۲۲ مهر۱۳۹۷

مریم رجوی به معلمان اعتصابی در سراسر كشور درود فرستاد

Categories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی به معلمان اعتصابی در سراسر كشور درود فرستاد

اعتصاب معلمان در ادامه رانندگان و بازاریان، مبین خشم و نفرت عموم مردم از دیكتاتوری دینی است

روز یکشنبه ۲۲مهر (۱۴ اکتبر) معلمان شریف و آزاده در سراسر كشور در اعتراض به وضعیت وخیم معیشتی خود و سركوب و فضای امنیتی در مدارس و به منظور دستیابی به حقوق پایمال شده شان دست به اعتصاب زده و از رفتن به کلاس‌های درس خودداری کردند.
اعتصاب و اعتراض معلمان علاوه بر تهران استان‌های البرز، اصفهان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، فارس، خراسان رضوی، خراسان شمالی، كردستان، كرمانشاه، سمنان، قزوین، مازندران، همدان، یزد، مركزی، لرستان، ایلام، بوشهر، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد را فرا گرفت.
معلمان متحصن از جمله به پایین بودن حقوق و مزایای خود و زندگی در زیر خط فقر، تورم و گرانی افسارگسیخته و کاهش قدرت خرید؛ زندانی کردن معلمان؛ محرومیت از تشکلهای مستقل؛‌ برخوردار نبودن از بیمه کارآمد و فراگیر؛ چپاول موجودی صندوق ذخیره فرهنگیان؛ اجرا نشدن قانون مدیریت خدمات کشوری از سال ۸۵؛ اجرا نشدن طرح رتبه‌بندی طی سه سال گذشته و اجرا نشدن طرح معلم تمام وقت معترضند و خواستار تامین امنیت فعالان صنفی، آزادی معلمان دربند، لغو احکام درون سازمانی در خصوص فعالان صنفی و بازگشت به کار فعالان صنفی و فرهنگی هستند.
متحصنان همچنین به نقض حق تحصیل رایگان برای همه؛ غیراستاندارد و ناایمن بودن مدارس؛ افت فاحش آموزش کشور و پایین بودن محتوای کتب آموزشی؛ فشردگی و شمار بالای دانش آموزان کلاسها؛ و نبود بودجه مورد نیاز آموزش و پرورش کشور اعتراض دارند.
مریم رجوی با درود به معلمان آزاده كه علیه ظلم و ستم آخوندی دست به تحصن زده اند، گفت:‌ وضعیت فاجعه بار معلمان شاغل و بازنشسته محصول سیاست‌های چپاولگرانه و سركوبگرانه رژیم ضد فرهنگی آخوندهاست و تا این رژیم بر سر كار است وخیمتر هم می‌شود.
وی عموم مردم به‌ویژه جوانان را به همبستگی با فرهنگیان كه با انواع تبعیضها و مشکلات دست به‌گریبانند، فرا‌خواند و گفت: اعتصاب معلمان و فرهنگیان در ادامه اعتصاب رانندگان زحمتكش كامیون و اعتصاب بازاریان درهفته گذشته، نشان از شعله‌ورتر شدن خشم و نفرت عموم مردم از رژیمی است كه تنها شكنجه و اعدام، جنگ و تروریسم، فقر و بیكاری و فساد و چپاول برای مردم ایران به ارمغان آورده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۲مهر ۱۳۹۷

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

آرشیو سایت

آخرین توییت