• صفحه اول / رخدادها / سخنرانی نوروزی مریم رجوی در مراسم تحویل سال نو در اور سورواز
فروردین-۰۱ ۱۳۸۹

سخنرانی نوروزی مریم رجوی در مراسم تحویل سال نو در اور سورواز

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی نوروزی مریم رجوی در مراسم تحویل سال نو در اور سورواز

خدایا احوال مردم ایران را به نیکوترین حال‌ها دگرگون کن.
و نوروز آزادی و حاکمیت مردم را محقق کن.
حلول سال نو و آغاز بهار در گرماگرم قیام آزادی که در چهارشنبه سوری، باز شعله‌ور شد، چه زیبا و مبارک است.
پس نوروز را پیش از همه، به قیام‌کنندگان و اشرفی‌ها شادباش می‌گوییم.
خوشا اراده‌های بهار‌آفرین شما که معنای حقیقی نوروز یعنی مقاومت در برابر سرمای ستم و استبداد را فروزان کرده‌اید.
سال نو را به تمام هموطنان عزیز در داخل و خارج ایران تبریک می‌گوییم.
تبریک می‌گویم به زندانیان سیاسی که در سیاه‌چال‌های رژیم ولایت فقیه، جانانه مقاومت می‌کنند.
تبریک می‌گویم به خانواده‌های شهیدان و زندانیان سیاسی، آن‌ها که به‌رغم همه سو‌گ‌ها و غم‌هایشان، در تمام ۹ ماه گذشته یکسره در حال اعتراض به دستگاه سرکوب و جنایت یا برانگیختن سایر هموطنان به این مبارزه بودند.
تبریک به اعضا و پشتیبانان شورای ملی مقاومت!
و تبریک و شادباش به مسعود رجوی، که در زمستانی‌ترین و سیاه‌ترین ادوار تاریخ ایران، آتش قیام و مقاومت را زنده و شعله‌ور نگاه داشت.

دوستانِ عزیز!
هموطنانِ گرامی!
اشرفی‌های عزیز!
ـ سالی که گذشت سال قیام بود و سال اشرف
و سالی که آغاز کرده‌ایم سال پیشروی به سوی برقراری آزادی و حاکمیت مردم است.
قیام‌ها که آخوندها می‌خواستند سرکوب و مهارش کنند راه و رسم اشرف را در پیش گرفت و اشرف، که می‌خواستند نابودش کنند، مشعل روشنایی‌بخش قیام‌ها شد.
سالی که گذشت با خیزش چهارشنبه سوری پایان راره‌یی داشت.
یک درسِ فراموش نشدنی به رژیم و ولی‌فقیه آن که فتوای رسوایش علیه چهارشنبه سوری در آتش‌ سوخت.
باند مغلوب رژیم نیز که مردم را از شرکت در چهارشنبه سوری منع می‌کردند، پاسخ مناسبی دریافت کرد.
این است حضیض جبهه سازش و تسلیم یعنی دفاع از قانون اساسی ولایت فقیه در داخل ایران و مخالفت با سیاست قاطعیت و تحریم علیه رژیم در خارج کشور.
پس خوشا جبهه قیام و مقاومت که تا بر قراری آزادی و حاکمیت مردم از پا نخواهد نشست.
ـ سالی که گذشت، برای ما و مردممان، سال اشک‌ها و داغ‌های بسیار بود. به‌خاطر یازده شهید اشرفی و به‌خاطر صدها اشرف نشان دیگر که در قیام برای آزادی جان باختند.
شهدایی هم‌چون ندا، سهراب و کیانوش و حنیف و سیاوش.
در عین حال سالی بود پر از شور و شادی و امید برآمده از شجاعت و قهرمانی مردمی که در برابرسرکوب و دجالیت بپاخاستند.

ـ سالی که گذشت، سال در هم‌شکستگی رژیم ولایت بود.
خامنه‌ای می‌خواست ادای دمکراسی درآورد و همزمان پاسدار گماشته‌اش را از انتخابات تقلبی ۴۰ میلیونی یک ضرب رئیس جمهور کند. البته همه این طمع‌ورزی‌ها‌ را مرتکب شد اما به دست خود رژیمش را از فرق سر تا نوک پا از هم شکافت.
دریای خروشان نارضایتی‌ها، این‌چنین مجال فوران پیدا کرد و در سراسرِ سال، بهاری از پی بهاری دیگر خلق شد.
حالا ولی فقیه تقلا می‌کند و دست و پا می‌زند‌ تا مگر با سپاه پاسداران و دژخیمان، جامعه را مرعوب کند و قیام‌ها را فرو نشاند. اما این آب در هاون سودن است و باد در غربال بیختن. و ما به او می‌گوییم منتظر باش تا تند باد بهاری نظام و دودمانت را بر باد دهد.

