• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / کنفرانس ویدئو مشترک جوامع ایرانی در۴۲ شهر در اروپا، آمریكای شمالی و استرالیا
آذر-۲۵ ۱۳۹۷

کنفرانس ویدئو مشترک جوامع ایرانی در۴۲ شهر در اروپا، آمریكای شمالی و استرالیا

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

کنفرانس ویدئو مشترک جوامع ایرانی در۴۲ شهر در اروپا، آمریكای شمالی و استرالیا

پاسداران، وزارت اطلاعات و ماشین تبلیغات حكومتی باید در لیست سازمان‌های تروریستی خارجی آمریكا و لیست تروریستی اتحادیه اروپا قرار گیرند، شریان‌های مالی رژیم مسدود شود؛ پرونده جنایت‌های رژیم علیه بشریت به شورای امنیت ارجاع سرانش در برابر عدالت قرار گیرند
روز شنبه ۱۵دسامبر مریم رجوی، در کنفرانس ویدئویی گردهمایی‌های جوامع ایرانی كه همزمان در ۴۲ شهر اروپا، آمریكای شمالی و استرالیا برگزار شد سخنرانی كرد و با اشاره به اقدام‌های تروریستی رژیم در سال ۲۰۱۸ گفت: روی آوردن رژیم به تروریسم نه یك واكنش گذرا و تاكتیكی، بلكه برون رفت استراتژیك آن برای مقابله با قیام و سرنگونی است. اكنون رژیم از تروریسم به‌مثابه یك پاتك در مقابل قیام مردم ایران، استفاده می‌كند. دستگیری یا اخراج دیپلومات تروریست‌ها و تروریست‌های مرتبط با سفارت‌های رژیم نشان می‌دهد كه از شورای عالی امنیت آخوندها تا سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس و وزارت اطلاعات و وزارت‌خارجه و سفارت‌خانه‌های رژیم همه اجزای دستگاه تروریسم ولایت فقیه‌اند.
مریم رجوی با اظهار تأسف از این که سیاست‌های مماشات‌گر هم‌چنان درصدد یافتن راهی برای معامله با این رژیم و مدد رساندن به قاتلان مردم ایران هستند، افزود: اگر نمی‌خواهید در کنار مردم ایران باشید، دست کم امنیت شهروندان خودتان را قربانی نکنید! چرا به كمك رژیمی می‌روید که شهرهای اروپا را تهدید می‌کند؟ به‌خواست مردم ایران برای سرنگونی رژیم و برقراری آزادی و دموکراسی احترام بگذارید. بگذارید دست این رژیم از درآمد نفت كه سرمایه ملی ماست، قطع شود. هر بشکه نفتی که این رژیم بفروشد شلاق یا گلوله‌یی است بر پیکر مردم ایران و مردم منطقه. آزمایش‌ٰهای پیاپی موشكی این رژیم هدفی جز باجگیری و تهدید صلح در منطقه و جهان ندارد.
مریم رجوی كه در جمع مجاهدین در اشرف۳ در آلبانی سخنرانی می‌كرد و در اجتماع ایرانیان در شهرهای مختلف جهان پخش می‌شد، خواستار اتخاذ یک سیاست قاطع در قبال رژیم ایران شد. وی تأکید کرد: سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات و ماشین تبلیغات حكومتی باید در لیست سازمان‌های تروریستی خارجی آمریكا و لیست تروریستی اتحادیه اروپا قرار گیرند؛ شریان‌های مالی رژیم، یعنی راه تأمین مالی بیت‌ خامنه‌ای و سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس مسدود شوند؛ پرونده جنایت‌های ادامه دار این رژیم علیه بشریت به شورای امنیت ملل متحد ارجاع شود و خامنه‌ای و روحانی و دیگر سران رژیم در برابر عدالت قرار گیرند.
وی با اشاره به شكست رژیم در فرونشاندن قیام و اعتراضات و محدود کردن فعالیت‌های کانون‌های شورشی و شکست طرح‌های تروریستی‌اش علیه مقاومت؛ و هم‌چنین شكست رژیم در مهار اقتصاد درهم شکسته‌اش و فراهم کردن گریزگاهی از تحریم‌ها از طریق اروپا گفت: این رژیم برون رفتی ندارد، هر راه‌حلی هم که در پیش بگیرد تیری است که به‌خودش شلیک می‌کند. محصول این درماندگی سیاسی، تنزل کیفی موقعیت رژیم در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و بین‌المللی است.
وی خطاب به جوانان قیامگر و کانون‌‌های شورشی گفت: امروز، موجودیت رژیم بیش از هر زمان دیگری تهدید می‌‌شود. جامعه ایران نیز بیش از هر زمان دیگری، آماده و جوشان است. اما برپایی ایران آزاد البته بر‌عهده مردم و مقاومت است این اراده شماست که در رساندن اوضاع ملتهب کنونی تا نقطه سرنگونی دیکتاتوری ‌آخوندها، نقش تعیین کننده دارد. رمز پیروزی، پیکار متحد مردم ایران و اعتلای قیام با پیشگامی کانون‌های شورشی و شوراهای مقاومت است.

