• صفحه اول / آخرین خبرها / تماس ۲تن از نمایندگان کنگره آمریکا با مریم رجوی و گفتگو پیرامون وضعیت قیام و تحولات ایران
مهر-۲۰ ۱۴۰۱

تماس ۲تن از نمایندگان کنگره آمریکا با مریم رجوی و گفتگو پیرامون وضعیت قیام و تحولات ایران

Catégories // آخرین خبرها // دیدارها // فعاليت‌ها

تماس ۲تن از نمایندگان کنگره آمریکا با مریم رجوی و گفتگو پیرامون وضعیت قیام و تحولات ایران

دو تن از نمایندگان کنگره آمریکا، دنی دیویس، نماینده دمکرات، عضو ارشد کمیته نظارت بر امور دولت در مجلس نمایندگان آمریکا و استیو کوهن، نماینده دمکرات، رئیس زیرکمیته قانون اساسی و قانون مدنی و رئیس مشترک گروه رسمی حقوق‌بشر و دمکراسی ایران در کنگره آمریکا به‌صورت آنلاین با مریم رجوی درباره آخرین تحولات قیام گفتگو کردند.
در گفتگو با نماینده استیوکوهن، مریم رجوی گفت: زنان نقش رهبری کننده در اعتراضات دارند اما درخواست آن‌ها فقط محدود به حق انتخاب آزادانه پوشش نیست. آن‌ها خواستار برابری زن و مرد در تمامی زمینه‌ها از جمله رهبری اقتصادی و سیاسی هستند. آن‌ها هم‌چنین می‌دانند تا زمانی که این رژیم در قدرت است، آن‌ها به حقوق خود نمی‌رسند. بنابراین مردم خواستار تغییر رژیم هستند.

آقای استیو کوهن، ضمن قدردانی از تلاش‌های مریم رجوی و مقاومت ایران و همه کسانی که برای آزادی ایران کار می‌کنند، گفت:
«این چیزی است که ما در گروهمان (گروه پارلمانی حقوق‌بشر و دموکراسی در ایران ) از آن حمایت می‌کنیم؛ یک ایران آزاد و مستقل که به حکومت قانون و حقوق مردم احترام می‌گذارد و یک دوست غیر اتمی جهان است.»

وی افزود: «امیدوارم به چنین چیزی دست پیدا کنیم. ما می‌بینیم که زنان در خیابان‌ها اعتراض می‌کنند. من به شجاعت آن‌ها احترام می‌گذارم.
من از شما به‌خاطر فعالیت‌هایی که می‌کنید تشکر می‌کنم. ما از همه کسانی که برای آزادی در ایران فعالیت می‌کنند تشکر می‌کنیم. من به شما اطمینان می‌دهم که من در صف جلوی حمایت از تظاهرات و حمایت از یک ایران آزاد خواهم بود».

وی در پایان آرزو کرد که بتواند آزادی ایران را ببیند و به تهران آزاد سفر کند.
مریم رجوی، در دیدار با نماینده دنی دیویس، با اشاره به تحولات قیام سراسری مردم ایران که وارد چهارمین هفته خود شده گفت:
اکثر شهیدان دختر و پسران جوان هستند. از زکریا و آرمان در زاهدان تا حنانه در نوشهر و نیکا شاکرمی ۱۷ساله که او را به شکل وحشیانه‌یی شکنجه کرده و جسدش را با جمجمه خرد شده به خانواده‌اش می‌دهند و آن‌ها را تهدید کرده‌اند که حرف نزنند اما مادرش شجاعانه این جنایت را افشا کرد.

مریم رجوی افزود:‌ یادم می‌آید یک بار مرحوم جان لوئیس که من نماد حقوق‌بشر در آمریکا بود، گفت: برای یک مبارزه برحق بجنگید و اکنون مردم ایران و کانون‌های شورشی و جوانان شورشگر در خیابان‌های ایران عزم خود را برای این مبارزه جزم کرده‌‌اند.

آقای دنی دیویس در پایان گفت:
من کار شما را تحسین می‌کنم و به حمایت از شما ادامه می‌دهم. از شما خیلی تشکر می‌کنم و ما به‌زودی این کار را دنبال می‌کنیم تا دولت خودمان را تشویق کنیم که هر چقدر که ممکن است حمایت کند و من همواره می‌گویم نبرد باید ادامه یابد و ما بی‌شک پیروز می‌شویم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]