ـ سالی که گذشت سال «مرگ بر اصلِ ولایت فقیه» بود. راستی که این فراتر از شعار، هم‌چون بهمنی عظیم خیمه و خرگاه ولایت را درهم‌کوبید. شعاری که کشاکش میان مردم ایران با رژیم را به کانونی‌ترین نقطه‌اش بالغ کرد، یعنی حاکمیت مردم.
بله تمام دعوا، بر سر حاکمیت مردم است که توسط مشتی آخوند جنایت پیشه غصب شده است.
هر کس که در جانب مردم ایران است، هرکس که مشتاق نوروز سیاسی و اجتماعی ایران زمین است، لاجرم خواهان ریشه‌کنی ولایت فقیه با همه جناح‌ها و باندهای آن است، خواهان نفی ساختار سیاسی این رژیم و همه نهادها و نمادهایش؛ به‌خصوص قانون اساسی ارتجاعی آن است.
بله بهاران قیام‌های ایران، جایی برای کهنگی و تیرگی نگذاشته است. گو اینکه ولایت فقیه و قانون‌اساسی ‌اش از روز اول هم، کهنه و پوسیده بود.

ـ سالی که گذشت سال رسوایی تماشایی مماشات‌گران در عرصه جهانی بود.
در تعامل با فاشیسم مذهبی به هر کاری دست زدند.
قطعنامه‌های شورای امنیت را به سود آخوندها، مسکوت گذاشتند، برای بازی انتخاباتی ولایت فقیه پیشاپیش هورا کشیدند اما جز آنکه رژیم را به بمب اتمی نزدیک‌تر‌ کنند و برای تروریسم و جنگ‌افروزی آن در منطقه راه بازکنند، حاصلی نداشتند. تا اینکه قیام‌های پرتوان مردم ایران به آن‌ها، سیلی‌‌ها نواخت و تجارب صدبار آزموده شده را به آن‌ها فهماند و تحمیل کرد.
اما در مقابل جبهه مماشات، جبهه گسترده‌یی از آزادیخواهان در سراسر دنیا و نمایندگان آن‌ها در پارلمان‌های کشورهای مختلف به حمایت از مقاومت و اشرف برخاستند. اکثریت نمایندگان مجلس نروژ و فنلاند، اکثریت مجلس عوام و بیش از ۱۵۰ عضو مجلس اعیا انگلستان و تازه‌ترین آن یعنی حمایت اکثریت نمایندگانِ کنگره آمریکا که در یک قطعنامه پیشنهادی به دفاع از اشرف برخاستند.

ـ سالی که گذشت، سال پایداری پرشکوه اشرف بود.
وقتی که قیام‌ها آغاز شد، ترس خامنه‌ای از اشرف، صدچندان شد.
در سراسر سال، هر روز آخوندها در حال توطئه و حمله به اشرف بودند.
در سراسر سال، هر روز از اشرف شکست خوردند.
و در سراسرِ سال، هر روز اشرف و پایداری‌اش پیروز و پرآوازه شد و به زنان و جوانان ایران، راه نشان داد که: اینک مقاومت به هر قیمت،
این است راه آزادی،
این است راه نجات ایران،
و این است راه حاکمیت مردم.
ـ سالی که گذشت، سال پیام‌ها و آموزش‌های مسعود رجوی برای نسل جوان و رزمندگان انقلاب دمکراتیک در ایران بود. تا آن‌ها بدانند که مقاومت ملت ایران که امروز آخوندها را به دام انداخته از کجا جوشیده است، از چه مسیری آمده و چگونه و چطور آینده را از آن خود می‌کند.
پس باید بار دیگر خطاب به هموطنان و به‌خصوص قیام کنندگان، تکرار ‌کنم که:
شما برای پیروزی، همه ظرفیت‌ها و امکانات و الزامات سیاسی و اجتماعی و تشکیلاتی و به‌ویژه عنصرِ رهبری کننده آن را در اختیار دارید.
آری شما برای پیروزی همه چیز دارید و چنین خواهد شد.

هم میهنان عزیز!
در حالیکه پای سفره هفت‌سین نشسته‌اید، هموطنانی را که بر اثر حاکمیت این رژیم، دچار فقر و سیه‌روزی شده‌اند، از یاد نبرید. به‌خصوص که امسال، رژیم ولایت فقیه، گرانی و تورم مصیبت‌باری را برای مردم ما تدارک دیده‌اند.
پس مهربانی و یاری و همدلی با محرومان و ستمزدگان، مخصوصاً یاری رساندن به کودکان و دخترکان بی‌پناه و رسیدگی و محبت به خانواده زندانیان را فراموش نکنید.

هموطنان عزیز!
هنگام حلول سال نو، پیمان خود را با جاودانه فروغ‌های آزادی به یاد بیاورید با آن‌ها که با خون خود طلایه‌دار بهار آزادی مردم ایرانند.
در پایان در اینجا و در همه جا پای سفره هفت سین، برای پیشروی و به ثمر نشستن قیام‌ها، برای اشرف و برای پیروزی آزادی، دعا می‌کنیم.
برای آزادی و خوشبختی تمام هموطنان عزیزمان دعا می‌کنیم.
و از خدای بزرگ، برکت و توانایی و نیروی هرچه افزون‌تر برای برپایی یک ایران جدید مسألت می‌کنیم. کشوری بر اساس آزادی و انتخاب آزادانه همه مردم، کشوری بر اساس برابری زن و مرد، دمکراسی و احترام به حقوق بشر و نفی هرگونه تبعیض میان پیروان مذاهب مختلف.

ایرانیان عزیز!
بهار بزرگ پیروزی در راه است
آغاز سال ۱۳۸۹ بر همه شما مبارک.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]