دی-۲۸ ۱۳۹۵

ایران: ۲۰ اعدام در یک روز، ۵۷ اعدام از ابتدای سال نو ميلادی

Catégories // اطلاعیه‌ها

ایران: ۲۰ اعدام در یک روز، ۵۷ اعدام از ابتدای سال نو ميلادی

فاشيسم دينی حاكم بر ايران سال جديد ميلادی را با اعدام‌های جمعی و بيرحمانه شروع كرده و اعدام دست كم ۵۷ زندانی را كه شمار بالایی از آنان جوان بودند از ابتدای سال ۲۰۱۷ به ثبت رسیده است. ۲۰ تن از آن‌ها در روز شنبه ۲۵ دی در زندان‌های گوهردشت و مرکزی کرج، لاکان رشت و دیزل آباد کرمانشاه به دار آویخته شدند.
چهار زندانی در روز ۲۸ دی در زندان وکیل آباد مشهد اعدام شدند. روز پیش از آن نیز یک زندانی در ملأ عام در میاندواب و دست کم دو زندانی در زندان دستگرد اصفهان اعدام شدند.
در روز ۲۶دی دو جوان ۲۰ و ۲۳ ساله در زندان کرمان به دار آویخته شدند. آرمان بحر آسمانی که در زندان کرمان اعدام شد هنگام دستگیری یک نوجوان ۱۶ساله بود. دو زندانی دیگر در همان روز در زندان مرکزی قزوین اعدام شدند.
اعدام سه زندانی در قزوین و یک زندانی در همدان در روز ۲۳دی، به دار آویختن یک زندانی ۲۱ساله در زندان ساری در روز ۲۲دی از دیگر جنایت‌های آخوندها در روزهای اخیر است.
مریم رجوی، این اعدام‌های وحشیانه را نشانه ضعف رژیم ولایت فقیه در برابر نارضایتی‌های رو به‌گسترش مردم ایران دانست و هموطنان به‌ویژه جوانان دلیر را فراخواند به‌اعتراض علیه این جنایت‌ها و حمایت از خانواده‌های زندانیان و اعدام‌شدگان برخیزند. وی خواستار محكوميت قاطع موج جديد اعدام‌ها از سوی جامعه بين المللی شد و بر ضرورت ارجاع پرونده نقض وحشيانه و سيستماتيك حقوق بشر توسط رژيم ايران به شورای امنيت ملل متحد شد.
جنايت‌های فاشيسم دينی حاكم بر ايران در ۳۸ سال گذشته از قتل عام زندانيان سياسی تا شكنجه و اعدام جمعی زندانيان كه همه روزه در ايران جريان دارد، از مصاديق جنايت عليه بشريت است و بايد مسئولان آن در برابر عدالت قرارگيرند. سکوت و بی‌عملی در قبال جنايت عليه بشريت، در سه دهه گذشته موجب استمرار و تشديد آن توسط اين رژيم شده است.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۸ دی ۱۳۹۵ (۱۷ژانویه ۲۰۱۶

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]