• صفحه اول / آخرین خبرها / ۱۰۷امین روز قیام، شهادت یک جوان ۲۲ ساله با شلیک پاسداران در جوانرود در مراسم چهلم ۷ تن از شهیدان
دی-۱۰ ۱۴۰۱

۱۰۷امین روز قیام، شهادت یک جوان ۲۲ ساله با شلیک پاسداران در جوانرود در مراسم چهلم ۷ تن از شهیدان

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

۱۰۷امین روز قیام، شهادت یک جوان ۲۲ ساله با شلیک پاسداران در جوانرود در مراسم چهلم ۷ تن از شهیدان

تظاهرات در بازار مرکزی تهران، سمیرم، نجف آباد و اعتصاب کارکنان نفت در آبادان و ایلام

شنبه صبح ۱۰دیماه در صد و هفتمین روز قیام، در تهران مردم در منطقه ورودی بازار بزرگ شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه‌ای» سردادند، نیروهای سرکوبگر با گاز اشک آور به مقابله برخاسته و تعدادی از کسبه را دستگیر نمودند. مردم با شعار ‌«بی‌شرف بی‌شرف» به جنگ و گریز پرداختند و شعارهایی چون «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه» و «فقر فساد گرونی، می‌ریم تا سرنگونی» سردادند. درگیری به میدان ۱۵ خرداد و مناطق اطراف بازار کشید و بخش هایی از بازار تهران از جمله بازارهای کفاشان، طلافروشان، لوازم خانگی و ابزار آلات تعطیل شد. نیروهای سرکوبگر در وحشت از شکل گیری تظاهرات در میدان ولیعصر تهران نیز مستقر شده بودند.

در جوانرود مردم برای برگزاری مراسم چهلم ۷ تن از شهیدان قیام به سمت آرامستان «حاج ابراهیم» حرکت کردند. رژیم که برای جلوگیری از تجمع مردم، از روزهای قبل نیروهای تقویتی از کرمانشاه به جوانرود اعزام کرده بود، راه‌های ورودی به آرامستان را بست و مانع حضور مردم شد. مردم در اطراف محل دست به اعتراض زدند که با گاز اشک آور و گلوله جنگی مورد تهاجم نیروهای سرکوبگر قرار گرفتند. تعدادی از مردم مجروح و به بیمارستان منتقل شدند. مردم خشمگین کیوسک نیروی انتظامی در آرامستان را به آتش کشیدند و به سمت شهر حرکت کردند و با شعارهای «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر خامنه‌ای»، «بسیجی سپاهی داعش ما شمایید» و «مرگ بر سپاهی» دست به تظاهرات زدند. جوانان در مقابل هجوم وحشیانه نیروهای سرکوبگر خیابان‌ها را سنگربندی و آتش روشن کردند و شعارهایی چون «کرد و بلوچ برادرند، تشنه به خون رهبرند» و «کردستان زاهدان، جانم فدای ایران» سر دادند. در اثر تیراندازی نیروهای سرکوبگر یک جوان ۲۲ ساله به‌نام برهان الیاسی به شهادت رسید. مردم خشمگین در برابر خانه این شهید تجمع کردند تا مانع ربودن پیکر او توسط نیروهای رژیم شوند و پیکر او را به آرامستان برده و به خاک سپردند.

در سمیرم مردم در مقابل فرمانداری با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «فرماندار داعشی نمی‌خوایم»، «تا آخوند کفن نشود، این وطن وطن نشود» و «نترسید نترسید ما همه با هم هستیم» تظاهرات کردند و با نیروهای سرکوبگر درگیر شدند.
در نجف آباد مردم با شعار «دلارامون تو لبنان، جوونامون تو زندان»، «فقر فساد گرونی میریم تا سرنگونی» و «تا آخوند کفن نشود، این وطن وطن نشود» تظاهرات کردند.
در آبادان کارکنان رسمی پالایشگاه نفت آبادان تجمع اعتراضی برپا کردند. کارکنان شرکت نفتی آذر در استان ایلام مقابل شرکت دست به تجمع زدند و کارکنان رسمی پالایشگاه اراک دست به اعتصاب زدند. بخشی از بازار رشت نیز در اعتصاب بود.
بامداد شنبه جوانان شورشگر پایگاه بسیج را در انزلی با پرتاب کوکتل به آتش کشیدند.

خانم مریم رجوی گفت خامنه‌ای ضحاک که حتی از شهیدان و گرامیداشت یاد و نام آن‌ها وحشت دارد، مردم قهرمان جوانرود را که برای چهلم ۷شهید قیام گرد آمده بودند، به گلوله بست و خون برهان الیاسی جوان دلاور دیگری از این دیار را به زمین ریخت. این جنایت‌ها فقط شعله‌های قیام را فروزانتر می‌کند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۰ دی ۱۴۰۱ (۳۱ دسامبر ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]