند و بستها در منطقه و جهان، برای ازمیان برداشتن تهدید اصلی موجودیت خود، یعنی مقاومت سازمانیافته و یگانه جایگزین دموكراتیك (شورای ملی مقاومت) پیگیری می‌كند، مورد بحث و بررسی قرارداد.
اعضای شورا تأكید كردند كه شعله‌های آتش حمله موشكی ۵دیماه به لیبرتی با استفاده از دهها موشك طراحی شده برای كشتار جمعی و حمله به اشرف به‌وسیله حكومت دست نشانده مالكی درعراق در۱۰شهریور -كه طبق تمامی تعاریف حقوقی و رأی دادگاه اسپانیا برای رسیدگی به آن، مصداق روشن جنایت علیه بشریت و جنایت علیه جامعه بین المللی است- عمق و دامنه هدف توطئه را به همگان نشان داد.
اجلاس شورا با قدردانی از انتشار گزارش بسیار ارزشمند و جامع و مستند ارتش آزادیبخش ملی ایران در‌باره حمله به اشرف، آن را تنها گزارش واقعی دراین باره توصیف كرد كه به گفته خانم رجوی در سخنانش در مراسم گرامیداشت شهیدان در۱۵دی، به خوبی «نشان داد كه مقاومت ایران نخستین خواستار و نخستین برنده هر تحقیق مستقل و جامع و شفاف (در این باره) است». هم‌چنان كه این گزارش «یك روشنگری تاریخی درباره ضعف و ذلت حاكم بر سیاست غرب و عهدشكنی‌های شرم‌آور آن‌هاست».
در اجلاس شورا خاطرنشان شد كه گزارش ارتش آزادیبخش‌، بادكنك قدرت نمایی و داعیه‌های ابلهانه قدر قدرتی سركردگان زهرخورده رژیم آخوندها، از جمله گزارش سركرده نیروی تروریستی قدس به خبرگان ارتجاع و دعاوی جانشین فرمانده كل سپاه پاسداران در تلویزیون رژیم را تركاند. این گزارش بدقت و بطور مستند نشان داد كه حمله و گروگانگیری و اعدام‌های جمعی در اشرف توسط حكومت دست نشانده عراق، چیزی جز كاربرد رذیلانه‌ترین و در عین حال بزدلانه‌ترین روش‌های رایج در شكنجه‌گاه‌های رژیم در برابر زندانیان بی‌دفاع با بكار گرفتن خائنانی كه به همدستی با جلاد كشانده می‌شوند، نبوده است. كمااینكه كارزار شیطان سازی و دروغپردازی رژیم ولایت، برای زمینه سازی‌، پیشبرد‌، و توجیه توطئه‌هایش علیه مقاومت، با همین روش‌ها و همین گونه عوامل كارسازی می‌شود.
وقتی هم كه چهره كریه خیانت در صحنه كشتار روشن شد، مزدورانی كه چهره سوخته و سیاه و آینده تیره و تباه خود را، در آخر خط خیانت، در آینه نظام آدمكشان دیدند، چندی در حالت كُمای سیاسی فرو رفتند و سپس یك به یك به فرموده وزارت در یك كُرهماهنگ، همه جنایت‌ها را – به شیوه امام شیادان كه می‌گفت خودشان خودشان را شكنجه می‌كنند و می‌كُشند – به خود مجاهدین نسبت دادند!
یكی دیگر از ترفند های رذیلانه دشمن ضدبشری كه تحت عنوان دلسوزی برای مجاهدان لیبرتی یا خانواده‌های آنان صورت می‌گیرد، علاوه بر انداختن تقصیر منتقل نكردن مجاهدین به آمریكا و كشورهای اروپایی به گردن «رهبران» برای صاف كردن جاده دستگیری و كشتار آنان، كسب اطلاع از نقاط دقیق اصابت موشك‌ها و وضعیت مجروحان ومصدومان به‌طور مستقیم از طریق مأموران استخبارات عراق و به‌طور غیرمستقیم از طریق مزدوران رژیم تحت عناوین مختلف از قبیل «‌خانواده های مجاهدین» است. به این طریق دشمن به اشكال مختلف‌، هم‌چنان‌كه در اطلاعیه كمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورا به تاریخ ۱۳ دی ۹۲ افشا شده است حریص جمع آوری اطلاعات درمورد نتایج جزئی و تاكتیكی حملات موشكی به‌منظور طراحی و ادامه جنایت‌های بعدی و پیگیری هدف‌های مشخص است .
دراین میان، وضعیت دلسوزان به اصطلاح منتقد مقاومت به چنان درجه‌یی از فضیحت رسیده است كه – لابد از فرط دلسوزی برای نظام- در معرفی عوامل رو سیاه وزارت اطلاعات و جستجو گران مختصات لیبرتی بعد از حمله موشكی برای هدف گیری‌های دقیق‌تر بعدی، خم به ابرو نمی‌آورند تا هیچ فرصتی در نقد مجاهدین و شورا، آنهم با ركیك‌ترین الفاظ و عناوین، از دست نرود!
به اینان باید گفت درصورت امكان قبول زحمت نموده و مدتی با تغییر نقش، با مقاومت ”مخالفت“ و با رژیم و اطلاعات آخوندها ”نقد وانتقاد“ پیشه كنند تا همگان ببینند تفاوت ”منتقد دلسوز“ نظام با ”مخالف“ تشنه به خون مقاومت‌، دركجا و در چیست؟

تبهكاری و رسوایی مافیای جنایت، شقاوت و شناعت ولایت و مزدوران و همدستان و هم كیشان‌، البته فقط یك روی سكه است، روی دیگر سكه، هم‌چنان كه در گزارش ارتش آزادیبخش درخشید، اصالت و استواری مقاومتی است مستقل و آزادیخواه كه در رویارویی با بدترین دشمن ایران و ایرانی و بزرگ‌ترین تهدید و خصومت علیه بشریت معاصر و محافل و حكومت‌های پشتیبانش، و نیز در برابر نقض عهدها و خیانت‌های زنجیره‌یی و بی‌پایان آن‌ها، تكیه به مردم ایران و نیروی وجدان را برگزیده و راه رهایی میهن از بیداد آخوندی را در پاكبازی و پایداری به هرقیمت یافته است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۹دی ۱۳۹۲

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]