شهریور-۰۲ ۱۴۰۰

مریم رجوی: شعله جنبش دادخواهی را هر‌روز فروزان‌تر كنید

Catégories // آخرین خبرها // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: شعله جنبش دادخواهی را هر‌روز فروزان‌تر كنید

پیام به تظاهرات ایرانیان در استکهلم

هم‌وطنان، یاران شورشگر!
به شما زنان و مردان شریفی که پرچم دادخواهی قتل‌عام‌شدگان و رایت آزادی ایران را بر شانه‌های خود حمل می‌کنید، هزاران درود.
در تظاهرات شما، به‌پاخاستگان در قیام سراسری تیرماه به‌خصوص هم‌وطنان عرب ما در خوزستان فریادهای خود را می‌شنوند که دیگر نمی‌توان و نباید به زندگی تحت حاکمیت آخوندها ادامه داد.
در تظاهرات شما، کانون‌های شورشی صدای تحسین و حمایت یک خلق را می‌شنوند که می‌گوید برای برپایی گردان‌های ارتش بزرگ آزادی به‌پیش بتازید؛ راه سرنگونی آخوندها همین است.
در تظاهرات شما صدای دادخواهی قتل‌عام شدگان ۶۷ است که به گوش جهان می‌رسد. ۳۰هزار قهرمان مقاوم و پایدار که بیش از ۹۰درصد آن‌ها مجاهد بودند که بانام مسعود و برای آزادی سربه‌دار شدند.
گردهم‌آیی‌های شما در برابر دادگاه محاکمه دژخیم حمید نوری، پیروزی چشمگیر مردم ایران بر رژیم آخوندی است که می‌خواست همین دادگاه را وسیله تخطئه جنبش دادخواهی کند. با شروع محاکمه دژخیم در دادگاه استکهلم، شما در بیرون دادگاه تمامیت رژیم را به ‌محاکمه کشیدید.
قاتل سنگدلی که حلقه‌های دار را بر گردن بسیاری از خواهران و برادران شما انداخته، در خلال محاکمه خود، درباره خروش دادخواهی‌تان در بیرون دادگاه می‌گفت که صدای شما برایش «یک نوع شکنجه است». او در آن لحظه احساس تمام هیئت حاکمه رژیم ولایت‌فقیه را بیان می‌کرد كه شب و روز از صدای شما و مردم ایران می‌ترسند، از صدای زندانیان سیاسی مقاوم وحشت دارند و از صدای قیام‌کنندگان بر خود می‌لرزند؛‌ زیرا می‌دانند که صاحبان این صداها، بنای حكومت استبدادی و ضد بشری آخوندی و تمامی نهادهای سركوبگر و شکنجه‌گران را منهدم می‌کنند و در آن روز صدایشان، فریاد آزادی تمام مردم ایران است.
جنبش دادخواهی از همان تابستان ۶۷ با تلگرام‌های مسعود به دبیر کل ملل متحد شروع شد و بی‌وقفه تا به امروز ادامه داشته است. او در سوم شهریور سال ۶۷ به دبیر کل ملل متحد نوشت که خمینی طی حکمی، به خط خودش دستور اعدام زندانیان سیاسی مجاهد خلق را صادر کرده است.
اکنون گزارشگران سازمان ملل متحد، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران، عفو بین‌الملل و بیش از ۱۵۰ شخصیت مدافع حقوق بشر، خواستار تشکیل هیئت مستقل برای تحقیق حول قتل‌عام ۶۷ و حسابرسی از آمران و عاملان آن هستند.
جنبش دادخواهی، جنبش مصمم و استوار مردم ایران است که تا تشکیل دادگاه مردم ایران یا یک دادگاه بین‌المللی برای محاکمه سردمداران رژیم به خاطر نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت پیش خواهد رفت.

فراخوان به محاکمه بین‌المللی سران رژیم

خامنه‌ای و همدستانش که برای حفظ قدرت خود، زندانیان سیاسی را در سال ۶۷ هزار هزار حلق‌آویز می‌کردند، حالا هم برای حفظ قدرت با همان قساوت و با همان بی‌رحمی صدها هزار مردم بی‌پناه را در کوره‌های کرونا کشتار کرده‌اند.
مقاومت ایران و مشخصاً خود مسعود از بهمن ۹۸ استراتژی شوم خامنه‌ای یعنی باز کردن راه کلان تلفات برای مهار قیام‌ها را فاش کرد. این مقاومت ایران بود که از روز اول با قاطعیت اعلام کرد که مقصر اصلی کشتار کرونا شخص خامنه‌ای است و خواهان محاکمه او شد.
حالا افکار عمومی جامعه ما، خامنه‌ای را به‌عنوان مقصر و جنایتکار اصلی در فاجعه کرونا شناخته و بسیاری، خواهان محاکمه خامنه‌ای می‌شوند. چنان‌که مسعود گفته است:‌
«ازآنجاکه رژیم خمینی از مغول به بعد نمونه بی‌سابقه‌یی است، سردمداران رژیم و عاملان و آمران قتل‌عام باید در دادگاه بین‌المللی و دادگاه مردم ایران محاکمه و مجازات شوند. این حق مردم ایران است، حق جامعه بشری و حق مجاهدین و خلق آن‌هاست».
بنابراین از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم قتل‌عام ۳۰ هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ را به‌عنوان نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت به رسمیت بشناسند.
ضروری است که مشخصاً دولت‌های اروپایی در سیاست بی‌اعتنایی به بزرگ‌ترین کشتار زندانیان سیاسی از جنگ جهانی دوم به این‌سو، تجدیدنظر کنند. چنان‌که اخیراً در نامه گروهی از نمایندگان پارلمان اروپا به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته‌شده بود: مماشات و نرمش با این رژیم ناقض تعهدات اروپایی برای حقوق بشر است.
اروپا و همه جهان باید در جهت خواست مردم ایران برای محاکمه بین‌المللی خامنه‌ای و رئیسی به‌جرم نسل‌کشی و ارتکاب جنایت علیه بشریت قدم بردارند. دولت‌های غرب بایستی با احترام به خواست مردم و مقاومت ایران، رئیسی جلاد را در کشورهای خود و در هیچ‌یک از مجامع بین‌المللی نپذیرند.
و سرانجام خطاب به شما یاران شورشگر می‌گویم که شعله جنبش دادخواهی را هر روز فروزان‌تر كنید و جنبش دادخواهی را تا ریختن جام زهر حقوق بشر به گلوی خامنه‌ای و رژیمش پرتوان پیش ببرید.
فراموش نکنید که شما صدای هزاران هزار خانواده و مادران و پدرانی هستید که تحت سرکوب دژخیمان نمی‌توانند برای فرزندان شهید خود حتی سوگواری کنند و بر مزارشان حاضر شوند. آری شما صدای رسای ۳۰هزار قهرمان قتل‌عام شده و تمام مردم ایران برای آزادی هستید.

درود بر عزم و رزم شما -سلام بر آزادی -سلام بر مردم ایران

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]