اردیبهشت-۲۵ ۱۴۰۲

اعدام ۸ زندانی در بندرعباس و میناب و خرم آباد و رشت

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

اعدام ۸ زندانی در بندرعباس و میناب و خرم آباد و رشت

زندان دستگرد اصفهان، تجمع مردم برای جلوگیری از اعدام زندانیان قیام: این آخرین پیامه، اعدام کنید قیامه
تهران و بندر عباس، تجمع خانواده‌های زندانیان در مقابل قضائیه جلادان:«نه به اعدام»، «بابامو اعدام نکنید»

دژخیمان خامنه‌ای ۸ زندانی دیگر را در زندان‌های بندرعباس و میناب و خرم آباد و لاکان رشت حلق آویز کردند.
صبح امروز، دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۵ زندانی از جمله جلال ریگی، عبدالرحمان موسی زهی و مهران امینی فر در زندان‌های بندرعباس و میناب اعدام شدند. محمد پایدار و پیمان اکبری بیرگانی در زندان خرم آباد و یک زندانی در زندان لاکان رشت حلق آویز شدند. به این ترتیب در یک رکورد بی‌سابقه شمار اعدام‌های ثبت شده از ابتدای اردیبهشت تا کنون دست کم به ۹۰زندانی بالغ می‌شود. شمار واقعی اعدام‌شدگان بیشتر از این رقم است.

امروز صبح شماری از خانواده‌های زندانیان محکوم به اعدام در تهران مقابل قضائیه رژیم در خیابان کشاورز و هم‌چنین در بندرعباس تجمع اعتراضی بر پا کردند و خواستار توقف احکام ظالمانه اعدام عزیزانشان شدند. خانواده‌ها پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود: «نه به اعدام» و «بابامو اعدام نکنید».

شامگاه یکشنبه ۲۴ اردیبهشت، شمار زیادی از مردم اصفهان برای جلوگیری از اعدام سه زندانی قیام مجید کاظمی، سعید یعقوبی و صالح میرهاشمی در مقابل زندان دستگرد اصفهان دست به اعتراض زدند. نیروهای سرکوبگر با گاز اشک‌آور و تیراندازی تلاش کردند مانع تجمع مردم شوند اما موثر واقع نشد و جمعیت با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای» و «این آخرین پیامه، اعدام کنید قیامه» به اعتراض خود ادامه دادند.

خانم مریم رجوی گفت این روزها ماشین کشتار و اعدام ولایت فقیه قربانیان بیشتری از زندانیان در بندرعباس و خرم آباد و لاکان رشت گرفته است. وی با درود برخانواده‌هایی که در مقابل قضاییه جلادان در تهران و در بندرعباس در اعتراض به اعدام‌های جنایتکارانه دست به اعتراض زده‌اند و با درود به مردم دلیر اصفهان که با تجمع در برابر زندان دستگرد خشم و انزجار خود را از اعدام جوانان میهن ابراز داشتند، گفت آن‌ها عزم ملت ایران را برای ریشه کن کردن بساط نظام منحوس ولایت فقیه و شکنجه و اعدام بازتاب می‌کنند. برای نجات جان زندانیان، باید در همه جا اعتراض و ایستادگی کرد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ (۱۵ می ۲۰۲۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]