۴۲ شهری که این ویدئو کنفرانس به‌طور همزمان در آن برگزار شد عبارتند از: اشرف۳ (آلبانی)؛ بروکسل (بلژیک)؛ اتاوا، تورنتو، مونترال، ونکور، ونی پگ (کانادا)؛ کپنهاک و آرهوس (دانمارک)؛ لندن، لیورپول، بریستول، شفیلد و بیرمنگام (انگلستان)؛ هلسینکی، تورگو (فنلاند)؛ پاریس (فرانسه)؛ برلین، کلن، اشتوتگارت، فرانکفورت (آلمان)؛ رم (ایتالیا)؛ لوکزامبورگ (لوکزامبورگ)؛ دنهاق، زواله، ایندهوفن (هلند)؛ اسلو،‌ کریستن ساند (نروژ)؛ بخارست (رومانی)؛ زوریخ (سوئیس)؛ استکهلم، یوتوبوری، مالمو، بروس، شلفتئو (سوئد)؛ واشینگتن، برکلی، اورنج کانتی، آتلانتا، دالاس (آمریکا)؛ وین (اتریش) و سیدنی (استرالیا).

پاتریک کندی، نماینده سابق کنگره آمریکا؛ پاندلی مایکو، وزیر دولت آلبانی و نخست وزیر پیشین؛ فاطمیر مدیو، رهبر حزب جمهوریخواه و وزیر سابق دفاع آلبانی؛ سید احمد غزالی، نخست وزیر سابق الجزایر، اینگرید بتانکور؛ کاندیدای سابق ریاست جمهوری کلمبیا؛ لرد ناونیت دالاکیا، معاون رهبر حزب لیبرال-دمكرات انگلستان؛ ایوبونه، استاندار و رئیس سابق سرویس ضد تروریستی فرانسه؛ سناتور جری هورکان، معاون كمیته مالی در سنای ایرلند جنوبی؛ آنتونیو تاسو، از پارلمان ایتالیا؛ و پیتر ایده، عضو كمیسیون قضایی پارلمان نروژ؛، شمار دیگری از قانونگذاران و منتخبان اروپایی و شخصیت‌های سیاسی، حقوقی و دینی از دیگر شرکت‌کنندگان و سخنرانان این کنفرانس بودند.
پاتریک کندی در سخنرانی خود گفت: برخلاف تبلیغات رژیم ایران، هم دموکرات‌ها و هم جمهوریخواهان آمریکا از یک سیاست قاطع در قبال (ٰرژیم) ایران و ایستادن در کنار مردم ایران در‌خواست تغییر و داشتن یک جمهوری مبتنی بر انتخابات آزاد، جدایی دین و دولت، و برابری جنسیتی حمایت می‌کنند. در چنین بستری است که ما از مریم رجوی و بیانیه ۱۰ماده‌یی او برای یک ایران آزاد حمایت می‌کنیم. تبلیغات رژیم علیه مجاهدین که برخی اوقات در رسانه‌های غربی هم منعکس می‌شود، بهترین نشانه ترس رژیم از مقبولیت مجاهدین در داخل ایران و نقش آن در اعتراضات ضدحکومتی است. زمان آن فرا رسیده است که اروپا نیز در مقابل گسترش تروریسم رژیم در اروپا و فعالیت‌های شرورانه آن در خاورمیانه بایستد.
