مرداد28

گرامیداشت قهرمانان قتل عام سال ۶۷

Categories // رخدادها

گرامیداشت قهرمانان قتل عام سال ۶۷

به‌مناسبت بیست و نهمین سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی و نخستین سالگرد جنبش دادخواهی شهیدان قتل عام، مراسمی در مقر مجاهدین در تیرانا پایتخت آلبانی برگزار شد.

در این گردهمایی، خانم کری کندی فرزند سناتور فقید رابرت كندی و رئیس بنیاد رابرت اف كندی هیومن رایتز، سناتور مارینو رابینو عضو كمیسیون خارجی و كمیته حقوق بشر پارلمان ایتالیا، سناتور لیوتزی عضو كمیسیون فرهنگ و كمیسیون سیاست اتحادیه اروپا در سنای ایتالیا، اینگرید بتانکورد، سناتور سابق کلمبیا و طاهر بومدرا، رئیس سابق بخش حقوق بشر یونامی شرکت داشتند و به سخنرانی پرداختند.
در این گردهمایی مراسم، مریم رجوی سخنرانی کرد و در پایان مراسم با گذاشتن تاج گلی بر کتیبه یادبود شهیدان قتل عام شده به آنان ادای احترام کرد. و طی سخنان کوتاهی خطاب به ۳۰هزار شهید سرفراز قتل عام ۶۷ گفت:‌
گرامی می‌داریم یاد شما شهیدان قتل عام را، همراه با مجاهدانی که ادامه‌دهندگان راه شما هستند.
نسل‌ها یکی پس از دیگری از داستان شما پرسیدند و مقصد پرشکوه شما را پیش روی خود گذاشتند.
و جاودانگی شما -که خمینی می‌خواست بخش فراموش شده تاریخ باشد- حالا وجدان معترض مردم ایران است. خمینی، از ایستادگی شما شکست خورد که به‌‌‌قتل‌عام‌تان رو آورد
وی در پایان افزود:‌
ای قهرمانانی که بر سر موضع آزادی ایستادید، همه ما عهد می‌کنیم که قطره‌قطره خون‌های به‌ناحق‌ریخته شما را به‌نیروی رزم و نبرد، برای آزادی تبدیل کنیم.
و عهد می‌کنیم که آرمان پرشکوه شما را به‌پیروزی برسانیم.
این برنامه با اجرای چند سرود توسط گروه کر، پرواز دادن کبوتران توسط برخی اعضای خانواده‌های شهیدان و مراسم برافروختن مشعل به یاد مشعلهای جاودان آزادی به پایان رسید.

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

آرشیو سایت

آخرین توییت