اینگرید بتانکور نیز طی سخنانی گفت:‌ طی سال گذشته رژیم ایران فعالیت‌های تروریستی خود را در اروپا افزایش داده و همزمان تبلیغات خود علیه سازمان مجاهدین را شدت بخشیده است. این به روشنی نشان می‌دهد که رژیم از مجاهدین و نقش تعیین کننده آن‌ها در استمرار اعتراضات ضدرژیم در ایران و آرزوی آن‌ها برای تغییر رژیم می‌ترسد. زمان آن فرا رسیده که دولت‌های اروپا یک سیاست قاطع علیه رژیم اتخاذ کنند و بدون هیچ ابهامی در طرف مردم ایران بایستند. و نهایتاً، رسانه‌های آزاد غربی باید هوشیار باشند که از پخش تبلیغات دیکتاتورها علیه اپوزیسیون دموکراتیک احتراز کنند.
دهها تن از نمایندگان بیش از ۳۰۰ انجمن و جامعه ایرانی در كشورهای مختلف در این كنفرانس ویدئویی كه از ساعت سه بعد از ظهر به وقت اروپای مركزی شروع شده بود سخنرانی كردند و بر حمایت خود از شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین خلق ایران و برنامه ۱۰ ماده‌یی مریم رجوی تأكید كردند و گفتند تنها راه‌حل بحران كنونی ایران كه تمامی منطقه را به لبه پرتگاه كشانده است، سرنگونی رژیم آخوندی و استقرار دموكراسی و حاكمیت مردم است.
آن‌ها ضمن اعلام آمادگی برای حمایت همه جانبه از مجاهدین و كانون‌های شورشی در فاز پایانی رژیم آخوندی، گفتند: مقاومت ایران به‌رهبری آقای مسعود رجوی با پایگاه گسترده اجتماعی، سازمان یافتگی و طرح‌ها و مصوبات پیشرفته و دموكراتیك آن برای آینده ایران، هم قادر به تغییر رژیم آخوندی است و هم توان و امكان انتقال قدرت به مردم را دارد و از ظرفیت‌های بی‌نظیری برای بازسازی ایران آینده، تأمین عدالت اجتماعی و بازگرداندن امید و اعتماد به مردم برخوردار است، مردمی كه در یكصد سال گذشته تحت دیكتاتوری‌های شاه و شیخ مورد بیشترین خیانت و سركوب و تبعیض و فشار قرار گرفته‌اند.
نمایندگان جوامع ایرانی تأكید كردند كه به‌خاطر همین ظرفیت‌هاست كه رژیم آخوندی به این مقاومت به‌مثابه تنها تهدید موجودیت خود نگاه می‌كند و علاوه بر سركوب وحشیانه و تروریسم به شیطان‌سازی و پمپاژ اطلاعات دروغ علیه مقاومت ایران روی می‌آورد تا هم سركوب و هم تروریسم در خارج را توجیه و زمینه‌سازی كند. آن‌ها افزودند: افشای طرح‌ها و توطئه‌های وزارت اطلاعات و نیروی تروریستی قدس و دیگر ارگان‌های رژیم آخوندی علیه یگانه آلترناتیو دموكراتیك این رژیم در خارج كشور از جمله شبكه «خبرنگاران دوست» را بخشی از وظیفه خود در راستای قیام و سرنگونی رژیم می‌دانند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۴ آذر ۱۳۹۷ (۱۵دسامبر ۲۰۱۸)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]